„Rasos“ soduose – sankcijos greičio mėgėjams

Rasos sodai eismasVis daugiau sodų bendrijose įsikuriančių žmonių nori gyventi ramiai, seno animacinio filmuko herojaus žodžiais tariant, be „triukšmo, netvarkos ir mašinų ūžimo“.

Į rajono Eismo saugumo komisiją kreipėsi ir „Rasos“ bendrijoje gyvenantys žmonės, niekaip negalintys suvaldyti sodo gatvelėmis lakstančių „erelių“. Jų prašymas įteisinti čia pastatytą ženklą, ribojantį greitį iki 20 kilometrų per valandą, buvo išgirstas: nuo šiol „Rasos“ keliukais greičiau važinėjantiems vairuotojams gresia baudos.

„Rasos“ sodų bendrijos valdybos pirmininko Gedimino Juodeikio pasirašytame prašyme teigiama, kad greičiau nei 20 km per valandą draudžiantį važiuoti ženklą bendrija pasistatė savavališkai. Tai yra, toks draudimas yra patvirtintas bendrijos vidaus tvarkos taisyklėse, bet nėra įteisintas rajono Savivaldybės.

Pasak valdybos pirmininko, bendrijoje šiuo metu nuolat gyvena jau daugiau nei pusšimtis šeimų, o vasarą – dar daugiau. Daugelis jų turi mažamečių vaikų, kurie vaikšto arba važinėja dviračiais sodų keliukais. O dauguma čia atvažiuojančių vairuotojų nekreipia dėmesio į prie įvažiavimo stovintį greitį ribojantį ženklą ir lekia dvigubai ar net dar greičiau.

Dauguma greičio viršytojų – ne sodininkai, o taksistai, statybos, prekes ir paslaugas teikiančių įmonių atstovai.

Bendrijos keliukai, žinia, siauri, apaugę krūmais, todėl matomumas čia prastas. Tad nekeista, kad teritorijoje jau ne kartą būta ir automobilių susidūrimų, kurių priežastis – per didelis greitis. Tik dėl laimingo atsitiktinumo iki šiol dar niekas nenukentėjo.

Be to, dėl mašinų didelių greičių gamtos prieglobstyje gyvenantys žmonės yra priversti nuolat kvėpuoti dulkėmis, o sausu oru negali net atverti langų, nes keliukai čia neasfaltuoti, tad dulkių kamuoliai skverbiasi ir į namus, ir jų teritorijas.

Anot valdybos pirmininko, gyventojai ir patys ne kartą įspėjo nedrausmingus vairuotojus, tačiau į jų prašymus daugelis nekreipia dėmesio.

Išbandė gyventojai ir kitą variantą – važiuojamojoje dalyje įrengė kalnelius, tačiau supranta, kad tai yra neteisėti bendrijos veiksmai, nes irgi nesuderinti su Eismo saugumo komisija.

Sodininkai tikisi, kad jei minėtas greičio ribojimo ženklas bus įteisintas, jie galės prašyti Kelių policijos pareigūnų bent retkarčiais pakontroliuoti eismą sodų bendrijos teritorijoje. Baudos, jų nuomone, yra efektyviausia priemonė sustabdyti nedrausmingus vairuotojus.

Bendrijos vidaus tvarkos taisyklėse yra numatytos ir baudos už greičio viršijimą, bet ir šis dokumentas nėra teisinis pagrindas jas skirti.

Į sodininkų bendrijos prašymą įteisinti jos teritorijoje stovintį ženklą Eismo saugumo komisijos nariai atsižvelgė. Tad nuo šiol čia važiuosiantys greičio mėgėjai turi būti atidūs, nes gali būti nubausti ir sodo teritorijoje.