Reformacijos 500-metis paminėtas Katyčiuose

katyciu reformacija_instaliacija_atidengimas2017-aisiais metais Lietuva, kaip ir daugelis krikščioniškų šalių visame pasaulyje, švenčia 500-ąsias Reformacijos metines, pažymint 1517-uosius, kai Martynas Liuteris paskelbė savo tezes.

Gražiai jubiliejų paminėjo ir Katyčių seniūnijos  bendruomenė.

Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius metus paskelbė Reformacijos metais, atkreipdamas dėmesį į tai, kad Reformacija davė Lietuvai daug iškilių, meilę gimtajai kalbai puoselėjusių, raštijos ir kultūros srityje veikusių, švietimo sistemą formavusių asmenybių – Martyną Mažvydą, Kristijoną Donelaitį, Joną Bretkūną, Abraomą Kulvietį ir kt.katyciu reformacija_instaliacija

Šiai iškiliai datai paminėti Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandrauga drauge su valstybiniu choru „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) apsilankė Katyčių miestelyje, kuris turi išsaugojęs evangelikų liuteronų gilias kultūros tradicijas bei gyvą evangelikų liuteronų bendruomenę. Juk M.Liuteris yra pasakęs, kad „giedojimas – tai antras svarbiausias dalykas po maldos“.

Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje choras „Vilnius“ atliko gražiausias evangelikų liuteronų ir reformatų giesmes bei Vakarų Europos kompozitorių kūrinius.

Ta proga pasipuošė ir Katyčių miestelis. Katyčių seniūno Jono Lukošaičio pastangomis ir Katyčių seniūnijos gyventojų paramos dėka, istorinės Turgaus aikštės prekybinis paviljonas papuoštas lauko instaliacija, skirta Reformacijos 500 metų sukakčiai paminėti. Sutemus ši instaliacija įspūdingai apšviečiama.

O senosios Katyčių mokyklos fasadas vėl turi laikrodį su emblema „Reformacijai – 500“. Tai – irgi seniūno J.Lukošaičio idėjos įkūnijimas.
Šventės metu buvo pristatyta pavasarį vykusio plenero „Žydintys Katyčiai“ piešinių paroda.

katyciu reformacija_instaliacija_naktiIdėja surengti šį dailės plenerą kilo todėl, kad Katyčiai iš kitų miestelių išsiskiria unikaliu scylių žydėjimu. Pavasarį visas evangelikų liuteronų bažnyčios šventorius ir šalia esančios kapinaitės skęsta mėlynų scylių žiedų jūroje. Norint įamžinti šį gamtos sukurtą grožį balandžio mėnesį Katyčiuose vyko pleneras „Žydintys Katyčiai“.

Šeštadienį apdovanoti plenero dalyviai – Katyčių pagrindinės mokyklos mokiniai ir jų mokytoja Brigita Vitkauskienė bei Šilutės meno mokyklos  Dailės skyriaus atstovai su dailės mokytoju Arnoldu Miluku.

Su Reformacijos 500-mečiu susirinkusius sveikino LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kunigai Liudvikas Fetingis ir Valdas Miliauskas. Projektą „Reformacijai – 500“ ir valstybinio choro „Vilnius“ atliekamus kūrinius pristatė muzikinio projekto „Reformacijai – 500“ vadovė, Lietuvos evangeliškosios bažnytinės muzikos sąjungos valdybos pirmininkė Laura Matuzaitė – Kairienė.