Rankšluosčių minkštumas ir purumas – jokia paslaptis, o tiesiog tinkama priežiūra

Kur slypi toji paslaptis, jog rankšluosčiai, kuriais naudojatės, pavyzdžiui, viešbutyje, yra tokie švelnūs? Galiausiai, net ir kaimynės vonios kambaryje kabantys rankšluosčiai yra gerokai minkštesni nei jūsiškiai! Jei rankšluosčiai, internetu ar fizinėje parduotuvėje įsigyti, yra kokybiški ir naudojami pagal paskirtį (paplūdimio rankšluostis – ilsintis prie vandens telkinio, pirties rankšluostis – mėgaujantis pirties malonumais ir pan.),  priežasties reikėtų ieškoti šio tekstilės gaminio priežiūroje. Jei nesivadovaujate rankšluosčio etiketėje nurodytomis priežiūros rekomendacijomis (o galbūt net nesivarginote su jomis susipažinti), dangiško švelnumo naivu tikėtis net ir iš aukščiausios kokybės gaminio. 

Labai svarbu pirmasis rankšluosčio skalbimas

Naujai įsigyti vonios rankšluosčiai keliauja tiesiai spintą, o, prireikus, juos ištraukiate ir pradedate naudoti pagal paskirtį? Atrodo, praleidote vieną esminį darbą! Naujus rankšluosčius prieš naudojimą būtina išskalbti (galima net ne vieną, o du ar net tris kartus), vadovaujantis etiketėje nurodytomis rekomendacijomis, nenaudojant skalbinių minkštiklio. Ir ne tik dėl higienos. Tai – būtina sąlyga, jog rankšluosčiai būtų minkšti ir efektyviai sugertų drėgmę, vadinasi – tinkamai atliktų savo funkciją.

Rankšluosčiai turėtų būti skalbiami bent kartą per savaitę

Rankšluosčių skalbimo dažnumas priklauso tiek nuo jų naudojimo dažnumo, tiek nuo paskirties (pavyzdžiui, virtuviniai rankšluosčiai įprastai skalbiami dažniau), tiek ir, žinoma, asmeninio santykio su higiena. Yra žmonių, kurie rankšluosčius mielai skalbtų (o gal net ir skalbia) kiekvieną kartą, vos tik nusivalę rankas.

Jei nesate užkietėję švaros fanatikai, racionaliai taupote gamtos išteklius (ir savo pinigus, žinoma) bei suprantate, jog audinio ilgaamžiškumas priklauso ir nuo skalbimo dažnumo, visiškai pakaks, jei  rankšluosčius išskalbsite bent kartą per savaitę.

Saikingai naudokite minkštiklį

Kas per daug, tas nesveika, tiesa? Ši taisyklė puikiai tinka kalbant apie minkštiklį, naudojamą skalbiant rankšluosčius. Per didelis minkštiklio kiekis gali padaryti „meškos paslaugą“: rankšluostis prasčiau sugers drėgmę, ilgainiui bus pažeistas audinys.

Jei įmanoma, džiovinkite rankšluosčius lauke

Jei tik gamtos sąlygos leidžia ir turite galimybę džiovyklę pastatyti lauke, leiskite rankšluosčiams „pakvėpuoti“ grynu oru. Tiesa, nepalikite rankšluosčių per ilgai „džiūti“ prieš saulę, nes audinys gali netekti minkštumo. Jei nepatingėsite išdžiūvusius rankšluosčius gerai išpurtyti, džiaugsitės jų purumu.

Aišku, jei rankšluosčiai reikalingi čia ir dabar ar tiesiog oras nėra palankus, galima naudoti ir automatinę džiovyklę. Žinoma – atsakingai: venkite labai aukštos džiovinimo temperatūros, per ilgai rankšluosčių džiovyklėje „nesukite“. Netaisyklingo džiovinimo pasekmės – šiurkštumas, spalvų išblukimas, o, kalbant apie baltus rankšluosčius, – ir papilkėjimas.

Atskleisime paslaptį: rankšluosčiams, kaip ir pūkiniams rūbams, veiksmingas „triukas“ su teniso kamuoliukais. Kartu su rankšluosčiais į džiovyklę įmetus kelis kamuoliukus, šie bus puresni, minkštesni, švelnesni.

Ką dar reikėtų žinoti apie rankšluosčius ir tinkamą jų priežiūrą?

  •         Jei vanduo, kurį naudojate skalbimui, yra kietas, kalkėtas, rinkitės skalbiklius, sudėtyje turinčius audinį minkštinančių savybių.
  •         Nauji medvilniniai rankšluosčiai po pirmųjų skalbimų, šluostantis, ant kūno gali palikti audinio plaukelių.
  •         Rankšluosčiai, pagaminti iš mikropluošto, turėtų būti skalbiami atskirai nuo kitų rūbų ar tekstilės gaminių, nes nuo šių gali apsivelti pūkais, dulkėmis.
  •         Skalbiant rankšluosčius, negalima naudoti jokių baliklių ar kitų cheminių dėmių valiklių.

Rankšluostis – viena svarbiausių asmens higienos priemonių

Mokant vaikus higienos, derėtų akcentuoti rankšluosčio, kaip vienos iš dažniausiai naudojamų asmens higienos priemonių, svarbą. Skolintis ar dalintis šio tekstilės gaminio su kitais nederėtų, netgi – su namiškiais. Kiekvienas šeimos narys turėtų turėti tik jam skirtą rankšluostį. Žinoma, vonios kambaryje taip pat turėtų kabėti ir rankšluostis, skirtas į svečius užsukusiems svečiams. 

Ieškote kokybiškų rankšluosčių internetu? Apsilankykite: nostra.lt

 

 

dvieļi

virtuves dvieļi

dvielis

pludmales dvieļi

https://www.nostra.lv/lv/katalogs/vannas-istabas-preces/dvieli/ rätikud

köögirätikud

köögirätik

rätik

rannarätik

https://www.nostrahome.ee/ee/kataloog/vannituba/ratikud/