„Raudonkepuraitės“ vaikai šoko Žemei

raudonkepuraite sokis_zemeiŠilutės lopšelyje – darželyje „Raudonkepuraitė“ daug metų didelis dėmesys skiriamas vaiko sveikatos stiprinimui, ekologiniam ugdymui, sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžių formavimui. Aktyvi pedagogų komanda kuria įvairius projektus, organizuoja akcijas ir renginius, sveikatos savaites bei dienas ir kt.

Neapsiribojame vien tik veikla savo įstaigoje – mielai įsijungiame į rajono, respublikos, tarptautinius  projektus bei akcijas.

Vienas iš tokių projektų – tarptautinė iniciatyva „Apkabinkime žemę“.

Lopšelio – darželio sveikos ir saugios gyvensenos ugdymo organizavimo iniciatyvinės grupės pasiūlymu prisijungėme prie visame pasaulyje rengiamos akcijos – Žemės dienos proga kartu su visais kartu vienu metu sušokti „Šokį Žemei“. Šiuo šokiu siekėme formuoti aplinkosaugines nuostatas ir gamtai palankų elgesį, ugdyti vaikų atsakomybę už savo veiksmus saugant mus supančią aplinką.

Priėmę šį iššūkį, jau praėjusių metų lapkričio mėnesį užsiregistravome akcijos dalyvių sąraše ir pradėjome mokytis šokį. Šiek tiek nerimavome: ar šokis nebus pernelyg sudėtingas 5-7 metų vaikams, ar supras jie, ką norima pasakyti vaizdo klipu „Žemės daina“, juolab kad jis atliekamas anglų kalba. Tačiau mūsų nuogąstavimai pasirodė be pagrindo.  Vaikai su didžiuliu susidomėjimu stebėjo Michael Jackson vaizdo klipą „Earth Song“.

„Kodėl žmonės verkė? Kodėl tie medžiai ir vėl „ataugo“? Kodėl kenčia drambliai?“, – klausinėjo vaikai. Diskutavome, kokią žalą neatsakingas ir piktavalis žmogaus elgesys gali padaryti gamtai, žemei, gyvūnijai ir kitiems žmonėms.

Vaikai prašė klipą kartoti keletą kartų, o jie susikaupę stebėjo, išsakė savo jausmus.

Papasakojome vaikams, kad kovo 20 d. 12.00 val. visame pasaulyje pagal šią dainą bus šokamas „Šokis Žemei“ ir mes taip pat šoksime, kad tik žmonės suvoktų ir saugotų Žemę.

Pradžiugino vaikų entuziazmas, didžiulis jų susidomėjimas ir noras šokti: kaip išradingai kiekvienas vaizdavo bundančią žemės augaliją ir kaip stengėsi emociškai perteikti skausmą, neviltį, nusiminimą ir liūdesį. Su kokia jėga ir džiugesiu šoko susikibę rankomis, „nes tik kartu mes galime išsaugoti Žemę“.

Vaikams ši veikla, suteikianti įvairių emocijų ir pažinimo, netradicinė ir labai patraukli. Tikimės, kad jie širdimi pajuto ir suprato: tik visi drauge galime pasaulį padaryti švaresnį, sveikesnį, kad žmonėms, gyvūnams ir augalams būtų gera…