Raštvedės profesijos dieną daug šypsojosi, lankė parodas, lipdė angelus

rastvedes angelaiBalandžio 20-ąją pasaulis minėjo Tarptautinę sekretorių ir administratorių dieną, kuri kasmet švenčiama trečiąjį balandžio trečiadienį. Šią profesinę šventę įdomiai paminėjo ir Šilutės r. savivaldybės seniūnijų raštvedės.

Šventės priešistorė siekia 1952 metus, kada Amerikos verslininkas Haris F.Klemfusas savo įmonėje nutarė minėti Sekretorės dieną. Tokios šventės metu visos jo įmonės sekretorės būdavo išvaduojamos nuo varginančio rutininio darbo.

Ilgainiui ši šventė paplito visame pasaulyje ir suvienijo ne tik sekretores, administratores, bet ir kitus administracinius darbus atliekančius darbuotojus: vadovų padėjėjus, asistentus, raštvedžius, referentus.
rastvedes muziejuje
Reprezentuojant platesnes administracines pozicijas, 1998 metais šventės pavadinimas buvo pakeistas į profesinę administratorių šventę ir profesinę administratorių savaitę, nes renginiai, skirti administratoriams pagerbti, kai kuriose šalyse trunka ištisą savaitę.

Sunku būtų tiksliai pasakyti, kelintą kartą Šilutės rajono savivaldybės administracija kartu su Kanceliarijos skyriaus vedėja Dana Junutiene savivaldybės ir seniūnijų raštvedėms organizuoja Raštvedžių šventę. Ši šventė tapo labai laukiama, kaskart įgaunanti naują formą ir atspalvį.

Sekretorės dabar vadinamos įvairiai: biuro administratorėmis, biuro koordinatorėmis, asistentėmis, padėjėjomis ir kt. Tačiau, kad ir kaip būtų įvardijama ši profesija, jos atstovės atlieka tą pačią sekretorės funkciją – tvarko dokumentus, planuoja susitikimus, priima klientus ir … saugo savo vadovo „paslaptis“.

Šventės dalyves pasveikino meras Vytautas Laurinaitis, linkėdamas neblėstančių šypsenų ir kantrybės rutininiame darbe.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras dovanojo paskaitą, kurią vedė VšĮ Individualaus augimo centro psichologė Lilija Vitkauskienė. Įgijusios naujų žinių, paskatintos dažniau šypsotis, džiaugtis gyvenimu ir pamokytos, kaip suvaldyti stresą, raštvedės išvyko į Juodžių kaimą. Čia pasitiko Ramutė Šveikauskienė, rajone žinoma visuomenininkė, kraštotyrininkė, kelių poezijos knygelių autorė, Žemaičių Naumiesčio „Gerumo namų“ vadovė, atvėrusi savo namuose įsteigto muziejaus duris. Papasakojusi apie muziejuje sukauptus eksponatus, Ramutė pakvietė prie arbatos puodelio, vaišino savo iškeptu pyragu ir gardžiais širdablyniais. „Kviečiu visus, kas nori pamatyti šiuos daiktus, kam įdomu pavartyti istorijos puslapius – ar tai būtų senoliai, ar vaikai“, – sakė svečius išlydėdama šeimininkė.

Padėkojusios už viešnagę, nusifotografavusios atminčiai, raštvedės vyko toliau – į Švėkšną.Švėkšnos bibliotekoje apžiūrėjo dvi parodas: 2015 metais Klaipėdoje vykusios 41-ojo tarptautinio Renatės Lūšis vardo akvarelės plenero dalyvių parodą ir švėkšniškės, Saugų seniūnijos raštvedės Violetos Astrauskienės, kuri šiai progai dedikavo ir atidarė Dzenraizgymo piešinių trijų ciklų: „Subyrėjęs pasaulis“, „Gyvenimo trupiniai“ ir „Lašas gyvasties“ parodą.

Po to Švėkšnos Tradicinių amatų centre nusilipdžiusios po angelą, moterys vaišinosi kava, arbata ir savo iškeptais konditeriniais šedevrais.