Ramutiškiai susitiko su buvusiu mokytoju R.Greičiumi

1 ramuciu_biblioteka_susitikimas_su_Rimantu_GreiciumiNacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko kraštiečio Rimanto Greičiaus knygų „Man nereikia likimo kito“ ir „Slenksčiai“ pristatymas, dalyvaujant autoriui.

Šis kraštietis žinomas Ramučių gyventojams, nes 1963-1970 metais čia gyveno ir dirbo mokytoju, vėliau – mokyklos direktoriumi.

Knygų autorius pedagoginį darbą dirbo porą dešimtmečių. Jis buvo ne vieno laikraščio korespondentu bei redaktoriumi. Tai nepaprasto likimo žmogus, savo paties išgyvenimus bei sutiktų žmonių istorijas suguldęs į kelių knygų puslapius.

Susitikimą pradėjo Ramučių moterų ansamblis (vadovas Jonas Zalcas) daina „Klestėk visada“. Muziką ir žodžius šiai dainai parašė Rimantas Greičius, dainininkėms pritaręs akordeonu.

Nuskambėjus iškilmingai dainai, svečias pristatė savo dokumentinę knygą „Man nereikia likimo kito“ apie paties autoriaus gyvenimą. Susitikimo dalyviams buvo svarbu, kad šioje knygoje aprašomi ir Ramučiai, jų gyventojai.

„Slenksčiai“ – tai šeštoji Rimanto Greičiaus knyga, kurioje autorius vėl sugrįžta į savo vaikystę, prabėgusią tremtyje, savaip piešdamas gyvenimą tame svetimame ir rūsčiame krašte. Knyga yra grožinė, nors autorius naudojosi ir dokumentine medžiaga. Ji parašyta neabejingo savo krašto likimui žmogaus plunksna. Anot autoriaus: „Mūsų praeitis, kokia ji bebūtų, yra mūsų, todėl gerbkime ją. Ateitis – taip pat mūsų, tad bendromis jėgomis kurkime ją šviesią, tiesos ir vienybės spinduliais apšviestą“.3 ramuciu_biblioteka_susitikimas_su_Rimantu_Greiciumi

Renginio svečią pasveikino ir parašyti naujų knygų palinkėjo Gardamo parapijos klebonas Antanas Gylys, tarp jų vyko diskusija apie pokario laikus.

Renginio pabaigoje buvo skaitomos eilės iš autoriaus knygų, moterų ansamblis atliko dainas, ilgai dar buvo bendraujama prie arbatos puodelio. Buvę mokiniai, kaimynai džiaugėsi galimybe susitikti su kraštiečiu, įsigyti jo knygų.

Susitikimo dalyviai Ramučių bibliotekoje apžiūrėjo dvi parodas: Pašyšių bibliotekos neformaliojo vaikų švietimo programos „Naminuko palėpė“ simegrafijos darbų ir Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Molinukas“ darbų parodą „Keramikos magija“ (vadovė Beata Vaitelienė).