Ramučių bendruomenėje – nauji konfliktai ir teismai

1 Ramuciu susirinkimas kovo 7Dar prieš Naujuosius metus Gardamo seniūnijos Ramučių kaime įsisiūbavę neramumai, apie kuriuos „Šilutės naujienos” rašė sausio 13 d., straipsnyje „Ramučių bendruomenė sukilo prieš pirmininkę”, neslūgsta.

Visuotinio susirinkimo metu naujai išrinktai ir pernai gruodžio 30 d. oficialiai įregistruotai Ramučių bendruomenės „Navata” tarybai su pirmininke Lijana Jagintavičiene vis dar nepavyksta normaliai pradėti dirbti, nes anksčiau bendruomenei vadovavusi Laimutė Rupainienė ir ją palaikantis vyras Antanas Rupainis nepaliauja kaišioti pagalių į ratus.

Buvusi pirmininkė atsisako perduoti turtą

Kovo 7-ąją susirinkimą surengę „Navatos” tarybos nariai turėjo tikslą visus bendruomenės narius supažindinti su pakoreguotais bendruomenės įstatais, taip pat aptarti kitus einamuosius klausimus. Vienas jų – kaip dirbti toliau, kai iki šiol iš buvusios pirmininkės šeimos nepavyksta atgauti raktų nuo bendruomenės patalpų.

L.Jagintavičienė ramutiškius informavo, kad ne kartą bandė tartis su L.Rupainiene, kad naujajai bendruomenės tarybai būtų perduoti bendruomenės pastato raktai ir visas turtas.

Kadangi susitarti nepavyko, L.Rupainienei buvo nusiųstas raštiškas paklausimas, kada jai būtų patogu perduoti turtą. Buvusi pirmininkė pasirinko priešpaskutinę pasiūlytą dieną – kovo 26-ąją.

Buvusios pirmininkės vyras A.Rupainis „Šilutės naujienoms” sakė, jog raktų bendruomenės nariams jo žmona negali perduoti todėl, kad vis dar turi nedarbingumo lapelį.

Bendruomenė neatgauna ne tik raktų – bendruomenės dokumentų, spaudo ir registracijos pažymėjimo – taip pat. Todėl, pasak L.Jagintavičienės, negali nei normaliai atsiskaitinėti banke, nei dalyvauti projektinėje veikloje.
„Baimindamiesi, kad ir vėl galime susidurti su iš piršto laužtais Rupainių kaltinimais ir šmeižtu, paprašėme, kad perdavime dalyvautų policijos pareigūnai ir Savivaldybės atstovai”, – sakė „Šilutės naujienoms” L.Jagintavičienė.

Įžeisti ramutiškiai netyli

Pagrindo nerimui naujosios tarybos nariai turi daugiau nei apsčiai, mat po paskutinio susirinkimo Šilutės policiją pasiekė vieno bendruomenės nario pareiškimas, kad jį sumušė kitas bendruomenės narys. Bendruomenės tarybai adresuotas ir kitos ramutiškės prašymas pašalinti iš „Navatos” gretų vieną jos narių.

Abu šie ramutiškiai vieno ir to paties kaimyno nemalonę užsitraukė dėl tos pačios priežasties – kad pageidavo eiti maudytis į bendruomenės pirtelę, kaip, anot jų, tai iki šiol daro tik viena bendruomenės šeima.

Susirinkime ramutiškiai Stasys ir Modesta (pavardės redakcijai žinomos), o vėliau redakcijoje – ir kiti bendruomenės tarybos nariai, kalbėjo, kad bendruomenės nariams pirtelės durys vis dar užrakintos.

Modesta neslepia, jog jai buvo labai nemalonu, kai paprašiusi pirtelės raktų gavo pasiūlymą… maudytis pelkėje. „Pasijutau įžeista ir pažeminta kaimynų akivaizdoje”, – sakė moteris.

Dar blogiau noras patekti į pirtį baigėsi p.Stasiui – po susirinkimo buvo taip „pavaišintas” kumščiu, kad net griuvo ir trenkėsi galva į žemę … Tai matė ir bendruomenės narės Albina bei Kornelija.

Vyras parašė pareiškimą policijai. Kriminalinės policijos vyr. tyrėja Jurgita Nausėdienė redakcijai patvirtino, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal BK 284 straipsnio 1 dalį, jau apklaustos abi liudininkės.
Apie konflikto tęsinį skaitytojus dar informuosime.

Jau aiškinosi teisme

Tai nėra pirmas kartas, kai šios bendruomenės nariams tenka mindyti teisėsaugos institucijų slenksčius – analogiškoje situacijoje jie buvo atsidūrę ir vasarį.

