Ranką padegėliams tiesia geradariai iš visos Lietuvos

padegeliai skirtas_butas„Nebūtume patikėję, kad aplinkui tiek daug gerų žmonių, ištikus nelaimei tiesiančių pagalbos ranką“, – sako namų ir viso užgyvento turto prieš savaitę gaisre netekęs Pagrynių gyventojas Robertas.

Jis su žmona Jūrate ir gausia podukros Neringos šeima jau gavo laikiną būstą Šilutėje, senojo Turgaus aikštėje esančiuose namuose. Čia plaukia nelaimę išgyvenusią šeimą užjaučiančių geradarių parama. Ne tik Šilutės rajono gyventojų suaukota, bet ir iš kitų rajonų atgabenta.

 

Vyras spaudžia ranką ir dėkoja visiems parėmusiems ir sako užsienin dirbti nebevažiuosiantis – dabar jam svarbiausia atstatyti supleškėjusius namus.

Įsikėlė į socialinį būstą

Pagrynių padangę gaisro pašvaistė nušvietė liepos 20-osios rytą – degė Verbų gatvėje stovintis, trims šeimoms priklausantis namas. Vieni šeimininkai tuo metu buvo namuose su svečiais, kiti buvo išvykę į Šilutę, dar kiti uždarbiavo Prancūzijoje. Iš viso namų neteko 5 suaugusieji ir 5 vaikai.

Šiandien Robertas Amalevičius su žmona Jūrate ir jos dukros Neringos šeima jau turi laikinus namus. Rajono Savivaldybė gausiai šeimai  socialinį būstą skyrė viename iš senojo Turgaus aikštės namų.

„Laimė, kad tuo metu buvo laisvas butas, nes taip būna ne visada. Todėl nelaimėliai galėjo įsikelti jau kitą dieną po gaisro“, – sako Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Robertas svetingai vedasi į naujųjų namų antrąjį aukštą ir rodo savo laikinąjį butą. Kambarėliai – tik du, bet yra virtuvė ir vonia, o ir butuko būklė – ne pati blogiausia. Nors čia dar beveik nėra baldų, nors būta ir kai kurių nesklandumų – Robertui teko pasidarbuoti, kol sutvarkė vandens tiekimą, bet tai didelė parama tris mažamečius vaikus auginančiai jaunai Neringos ir Egidijaus šeimai.

Kartu su jais įsikūrę Jūratė su Robertu pranešimą apie gaisrą gavo uždarbiaudami tolimojoje Nicoje ir iš karto pirko bilietus skristi namo.

Trečiadienį socialinis būstas buvo pasiūlytas ir kitai sudegusiame name gyvenusiai šeimai – Linai Radienei su dukra Oksana bei anūke. Rožė ir Lina Radytės prisiglaudė brolio bute Šilutėje ir būsto kol kas neprašė.

Aukoja ne tik šilutiškiai
padegeliai krauna_parama
Trečiadienį namo Turgaus aikštėje kieme buvo sujudimas. Savivaldybės mikroautobusas, vairuojamas Rimvydo Stakvilevičiaus, paramą padegėliams atgabeno net iš Šiaulių rajono Bubių kaimo. A.Šimelionis pasakoja, jog spaudoje paviešinta pagryniškių šeimų nelaimė sujaudino ten gyvenančią Vidą Sartauskienę. Moteris paskambino į Šilutės savivaldybę ir pasakojo norinti pagal galimybes padėti nelaimėliams.

Pasak p.Vidos, ji ir jos giminės bei kaimynai aukojo patys ir rinko kitų aukojamus naudoti tinkamus drabužius ir daiktus, ir norėtų tai perduoti skaudžią nelaimę išgyvenusiems žmonėms.

