Raudonkepuriukai – gamtos bičiuliai

raudonkepuraite seria gyvunusŠilutės lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ vaikų savivaldos klubas „Tvarkiukas“ parengė netradicinio ugdymo savaitės „Globokime paukštelius ir žvėrelius“ projektą.

Projekto metu vaikai su auklėtojomis skaitė literatūros kūrinius, vartė enciklopedijas, susipažino su žiemojančiais paukščiais, išmoko juos pamėgdžioti, diskutavo.

Daug žinių mažieji įgijo stebėdami darželio kieme įrengtą lesyklėlių alėją, kurioje – apie 50 lesyklų, pagamintų vaikų ir jų tėvelių bei darželio staliaus.

„Paukščiukų“ grupė su auklėtoja Irute Gvildiene įsteigė „Paukščių maisto banką“, kasdien lesina paukštelius. Vaikai stebi ir džiaugiasi, jog į lesyklėles atskrenda vis daugiau paukštelių, bando juos atpažinti, surasti enciklopedijoje ir daugiau apie juos sužinoti. Matukas su Gretute net išgirdo, kaip zylutės prašo: „Norim lesti, norim lesti…“raudonkepuraite lesykleles

Lesyklėlių nuotraukos išsiųstos į „Grynas.lt“ konkursą ir 4 iš jų atrinktos konkurso galerijai.

Vaikai žino, jog miškuose gyvena dar daugiau paukštelių ir kitokių gyvūnų, kuriems irgi reikia pagalbos. Todėl „Tvarkiukai“ paskelbė akciją „Renkame maistą miško gyventojams“, į kurią įsijungė tėvai ir darbuotojai. Visi nešė ir šaltoje patalpoje krovė maišus bulvių, morkas, kopūstus, šieno. Akcijoje dalyvavo 49 šeimos. Aktyviausi buvo patys „Tvarkiukų“ klubo nariai.

Kad surinktos gėrybės pasiektų miško gyventojus, pasirūpino Šilutės urėdas Stepas Bairašauskas. Jis dėkojo už vaikų pastangas, o atvažiavęs valstybės miškų apsaugos darbuotojas Romas Gečas, linksmai pabendravęs su vaikais, sukrovė į mašiną visas surinktas gėrybes ir išvežė į mišką. Kartu prižadėjo nuvežti vaikų linkėjimus visiems miško gyventojams.

Tikime, jog vaikų širdelėse pasėtas gamtos saugojimo daigelis padės pamatus sėkmingam pilietinių vertybių formavimui, didins atsakomybę už savo kraštą ir gamtos išsaugojimą.