Ramučių gatvėje virto medžiai – prasidėjo rekonstrukcija

dviraciu takas_ramuciu_gatveŠilutės Ramučių gatvėje prasidėjo rekonstrukcijos darbai – iškirsti ir abipus kelio suguldyti daugiau kaip 100 medžių, darbuojasi technika. Jau šių metų pabaigoje vienoje šios gatvės pusėje atsiras dviračių takas, kitoje – šaligatvis, ant kelio bus išpilta nauja asfalbetonio danga. Taip pat bus įrengtas apšvietimas, suoliukai.

Gatvės rekonstravimas, naujos žiedinės sankryžos įrengimas Cintjoniškių ir Pramonės gatvių sankryžoje kainuos 746 676 Eur. Šį projektą Šilutės rajono savivaldybė įgyvendina kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Lietuvos miestų gyventojai vis dažniau galės naudotis dviračiais – savivaldybėse intensyviai tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai. Vien šiais metais šiam reikalui skirta daugiau kaip milijonas eurų ES fondų investicijų, kurios bus panaudotos dviračių takams tiesti ir rekonstruoti 16-oje savivaldybių.

Šilutėje numatoma rekonstruoti jau esamą 1,63 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką Ramučių gatvėje: sutvarkyti jo dangą, įrengti kelio ženklus ir mažosios architektūros elementus.

„Nuolat plečiamas pėsčiųjų ir dviračių takų tinklas sudarys geresnes sąlygas žmonėms daugiau judėti, gyventi sveikai, rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones. Be to, šiuo metu dėl COVID-19 plitimo pasunkėjusioje ekonominėje situacijoje taip pat svarbu, kad šalies regionuose vyksta darbai ir ES investicijos įliejamos į šalies ekonomiką“, – informuoja Susisiekimo ministerija.

1083,9 tūkst. eurų skirti tiek naujai pradedamiems projektams, tiek jau vykdomiems finansuoti. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takų projektai pradedami Gargžduose, Nidoje ir Šilutėje, jiems iš viso skirta 396,4 tūkst. eurų. Dar 687,5 tūkst. eurų papildys jau pradėtų įgyvendinti projektų finansavimą kituose 14-oje miestų.

Šilutėje numatoma rekonstruoti taką Ramučių g., kuris svarbus ne tik Šilutės, bet ir Grabupių kaimo gyventojams, nes daug jų dirba Šilutėje. Savivaldybė numato, kad tiek dirbantieji, tiek vaikai, lankantys miesto mokyklas, galės naudotis rekonstruotu taku.