Referendumo vykdytojai pyko: gatvės – be pavadinimų, namai – be numerių

NAUJAKURIU GATVES 1Naujakurių rinkimų apylinkės komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas ir narė Kristina Šveikauskienė pasikvietė Šilutės seniūną Raimondą Steponkų ir Savivaldybės administracijos vyr. specialistą Mindaugą Oželį, kad išsakytų pretenzijas dėl kvartalo gatvių bei namų numeracijos problemų.

Referendumo vykdytojai buvo pasipiktinę, kad Naujakuriuose yra daug nepažymėtų gatvių, nenumeruotų namų. Tai labai trukdė išnešioti kvietimus į referendumą. Yra nemažai namų, kuriuose gyvena visai kiti žmonės, nei deklaruota. Yra namų, kurių duomenų bazėje visai nėra, nors ten jau seniai gyvena žmonės. Jie pateikė pavyzdžius – Alkos g. 8 ir 10 namus, kurių visai nėra duomenų bazėje.

Seniūnas R.Steponkus, išklausęs pretenzijas, buvo linkęs viską nurašyti lėšų trūkumui. Tačiau atkaklūs diskusijos iniciatoriai norėjo žinoti, kas atsakingas, kad gatvių ir namų numeracija prasta, ir ką seniūnas ketina daryti.

R.Steponkus aiškinosi, kad seniūnijai privalu pastatyti tik gatvių ženklus, o namų numerius turi įsigyti patys namų savininkai. Seniūnija informuoja apie daugumos šilutiškių pasirinktą numerių formą. Seniūno žiniomis, tokius namo numerius pagal užsakovo pageidavimą Šilutėje daro UAB „Šarūno reklama“, esanti Vytauto g. 6.

Gatvių pavadinimų ženklų gaminimą ir pastatymą finansuoja seniūnija, kasmet tam galinti skirti tik apie 50 tūkst. litų iš kelių priežiūrai gaunamų lėšų. Šiemet tikimasi suženklinti visas gatves Macikuose, Sausgalviuose, Laučiuose, Armalėnuose. Seniūno nuomone, dar prireiks 2-3 metų, kol visos gatvės seniūnijos teritorijoje bus paženklintos.

R.Steponkus sakė, kad žmonės dabar daugiausia piktinasi ne dėl gatvių ženklinimo ir numeracijos, bet dėl didžiulių duobių kiemuose, dėl per mažai greideriuojamų kelių. Tačiau seniūnija gauna per mažai lėšų, kad visus pageidaujamus darbus galėtų atlikti iškart.

K.Šveikauskienė niekaip negalėjo susitaikyti su mintimi, kad miesto seniūnas tik dėsto, kiek ir kam reikia lėšų ir kur yra jo kompetencijos ribos. Ji seniūną ragino neieškoti argumentų, padėsiančių nedaryti darbo.

K.Šveikauskienė mano, jog seniūnas ir jo darbuotojai turi daugiau bendrauti su žmonėmis ir kiekvieną nenumeruoto namo šeimą įtikinti, kad numeriai ant namo yra privalomi. „Baisu net įsivaizduoti, kokios nelaimės gali įvykti, jei dėl kelių ženklų ir namų numerių trūkumo adresato neras greitosios pagalbos automobilis ar ugniagesiai“, – argumentavo moteris.

Seniūnas pažadėjo daugiau dėmesio skirti nenumeruotų namų gyventojams, išsiaiškinti, kokiomis administracinėmis priemonėmis galės paveikti namų savininkus ir priversti juos pasirūpinti savo namų numeriais.