„Raudonkepuraitės“ vaikai: „Lietuva – mūsų širdis“

raudonkepuraite svente vasario 16Mažieji šilutiškiai, lankantys „Raudonkepuraitės“ darželį, visą savaitę mokėsi tapti tikrais savo krašto piliečiais, mylinčiais savo artimuosius, Tėvynę ir nuolat besirūpinantys sodo ir miško gyventojais.

Šilutės lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ bendruomenė įgyvendino   netradicinio ugdymo savaitės „Myliu aš mamytę, myliu aš tėvelį, myliu gimtą šalį“ projektą.

Kūrybinė grupė – Žibutė Šaulienė, Janina Starovoitovienė ir Vidmantė Grunskienė, auklėtojos, parengusios projektą, inicijavo visą bendruomenę būti aktyviais savo šalies piliečiais, kvietė siūlyti idėjas.

Pirmą projekto įgyvendinimo dieną visi ugdytiniai su pedagogais, o su tėveliais -namuose, vartė enciklopedijas, fotoalbumus bei knygas apie Lietuvą, analizavo žemėlapius, ieškodami žinomų miestų ir vietovių. Vyresnieji piešė šalies žemėlapį. Ir kaip visiems buvo malonu, kai Matukas pastebėjo, kad mūsų Lietuva panaši į širdį, o Kornelija ištarė: „Mes turime mylėti Lietuvą, nes ji mūsų širdis“.

Antradienį, kai visi minėjo Šv. Valentino dieną, mūsų vaikai diskutavo apie meilę mamytei, tėveliui, močiutei, savo kraštui. Visi kūrė dovanėles artimiesiems, mokėsi išreikšti meilę žodžiais. Darželyje ir namuose vaikai gamino Lietuvos vėliavėles.

Trečiadienį šventinis rytmetis „Mes gintaro krašto vaikai“ pradėtas Lietuvos himnu, plazdant vėliavėlėms vaikų delnuose. Visų puiki nuotaika, lydint dainoms ir skambant posmams apie Lietuvą leido pasijusti svarbiais Lietuvos piliečiais. Vėliau vyresni vaikai rinkosi į metodinį kabinetą, kur žiūrėjo filmuką apie Lietuvą, tuo įtvirtindami šią savaitę įgytas žinias.

Namo vaikai grįžo su pačių pasigamintomis vėliavėlėmis ir noru kartu su tėveliais dalyvauti miesto renginiuose, skirtuose Lietuvos gimtadieniui.

Vaikai kartu su tėveliais rinko maisto atsargas ir penktadienį pasikvietė Šilutės miškų apsaugos inžinierių Romą Gečą, kuris už mažuosius gamtos mylėtojus nuveš jas ir pamaitins Kintų girininkijos miškų gyventojus.