Rašytoja Aldona Gustas: „Meilė yra širdies žodis“

knyga aldona gustas„Meilė yra rožė ant plikledžio“, „meilė yra žodžių duona“, „meilė yra sunkus darbas širdžiai“ – tokias ir dar 94 kitas savo mintis apie meilę pateikė Vokietijoje, Berlyne, gyvenanti kraštietė rašytoja ir dailininkė Aldona Gustas kartu su Juliumi Keleru išleistoje naujoje knygoje „Zu zweit ³ber die Liebe / Dviese apie meilę“ (Vilnius, 2014).

„Naujosios Romuvos“ fondo išleistoje knygoje puikiai dera dviejų talentingų autorių meilės lyrika, iliustruota Eglės Kuckaitės bei A.Gustas piešiniais. Knyga išleista lietuvių ir vokiečių kalbomis.

Meilės jausmas menininkės A.Gustas kūryboje figūruoja dažnai: kartais tai būna moters ir vyro santykių išraiška, kartais poetė taip perteikia savo santykį su aplinka, žmonėmis, net gamtos detalėmis. Autorė prisipažįsta: „Taip, aš rašau meilės eilėraščius.

Rašant meilės eilėraščius man labai svarbu naujumas, nauji, negirdėti žodžiai“ (Literatūra ir menas. 2014, vasario 21). Naujojoje knygoje autorė taip pat ieško naujų metaforų, prasmingų žodžių žaismo: „meilė siunčia akis lakstyti lyg voveres“, „meilė yra kaip šampanas ant duonos“… Tačiau šis žaismas anaiptol nėra lėkštas, jame sutelpa gili prasmė, išjausta mintis ir lyrika.

F.Bajoraičio viešajai bibliotekai autorės padovanota nauja knyga praturtino kaupiamą menininkės dokumentų rinkinį, kuriame jau – arti 30 poetės autorinių knygų. A.Gustas naująją knygą dedikuoja Šilutės, gimtojo krašto, žmonėms.