„Raudonkepuraitė“ užvertė 45 lapus

raudonkepuraites vaikai prie eglesŠviesūs vaikystės namai – trečiasis pagal amžių Šilutės vaikų lopšelis – darželis „Raudonkepuraitė“ švenčia savo 45-metį.

Šią savaitę įstaigoje kiekvieną dieną vyko šventiniai renginiai, parodos, akcijos, išleistas net specialus spalvotas 18-asis įstaigos laikraštuko „Raudonkepuraitė“ numeris. O šios įstaigos kiemo eglė pasipuošė iš antrinių žaliavų pagamintais žaislais.

„Raudonkepuraitė“ duris atvėrė 1966-ųjų gruodžio 16-ąją ir tai buvo trečiasis vaikų darželis, veikęs mūsų mieste. Iki 1990-ųjų jis buvo vienintelis žinybinis Šilutės darželis, kuriame savo atžalas ugdė tik tuometinės Šilutės melioracijos statybos valdybos darbuotojai.

Mažėjant melioratorių darbų apimtims mažėjo ir MSV darbuotojų, tad atėjo metas, kai žinybinis darželis perduotas Švietimo skyriaus žinion. 10 metų tai buvo darželis – mokykla, o nuo 2002-ųjų – tik vaikų lopšelis – darželis.

Įstaigos grupes šiuo metu lanko 119 mažųjų, su jais dirba 35 darbuotojai. Direktorė Donė Normantienė džiaugiasi kiekvieno iš jų darbu. „Mūsų darbuotojai – kūrybiški, orientuoja veiklą į vaiką, bendradarbiauja su šeima“, – sako direktorė.

Už nuolatinę paramą ji dėkoja ir visų ugdytinių tėveliams, kurie vis aktyviau įsijungia į įstaigos gyvenimą.

Su kokiomis problemomis šiandien susiduria mažųjų auklėtojai? D.Normantienė ir jos pavaduotoja Zenutė Nausėdienė pirmiausia pamini vaikų sergamumą. Šią problemą pedagogės bei bendrosios praktikos slaugytoja Skirma Norvilienė sieja su socialine šeimų padėtimi. Jos jau gerai žino, kad ne viena šeima pažymą apie tai, kad vaikas serga, gauna nesunkiai. Štai ir nešamos tos pažymos pedagogams visada, kai tėvai nedirba, nes taip pavyksta sumažinti mokestį už vaiko ugdymą.

Be to, ilgametės pedagogės pastebėjo, kad pastaruoju laiku atsirado naujų, ypač – Pamario kraštui būdingų vaikų ligų.

Pastaraisiais metais, panaudojus rajono savivaldybės skirtas lėšas pakeisti „Raudonkepuraitės“ pastato langai, lauko durys, žaidimų kambariuose, miegamuosiuose ir rūbinėse atnaujinta grindų danga. Pavyko renovuoti ir sanitarinius mazgus, virtuvę, skalbyklą, naujomis technologijomis aprūpintas metodinis kabinetas.

Šiemet nuo metų pradžios ugdymo krepšelis skiriamas jau ne tik priešmokyklinukams, bet ir ikimokyklinukams. Tai, pasak direktorės, smarkiai pagerino ir „Raudonkepuraitės“ materialinę bazę. Įsigyta naujų metodinių ir sporto priemonių, praturtėjo edukacinės erdvės.