Į Bubius išvykęs R.Stakvilevičius pargabeno pilną mikroautobusą: buvo drabužių ir avalynės, indų ir žaislų, net televizorius ir vaikiška lovytė. Visų savo žaislų per gaisrą netekę mažyliai broliukai nedelsdami stvėrė vaikišką dviratuką ir numynė juo per kiemą…

Ne tik tolesnių rajonų žmonės sukruto paremti nelaimėlius – ne mažiau aktyviai nuo pat gaisro dienos juda ir šilutiškiai, paramą padegėliams renka ir Šilutės šeimų klubo nariai.

Labiausiai reikėtų statybinių medžiagų

„Žodžiais sunku išreikšti dėkingumą, kurį jaučiame visiems šiems geriems žmonėms. Po gaisro likome taip, kaip stovėjome, išgelbėti pavyko tik kai kuriuos dokumentus. Visų geradarių pagalba padeda stotis ant kojų ir teikia viltį, kad pajėgsime pakilti iš šios duobės“, – sako Robertas ir Egidijus. 

Robertas pasakoja gavęs net ne vieną pasiūlymą dėl gyvenamosios vietos. „Žmonės ir dabar dar siūlo savo namus. Visiems esame be galo dėkingi. Bet dabar jau turbūt niekur nebesikelsime – dabar visas jėgas skirsime statybai“, – nedvejodamas sako vyras.
Tiesa, kol kas šeima dar negali pradėti atstatymo darbų, mat tyrimo dar nebaigė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekspertai. Tik tada, kai jie nustatys vis dar neaiškią gaisro priežastį, šeimininkams bus leista tvarkytis gaisravietėje.

„Ko dabar jums reikėtų labiausiai?“ – klausiame Roberto, ir vyras atsako nė sekundės nedvejojęs: statybinių medžiagų.
Pokalbio metu Robertas stebina optimizmu: vyras nedejuoja dėl to, kad neteko jau suremontuotų namų, kuriuose norėjo įsikurti ilgam. Jis tik nuolat pabrėžia, kad dabar vienintelis jo tikslas – kuo greičiau namus atstatyti.

„Jau nebevažiuosime uždarbiauti į užsienį, dabar reikia kuo greičiau statyti, kol dar orai leidžia. O virkauti nėra laiko – reikia tvarkytis. Pagaliau – ar tai ką pakeistų?..“ – sako vyras, ir nuskuba per kiemą talkinti atvežtą paramą iškraunantiems vyrams.

Nelaimė sujaudino daugybę žmonių

A.Šimelionis sako, jog ir Socialinės paramos skyriuje kasdien sulaukiama žmonių, norinčių padėti šioms šeimoms, skambučių.
„Skambina ir šilutiškiai, ir pagėgiškiai, net laidos „TV pagalba“ kūrėjai domėjosi, kuo galėtų padėti nelaimėliams. Akivaizdu, kad ši nelaimė labai sukrėtė visus apie ją išgirdusius žmones. Turbūt todėl, kad šįkart nukentėjo – ir užgyventą turtą, ir stogą virš galvos prarado 10 žmonių. Tarp jų – penki vaikai“, sakė A.Šimelionis.

Šiomis dienomis rajono Savivaldybėje svarstomas padegėlių prašymas leisti lengvatinėmis sąlygomis įsigyti medienos. Tokia parama paprastai skiriama visoms gaisrus patyrusioms šeimoms, jei joms to reikia.

Be to, visi sudegusių butų savininkai gaus po 510 eurų piniginę paramą.

Gaisre nukentėjo ir jauna nėščia moteris – ne Šilutės rajono gyventoja, kuri buvo atvykusi į svečius pas pagryniškius. Ji pirmąją parą gydyta Šilutės ligoninės reanimacijos skyriuje, o vėliau išvežta į Kauno klinikų Nudegimų centrą. Pasak Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo Dariaus Steponkaus, moters būklė buvo sunki, ji buvo apdegusi 20 procentų kūno, tai yra II AB laipsnio nudegimas.

„Tokie nudegimai yra ypač pavojingi nėščiosioms“, – sakė D.Steponkus.