Ramutiškiai pagerbė naujagimius ir gražiausiai besitvarkančius kaimynus

Ramuciu svente 3Birželio 11-ąją savo šventėje „Mes ir vėl susitikome” beveik rudeniško oro nepabūgę vėl susitiko Gardamo seniūnijos Ramučių kaimo žmonės.

Nors ir negavę savo šventei nė euro Savivaldybės paramos, ramutiškiai patys jai suaukojo, patys ir linksminosi: pagerbė gražiausiai besitvarkančius ir gandrų sulaukusius kaimynus, plojo iš visos Lietuvos suvažiavusiems žirgų konkūro dalyviams ir atlikėjams.

Vandalai nuotaikos nesugadino

Kaimo šventė Ramučiuose rengiama tik antrą kartą iš eilės. Šiemet iniciatorių nuotaiką aptemdė tai, kad Savivaldybė neskyrė paramos jų šventei, tačiau pradžiugino pačių ramutiškių iniciatyva. Ramučių bendruomenės „Navata” pirmininkė Lijana Jagintavičienė pasidžiaugė, kad vietos ūkininkai ir gyventojai suaukojo savo šventei kiek kas galėjo, svari buvo ir rėmėjų parama.

„Net nesitikėjau, kad žmonės taip noriai ruošis šventei“, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Ramutiškių šventinės nuotaikos nesugadino net prieš savaitę jų kaime siautėję vandalai iš Šilutės, kurie išdaužė penkis bendruomenės namų langus, sulaužė ketverias duris, išdaužė net gabalą sienos. Ramino policijos žinia, kad du iš jų jau iki šventės buvo sulaikyti.

Į oficialų šventės atidarymą susirinkusi bendruomenė tylos minute pagerbė keletą kaime gerbiamų žmonių, su kuriais atsisveikino per praėjusius metus.

Ramuciu svente pramogosGražiausia sodyba išlaikyta paslaptyje

Iki paskutinės minutės niekas nežinojo, kieno pavardė įrašyta voke, kurį atplėšti scenoje patikėta L.Jagintavičienei. Tame voke buvo gražiausias apylinkės sodybas apžiūrėjusios ir vertinusios komisijos – Danutės Zalcienės, Irenos Remėnienės ir Laimos Sinkevičienės sprendimas. Net sodybų šeimininkai, sulaukę savo kiemuose šios moterų trijulės, nežinojo tikrojo jų apsilankymo tikslo: viešnios sodybas aplankė tarsi kviesdamos šeimininkus į šventę, tuo tarpu pačios smalsiai dairėsi ir vertino sodybų kampelius.

Komisijos sprendimu, gražiausiai tvarkoma pripažinta Danutės ir Arūno Radžių sodyba, kurios aplinką ši šeima sugebėjo išpuoselėti vos per metus, mat tik pernai čia persikėlė iš daugiabučio. Radžiams įteikta tai patvirtinanti ąžuolinė lenta. Tokia pat lenta apdovanoti ir pernykščiai gražiausios sodybos konkurso nugalėtojai Laima ir Egidijus Sinkevičiai.

Komisijos narės pripažino, kad išrinkti nugalėtojus nebuvo lengva, nes jos matė daug skoningai tvarkomų sodybų.
Darbščiausiu kaimo jaunuoju ūkininku išrinktas ir apdovanotas Stasys Mačijauskas, bendruomenės dovanų sulaukė ir per pastaruosius metus naujagimių – dvynukų sūnelių – susilaukusios Austėjos Minkevičiūtės šeima.
Ąžuolų lapų vainikais buvo suplanuota padabinti varduvininkus Antanus ir Antaninas, tačiau tokių šventėje nebuvo.

Ramutiškiams didelį įspūdį paliko iš visos Lietuvos suvažiavę žirgų konkūro dalyviai, Lietuvos čempionatų nugalėtojai ir prizininkai, tarp kurių buvo ir mūsų rajono atstovų. Jų pasirodymai šioje bendruomenėje  jau tampa tradicija.

Šaudymo atrakciją organizavo šauliai, norintieji jėgas išbandė lauko šaškių turnyre, visi gardžiavosi vietos šeimininkių keptais blynais ir kafija, Albinos Zofijos Zalcienės ir Stasio Rimkevičiaus virtu šiupiniu ir plojo gausiai suvažiavusiems atlikėjams.