Pareiškimą policijai dėl gruodžio 20 d. Ramučių bibliotekoje kilusio konflikto, kuriame dalyvavo L.Rupainienė, jos vyras A.Rupainis bei naujai išrinkta bendruomenės taryba, parašė tądien bibliotekoje su dukra buvusi Ramučių gyventoja Jurgita Kostrubaitė.
Anot šios ramutiškės, konfliktą sukėlę bendruomenės tarybos nariai barėsi taip garsiai, kad jos 8 metų dukra išsigando, todėl ji kreipėsi į policiją.

Tačiau pareiškimą priėmusiam pareigūnui atrodė kitaip. Išklausęs abiejų pusių komentarų, jis nutarė, jog kalti šiuo atveju ne bendruomenės nariai, bet A.Rupainis, mat diktofono įraše girdėti jo keiksmai. Ir surašė A.Rupainiui ATPK protokolą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Bylą nagrinėjęs teisėjas Robertas Povilaitis išklausė ir visus naujai išrinktos tarybos narius, ir Rupainių šeimą.

A.Rupainis sakė kaltės nepripažįstantis, nors ir negalintis tiksliai prisiminti, ar konflikto įkarštyje išsprūdo koks keiksmažodis. Anot jo, tądien iš namų jį iškvietė susijaudinusi žmona, kuri pranešė, kad į biblioteką suvažiavo būrelis bendruomenės tarybos narių, kad jie reikalauja atiduoti bendruomenės patalpų raktus.

Dalį raktų, anot A.Rupainio, šeima jau buvo atidavusi, bet ne visus. Esą todėl, kad bendruomenės namuose dar būta daug turto, už kurį atsakinga jo žmona. Tuo tarpu naujoji bendruomenės taryba oficialiai dar nebuvo įregistruota.
Naujosios bendruomenės tarybos nariai Albina Zofija Zalcienė, Vilma Rogienė, Virginijus Jankauskas, Dalia Minkevičienė, Romualdas Višinskas ir pirmininkė Lijana Jagintavičienė liudijo niekaip negalintys atgauti patalpų raktų. L.Rupainienė, anot jų, į jokias derybas nesileidžia ir net telefonu neatsiliepia. Todėl tądien jie ir nutarė nueiti pas ją į darbą.

Išklausęs diktofono įrašą teismas nustatė, jog tądien abi pusės viena kitai kaltinimus žėrė pakeltu tonu. Galiausiai buvo iškviesti net ir policijos pareigūnai, tačiau ir jie paaiškino, kad naujajai tarybai raktai ir kitas turtas priklausys tada, kai ši bus oficialiai įregistruota. Tuo tarpu susirinkimas, kurio metu šie žmonės buvo išrinkti vadovauti bendruomenei, juridinės galios neturi.

Diktofono įraše buvo girdimas A.Rupainio tariamas „blia…”, tačiau teismas konstatavo, kad tai nėra aiškus keiksmažodis. Teismas taip pat konstatavo, kad naujoji bendruomenės taryba bendruomenės reikalus sprendė netinkamu metu ir netinkamoje vietoje – viešojoje bibliotekoje ir akcentavo nederamą abiejų pusių bendravimą.

Konstatuota, kad tyrimą atlikę policijos pareigūnai tinkamai neįvertino situacijos ir A.Rupainio veiksmuose nėra administracinės teisės kodekse numatyto pažeidimo, todėl bylą nutarta nutraukti.

Siurprizas po siurprizo

Tačiau ir tai dar ne visi Ramučiuose verdančio konflikto niuansai. Dar vienas nemalonus siurprizas bendruomenės narių laukė vasario 13-ąją.

Tuomet bendruomenę pasiekė skolų išieškotojo LINDORFF raštas, pavadintas pareikalavimo laišku, informuojantis, jog bendruomenė skolinga LESTO bendrovei už iki gruodžio suteiktą elektros energiją – net 170,80 euro (589,74 Lt).
Bendruomenė raginama per 10 dienų atsiskaityti su bendrove už elektros energiją, antraip jos tiekimą žadama nutraukti be papildomo pranešimo.

„Tuo tarpu dar gruodį vykusio susirinkimo metu L.Rupainienė mus informavo, esą yra atsiskaityta už visas paslaugas”, – sako ramutiškiai.

Vos tik surinkę ir pervedę šią sumą elektros tiekėjams, bendruomenės nariai gavo dar vieną pranešimą – šįkart, kad skola už elektrą siekia 30 eurų.

„Nežinome, kokių dar pranešimų sulauksime ir kiek sumokėti turėsime už paslaugas, kuriomis naudotis neturi galimybės nė vienas bendruomenės narys”, – sako naujai išrinktos tarybos nariai.
Jie neatmeta galimybės, kad suvedus galus nesumokėtų sumų irgi gali tekti reikalauti iš buvusios pirmininkės teismo keliu.