„Raudonkepuriukai“ išmoko plauti dantukus, rankytes, saugotis mikrobų

mikrobu manija raudonkepuraiteVaikų sveikata yra didžiausias turtas, ir ja rūpintis reikia jau ankstyvajame amžiuje. Todėl lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ pedagogai ir visa bendruomenė, būdami Lietuvos Respublikos ikimokyklinių įstaigų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ nariais, kasmet įgyvendina sveikatinimo projektus, organizuoja netradicinio ugdymo sveikatos savaites ir dienas.

Ypač džiaugiamės pokyčiais, prasidėjusiais nuo 2014 m. pavasario, kai įstaigoje pradėjo dirbti Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistė Evelina Sobolienė.

Eveliną jau pamilo visi ugdytiniai, jos apsilankymo grupėse laukia ir pedagogai. Visiems įdomu, kai organizuojamos edukacinės, prevencinės sveikatos valandėlės, viktorinos bei stendinių  pranešimų pristatymas.

Vaikai sužinojo, kaip taisyklingai plauti dantukus, stebėjo šepetuko darbą dantukų muliaže. Visiems „raudonkepuriukams“ buvo smagu E.Sobolienės inicijuotas rankų plovimo abėcėlės mokymasis šokant – talkino muzikos mokytojai Lina Liakšienė, grupių auklėtojos, Dovydo mamytė Eglė Jucienė. Tai nufilmuota, o sumontuoti filmukai patalpinti „Facebook“ paskyroje, išsiųsti respublikiniam konkursui „Švarių rankų šokis 2014“.

Neseniai vykęs renginys „Mikrobų manija“ supažindino vaikus su mikrobais, jų rūšimis, stebėjo juos pro mikroskopą, o žinias įtvirtino viktorinoje. Vaikų žiniomis ir jų aktyvumu džiaugėsi pati viktorinos organizatorė Evelina bei jai talkinusi visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Giedrė Urbonaitė. Ji įteikė Visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės pasirašytus padėkos raštus bei dovanėles kiekvienam vaikui.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Irena Gvildienė ir Žibutė Šiaulienė tikisi, kad įgytos žinios padės ugdytiniams augti sveikesniems ir kasdien lankyti grupę, o vėliau – ir mokyklą.