Rašytoja Edita Barauskienė: „Gal būsiu žmonių sielų skulptorius“

RasytojaŠilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka kas trejus metus organizuoja literatūrinį rudenį „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ 2015 m. rugsėjo 10–11 d. vyko jau penktasis ruduo. Jo laureate tapo ir Fridricho Bajoraičio premiją už romaną „Tolminkiemio sodininkas“ gavo rašytoja Edita Barauskienė (2005 m. laureate tapo rašytoja Astrida Petraitytė, 2007 m. – poetas Sigitas Poškus, 2009 m. – literatūrologė Dainora Pociūtė-Abukevičienė, 2012 m. – poetas Audrius Šikšnius). Skaitytojams siūlome interviu su rašytoja apie tai, kaip radosi šis romanas, kuo mums svarbus Kristijonas Donelaitis, koks jo paveikslas romane.

Gerbiamoji rašytoja, pradėkime nuo klausimo, kaip jaučiatės tapusi literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ laureate. Prisiminkime, kad jam buvo pristatyti per pastaruosius trejus metus išleisti šilutiškių ir iš šio krašto kilusių kūrėjų leidiniai. Vertinimo komisijai, kurią sudarė literatūrologai, mokytojai lituanistai, bibliotekininkai ir leidėjai, pateiktos net 45 autorių šešiasdešimt penkios knygos. Taigi kokie jausmai apima? Gyvenate Priekulėje, tolokai nuo sostinės, literatūros ir kultūros renginių, bet vis dėlto esate matoma savo kūryba ir dėmesiu mūsų kultūros didiesiems.

Gyvenu Priekulėje, netoli Klaipėdos, čia daug įdomių renginių vyksta – tik spėk visus lankyti. Vien tik Klaipėdos savivaldybės Meno ir Ievos Simonaitytės bibliotekose pristatoma labai daug naujų knygų per mėnesį, o kiek per metus… Daug įdomių renginių vyksta Šilutės F. Bajoraičio ir Klaipėdos rajono Jono Lankučio bibliotekose. Ir Priekulėje pristatome prof. Domo Kauno, Marijos ir Martyno Purvinų knygas, platiname jas, nes šiame miestelyje nėra knygyno.

Daugiau skaitykite literatūrologės Ilonos Čiužauskaitės straipsnyje „Rašytoja Edita Barauskienė: „Gal būsiu žmonių sielų skulptorius“.