Rasti pavogtų vėtrungių stiebai. Gal žmonės padės rasti ir pačias vėtrunges?

vetrungesPirmadienį gera žinia pasiekė Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojus. Rusniškis Rimvydas nendrynuose, Šyšos senvagėje, netoli Šilutės uosto, rado dingusių vėtrungių stiebus.

Jau rašėme, kad liepos pradžioje iš Šilutės senojo Turgaus aikštėje esančios “Vėtrungių alėjos” dingo dvi miestą puošusios istorinės vėtrungės. Apie šį įvykį Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova pranešė policijai ir prašė visų žmonių pagalbos, ieškant pavogtų vėtrungių.

Padaryta žala buvo ne tik moralinė, bet ir materialinė, nes vienos tautodailininko Vaidoto Bliūdžiaus sukurtos vėtrungės vertė – 350 Eur.

Priminsime, kad vėtrungės Turgaus aikštę puošė nuo pat Šilutės 500 metų jubiliejaus – 6 metus.

Liepos 5 dieną pastebėję, kad dviejų vėtrungių nebėra, Kultūros ir pramogų centro darbuotojai dar tikėjosi, kad jos gali būti numestos netoliese, apžiūrėjo teritoriją palei Šyšą, upės vingio pusiasalį. Tačiau jų niekur nerado.

Pirmadienį, liepos 17 dieną, juos pasiekė žinia, kad vėtrungių stiebai rasti Šyšos senvagėje, netoli Šilutės uosto.  Kaip pasakojo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, rusniškis Rimvydas, plaukdamas laivu Šyšos upėje, nendrynuose pamatė numestus stiebus. Iš pradžių vyras nesuprato, kas tai per kuolai. Kad tai galėtų būti dingusių vėtrungių stiebai, jam pasakė žmona. Tada rusniškiai ir paskambino Rusnės seniūnei, kuri informaciją perdavė Šilutės kultūros ir pramogų centrui.

“Dėkojame Rusnės seniūnei D.Drobnienei ir p.Rimvydui iš Rusnės. Labai norime tikėti, kad yra daugiau pastabių ir pilietiškų žmonių, su kurių pagalba rasime ir dingusias vėtrunges. Prašome laivų ir sodybų savininkų, galbūt jums bus pasiūlyta pigiau įsigyti vėtrungę, prašome įsitikinkite ar tai nėra Šilutėje dingusi vėtrungė”, – rašoma Kultūros ir pramogų centro “Facebook” puslapyje.

Visus, turinčius kokių nors žinių, prašome pranešti Šilutės kultūros centrui tel. (8 441) 77113, el.paštu: siluteskultura@gmail.com arba kreiptis į policiją, kuri pradėjo tyrimą dėl šios vagystės.