„Raudonkepuriukai“ ir nori, ir gali

raudonkepuraite gamtosaugaPriešmokyklinukai jau suvokia, kad darželyje jie vyriausi, kad yra svarbūs, kad nuo jų pastangų daug kas gali keistis.

„Raudonkepuraitės“ darželyje priešmokyklinukai, būdami savivaldos klubo „Tvarkiukas“ nariais, visus mokslo metus ugdėsi gamtosauginius gebėjimus, meilės, pagarbos vieni kitiems bei savo kraštui. O geriausia, jei gali pamatyti, paliesti ne paveikslėlyje, o realybėje, nuvykti ir vietoje apžiūrėti.

Mes buvome aktyvūs rajone organizuotos Energetikos dienos renginių dalyviai. Atvykome į seniūniją pabendrauti su seniūnu Raimondu Steponkumi, „Ecoservice“ darbuotojai pasakojo apie atliekų rūšiavimo svarbą, stebėjome filmukus apie tai, ką daryti su šiukšlėmis, kaip jos gali gyventi kitą, naują gyvenimą. „Šilutės šilumos tinklų“ darbuotojai aprodė procesą, kaip šiluma ir karštas vanduo ateina į namus.

Išsipildė vaikų svajonė nukeliauti į Ventės ragą. Vieniems vaikams tai buvo pirma išvyka, kiti atpažino matytas vietas, kuriose jau buvo su tėvais. Mus sutikęs paukščių gyvenimo žinovas Česlovas Jezerskas pakvietė apžiūrėti paukščių gaudykles, uždėti paukščiams žiedelius. Deja, paukščių nebuvo, jie dabar peri. Aplankėme muziejų, švyturį, molą.

Pavargę užkandžiavome sėdėdami ant akmenų, žiūrėdami į ramiai plaukiojančias gulbes. Išeidami dar kartą įsitikinome, ar nepalikome netyčia kokios šiukšlės. Vaikai prisiminė, kas būtų, jei žmonės mestų šiukšles bet kur. Roberta paėmė numestą butelį, o vaikai priminė, kad įmestų į geltoną konteinerį.

Džiaugiamės, kad ekologinis projektas „Noriu ir galiu“ bei praktiškai rūšiuotos atliekos, dalyvaujant respublikiniame projekte „Eko drąsa“, padėjo mažiesiems įgyti žinių ir praktinių įgūdžių. Tikime, kad ir toliau mūsų ugdytiniai sieks išsaugoti švaresnį pasaulį.