Ramziui skirtas kinologų ir jų augintinių varžybas laimėjo buvęs pasienietis

 

Untitled-1 copyVSAT Pagėgių pasienio rinktinėje kinologai varžėsi dėl geriausiojo vardo bei dėl „Ramzio taurės“. Vyriausias Pagėgių pasienio rinktinės kinologas Marius Ausiukevičius sako, kad Ramzis nebus pamirštas, todėl jau nuo praeitų metų, VSAT Pagėgių rinktinės kinologų su tarnybiniais šunimis meistriškumo varžybos, pavadintos VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų meistriškumo varžybos „Ramzio taurė“.

„Ramzio taurė“ pagrindinis apdovanojimas šiemet atiteko, svečių teisėmis dalyvavusiam, buvusiam Pakrančių apsaugos rinktinės kinologui, bet dabar Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariate dirbančiam kinologui Sigitui Savickiui su tarnybiniu šunimi Hardu.

Balandžio 24-26 d. vyko VSAT Pagėgių pasienio rinktinės tarnybinių šunų meistriškumo varžybos. Jose dalyvavo 15 kinologų su tarnybiniais šunimis iš Vileikių, Plaškių, Bardinų, Viešvilės, Rociškių, Šilgalių, Kudirkos Naumiesčio, Vištyčio, Kybartų pasienio užkardų bei svečiai iš Klaipėdos policijos Patrulių rinktinės Kinologų grupės.

Atidarymo ceremonija šiemet surengta VSAT Viešvilės pasienio užkardoje.

Varžyboms rungčių trasos buvo paruoštos Viešvilės užkardos saugomo ruožo miškuose. Tarnybiniai šunys buvo vertinami pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje, bendro paklusnumo rungtyse bei visų varžybų individualioje įskaitoje.

Pėdsekystės rungtis vyko Viešvilės miške. Kinologas su tarnybiniu šunimi turėjo surasti pėdsakus ir patikrinti visą pėdsakų palikimo maršrutą bei surinkti paliktus daiktus. Pėdsekystės rungtyje pirmas buvo Darius Altaravičius iš Viešvilės užkardos su tarnybiniu šunimi Ela iš Pasienio tarnybos, antrą vietą iškovojo svečias iš policijos Sigitas Savickas su tarnybiniu šunimi Hardu, trečią vietą užsitikrino policininkė kinologė Ona Voranova su šunimi Eko Kopų vilkas (Gėris).

Vietovės apieška vyko miške. Įvairūs daiktai visiems dalyviams buvo vienodi ir išmėtyti tokia pat tvarka, užduočiai atlikti buvo skirta 10 minučių laiko. Šioje rungtyje nepralenkiamas buvo Rociškių užkardos kinologas Karolis Ambrazevičius su tarnybiniu šunimi Luna, antrą vietą iškovojo Žydrūnas Baltrušaitis iš Šilgalių užkardos su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos, trečias liko – Kudirkos Naumiesčio užkardoje dirbantis Liudas Balčiūnas su Koksu iš Pasienio tarnybos.

Untitled-2 copyŽmogaus paieška buvo atliekama miškingoje teritorijoje, toje pačioje vietoje, pagal tuos pačius reikalavimus iki 300×200 m. dydžio miškingoje teritorijoje šalia kelio ar tako. Tarnybinis šuo per 10 min. turėjo aptikti ir garsiu lojimu parodyti visus aptiktus asmenis, jų buvo trys. Kadangi šios rungties paieškos sektorius buvo nemažas, tai nugalėjo ištvermingiausi šunys. Šioje rungtyje puikiai pasirodė Kybartų užkardos kinologas Donatas Kubilius su tarnybiniu šunimi Dinno Alanex, jis užėmė 1 vietą. Antra vieta atiteko Šilgalių kinologui Žydrūnui Baltrušaičiui su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos.

Bendro paklusnumo rungtis vyko Viešvilės pasienio užkardos teritorijoje. Pirmą vietą iškovojo svečias iš policijos Sigitas Savickas su tarnybiniu šunimi Hardu, antrą vietą – kinologas Žydrūnas Baltrušaitis su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos, trečia vieta atiteko Kudirkos Naumiesčio užkardoje dirbančiam Liudui Balčiūnui su Koksu iš Pasienio tarnybos.

Tris dienas trukusios varžybos parodė, kad šiemet, kaip ir pernai atsitiktinumams vietos nebuvo, pagrindinius laurus nuskyrė profesionalumas ir patirtis.

Patyrę, sukaupę daug patirties kinologai pademonstravo puikius rezultatus.

Surinkęs 362 taškus trečią vietą bendroje varžybų įskaitoje iškovojo Šilgalių pasienio užkardos kinologas Žydrūnas Baltrušaitis su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos.

369 taškus bendroje įskaitoje surinko ir užėmė antrąją vietą Darius Altaravičius iš Viešvilės užkardos su tarnybiniu šunimi Ela iš Pasienio tarnybos. Pirma vieta šiemet atiteko svečiui iš Klaipėdos policijos. Buvęs Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnas Sigitas Savickas su tarnybiniu šunimi Hardu surinko 375 taškus.

Iškilmingas varžybų nugalėtojų apdovanojimas vyko Pagėgių pasienio rinktinės Viešvilės pasienio užkardos teritorijoje. Geriausius kinologus apdovanojo rinktinės vadas Rimantas Timinskis ir Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis kinologas Marius Ausiukevičius.

Varžybų dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais bei rėmėjų UAB „Žalioji banga“, A. Šimkūno veterinarinio aptarnavimo punkto, Gyvūno globos klubo „Draugo letena“ įsteigtais prizais.