Ramučių bendruomenės namuose įžiebtos širdies liepsnelės

ramuciu bendruomene namaiPenktadienį Ramučių kaimą aplenkė žvarbus lapkričio vėjas, nes čia, prie senojo buvusios mokyklos pastato, nusileido šilumos ir džiaugsmo aura. Pasidžiaugti, pasigrožėti, artimai vienas su kitu pabendrauti susirinko beveik visi Ramučių kaimo gyventojai, o pasveikinti su naujai atidarytais bendruomenės namais atvyko ir daug garbingų svečių iš aplinkinių vietovių.

Minimas pastatas, maždaug prieš dešimt metų užvėręs duris, ilgą laiką žiūrėjo į praeinančiuosius ir laukė, kol toji diena pagaliau ateis. Ir ji atėjo. Dabar buvusios mokyklos sienos nušvito naujomis spalvomis, o koridoriuose, kur kažkada šurmuliavo vaikai – mokėsi, sportavo, dainavo ir šoko – vėl buriasi žmonės.

Atidarymas – su vaišėmisramuciu bendruomene namai publika

Visus atvykusiuosius dar labiau šildė ir savo firmine žuviene vaišino pirmojo – 2009 metų – Žuvienės virimo čempionato nugalėtojas Helmutas Jokaitis iš Ventės, trankia muzika linksmino Žemaičių krašto etnokultūros centro kapela „Žaliakalnis“, o Ramučių kaimo bendruomenės narė Danutė Zalcienė vaišino pyragėliais su grybų įdaru.

Prieš atverdami naujai prikelto pastato duris, Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ pirmininkė Laimutė Rupainienė ir rajono meras Vytautas Laurinaitis tradiciškai perkirpo simbolinę juostą. Gardamo parapijos klebonas Antanas Gylys šventę pradėjo bendruomenės namų pašventinimo apeigomis. Laimindamas pastatą kunigas linkėjo, kad atnaujintuose bendruomenės namuose neblėstų ramybė, atjauta ir noras padėti artimui, o Dievo šviesa lydėtų visus čia besilankančiuosius ir pripildytų jų širdis laimės, šviesos bei sveikatos.

Sunykusi mokykla vėl pulsuoja gyvybe

Iškilmingas bendruomenės „Navata“ namų atidarymas tęsėsi pastato viduje, dar kvepiančiame dažais bei mediena. Ramučių kaimo vaikai, paruošti Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokytojų  Drąsutės Vaitkevičienės ir Violetos Verbickienės, suvaidimo K.Donelaičio pasakėčią „Gandro ir lapės česnis“.

„Smagu susitikti, gera džiaugtis, kai nusidriekia keliai ir jie tiesiasi iš žmogaus širdies į širdį“, – sakė renginį vedusi Žemaičių krašto etnokultūros centro muziejininkė Nijolė Stanelienė. Pasak jos, būtent tokie keliai suveda žmones su bendromis mintimis ir idėjomis. Suėjusieji į būrį gali nuveikti daug didelių ir gražių darbų, o vienas iš jų ir yra naujieji bendruomenės namai.

Bene didžiausias darbas – nutiestas kelias Ramučių kaimo žmonių link – atitenka bendruomenės pirmininkei L.Rupainienei. Šios aktyvios moters visuomenine veikla, noru, ryžtu bei atkakliu darbu šiandien senasis pastatas pasitinka atnaujintas.

L.Rupainienė  į visus atvykusiuosius kreipėsi padėkos žodžiais. Pasak kaimo visuomenininkės, gera, kai tiek artimų bičiulių susirenka pasižiūrėti darbo rezultato, šiltai pabendrauti.

Sena ir nykstanti mokykla pavirto vėl pulsuojančiu gyvybe pastatu po to, kai bendruomenės pirmininkė, projekto vadovė L.Rupainienė kartu su asociacija „Lamatos žemė“ parengė projektą „Ramučių bendruomenės namų pastato sutvarkymas“. Buvo gautas beveik 763,6 tūkst. litų finansavimas, ir bendruomenės namai iš esmės atnaujinti.

Už gautą paramą parengtas techninis projektas, atlikta ekspertizė, apšiltinti pastato stogas ir fasadas, pakeisti langai, nudažyta išorė, atlikti abiejų aukštų vidaus remontai, kurie užtikrina jaukias bei saugias patalpas įvairiai vietos gyventojų veiklai.
Viduje įrengta šildymo sistema, atlikti santechnikos ir elektros instaliacijos atnaujinimo darbai, įrengti nuotekų šalinimo įrenginiai.

ramuciu bendruomene namai vaikaiNaujuose bendruomenės namuose yra kabinetas administracijai, keletas patalpų posėdžiams, du kambariai bendruomenės narių poreikiams, pirtis, vaikų žaidimų kambarys, biblioteka.

Pasak L.Rupainienės, toliau bus siekiama pritaikyti pastatą bendruomenės ir seniūnijos gyventojų poreikiams, minimalių buities paslaugų teikimui.

Bendruomenė „Navata“ kartu su asociacija „Lamatos žemė“ pateikė dar vieno projekto „Jaukių Ramučių bendruomenės namų įkūrimas“ paraišką paramai gauti pagal vietos plėtros strategiją „Gyvenimo ir darbo kokybės gerinimas Šilutės rajono savivaldybės kaimo vietovėse“.

Už gautas paramos lėšas, kurių bendra vertė siekia 37 312 Lt, ramutiškiai apstatė pastato erdves naujais baldais, įsigijo įrangos veiklai organizuoti.

Įžiebė širdies liepsneles

Norint padaryti ką nors reikšminga, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik kurti planus, bet ir jais tikėti. Visa tai savo darbais ir įrodė Ramučių kaimo bendruomenė, sukviesdama bičiulius į jaukius namus. Tačiau ar gali būti jaukūs namai be gyvybingos dvasios – be šilumos, be jaukumo, be šviesos? Kad nauji namai sušiltų, renginio vedėja Nijolė Stanelienė pakvietė bendruomenės pirmininkę įžiebti pirmąją liepsnelę ant „Žmogiškumo laužo“.

Antrasis širdies liepsnelę įžiebė rajono meras, asociacijos „Lamatos žemė“ valdybos pirmininkas Vytautas Laurinaitis. Atvežęs dovanų – puokštę gėlių ir simbolinį paveikslą, kuriame įamžintos visos rajono seniūnijos, meras pasidžiaugė, kad ši dovana pirmoji papuoš dar tuščias bendruomenės namų sienas.

Gardamo parapijos klebonas A.Gylys taip pat įžiebė savo širdies liepsnelę. O kad šiose patalpose neblėstų tarpusavio meilė, pagarba, atjauta ir visad būtų atvertos durys, Bažnyčios ganytojas padovanojo Advento vainiką, priminsiantį apie šv. Kalėdas, kurios neša džiaugsmą visai žmonijai.

„Žmogiškumo lauže“ sužibo liepsnelės ir iš kitų Ramučių kaimo bendruomenės draugų rankų. Su naujai įkurtais namais ir kūrybinėmis idėjomis sveikino asociacijos „Lamatos žemė“ valdybos narės, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos darbuotojai, Gardamo seniūnijoje veikiančių kitų bendruomenių atstovai.