Ramučiuose – popietė apie augintinius

Ramuciu bibliotRamučių bibliotekoje vyko vidudienis jauniesiems bibliotekos lankytojams „Aš ir mano augintinis“, skirtas Pasaulinei gyvūnijos dienai.
Gyvūnai mus traukia ne tik dėl mielos išvaizdos, bet ir dėl elgesio. Prie gyvūno prisirišame kaip prie kūdikio, kuris yra bejėgis ir priklausomas nuo mūsų, kuriam reikia globos ir rūpesčio. Gyvūnai padeda mums jaustis reikalingais.
Tik XX amžiuje katės ir šunys tapo tikrais naminiais gyvūnais: šeimininkai juos įsileido į savo miegamuosius, vaikų kambarius. Svarbiausia – paėmė ant rankų, kitaip tariant – atsirado kontaktas, kuris malonus ir mums, ir jiems. Būtent tai galutinai suartino žmogų ir gyvūną.

Susitikimą eilėraštukais „Mano Rainis“ ir „Man reikia šunelio“ pradėjo sesutės Justė ir Lineta. Bibliotekininkė papasakojo dalyviams, kad šunų veislių pasaulyje yra apie 400, nors didžiąją dalį sudaro neveisliniai šunys, kačių – per 40 veislių. Vėliau susirinkusieji pasakojo įdomiausias istorijas apie savo augintinius, rodė nuotraukas, kurios buvo eksponuojamos stende. Daugiausiai augintinių turi Skaistė – net tris. Vieną jų – Pupą ji atsivedė į susitikimą. Ši miela kalytė jau turėjo tris vadas šuniukų. Namie Skaistės laukia Meškis, kuriam jau 11 metų, ir Mažylis. Kita popietės dalyvė Viltė atėjo labai nusiminusi, nes jos šunelis Čikas pabėgo, mat nenorėjo į renginį eiti. Mergaitė prisipažino, kad šunelį vedžioja tik tada, kai neturi ką veikti, augintiniu tenka rūpintis tėveliams. Lineta pasidalijo istorija apie savo katiną Maksą, kurį neseniai paėmė iš prieglaudos. Jis labai panašus į Garfildą iš animacinio filmuko. Justė papasakojo apie šeimos augintinį Rokį. Daug gražių istorijų buvo išgirsta, daug mįslių apie gyvūnėlius įminta.

Susirinkusieji apžiūrėjo fotografijų parodą „Pasieniečių švenčių ir kasdienybės kaleidoskopas“. Fotografijose užfiksuoti ir pasieniečių šunys, nes jie yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius, aptinkant narkotines ir kitas draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių keturkojų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.

Bendraujant prie arbatos puodelio vieningai nuspręsta, kad augintiniai padeda tapti geresniais vieni kitiems, kad be jų būtų labai liūdna.