Regbio trenerė A.Minkevičiūtė tobulino žinias Romoje

regbininke Austeja_fJau buvome rašę apie šilutiškę Austėją Minkevičiūtę, TAG regbio iniciatorę mūsų mieste, šia sporto šaka sudominusią nemažai pamariškių.

Regbio trenerė Austėja nesenai grįžo iš Romos, kur tobulino savo žinias apie šią sporto šaką, ir nekantrauja jomis pasidalinti su savo auklėtiniais. Šios žinios turėtų padėti ne tik jos darbe su vaikais ir suaugusiaisiais, bet ir Lietuvos regbio veikloje, nes Austėja yra viena iš Lietuvos regbio atstovių, kuriai patikėta atstovauti Lietuvai Romoje vykusiame projekte SĖKMĖ – SUCCESS.

Apie projektą

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), bendradarbiaudamas su Kroatijos, Čekijos, Italijos, Slovakijos ir Prancūzijos olimpiniais komitetais, įgyvendiną projektą SĖKMĖ – SUCCESS. Tai gerojo valdymo principų stiprinimas Europos sporto bendruomenėse suteikiant moterims reikalingų kompetencijų skatinant lyčių lygybę sprendimų priėmime. Beveik 50 dalyvių iš 6 organizacijų pagal intensyvią programą anglų kalba mokėsi savaitės trukmės kursuose spalio mėnesį Romoje ir mokysis gegužės mėnesį Paryžiuje.

Pagrindinis šio projekto tikslas yra prisidėti prie Europos Sąjungos tikslų bei uždavinių įgyvendinimo, siekiant, kad lyčių lygybės principas būtų užtikrintas priimant sprendimus visais lygiais ir visose sporto struktūrose iki 2020 metų. Šis projektas suteiks moterims – ateities lyderėms Europos sporto institucijose – galimybes išsiugdyti kompetenciją sporto valdymo srityje.

Pasibaigus mokymų programai, jos dalyvės turės galimybę pateikti savo sprendimus dėl galimybių pagerinti savo organizacijos kai kurių padalinių darbą. Tai galėtų padėti nugalėti kompetencijos stokos stereotipą ir įsitvirtinti lyderio pozicijoje.

Austėjos įspūdžiai iš Romos

Regbio Šilutėje pradininkė Austėja Romoje buvo pirmą kartą ir miestas paliko didelį įspūdį. „Tvirti ir galingi antikinės architektūros pastaitai atima žadą. Koliziejus, Trevi fontanas, Itališki laiptai – tik nedaugelis įspūdingų vietų, kurias būtina aplankyti Romoje“, – pasakojo Austėja.

Visos projekto dalyvės buvo apgyvendintos Italijos olimpiniame centre. Ten vyko ir paskaitos. Visą savaitę Austėja su kitomis projekto dalyvėmis gilino žinias apie Europos sporto federacijų struktūrą ir valdymą. Pati šilutiškė džiaugiasi tuo, kad galėjo pabendrauti ir pasisemti patirties iš kitų moterų, kurios užima įvairias pareigas įvairiose sporto federacijose ir olimpiniuose komitetuose.

Daug žinių gavo bendraudama su kitų šalių treneriais, kurie mielai pasakojo, kaip veda vaikų treniruotes.

Z karta

Austėja labai džiaugiasi, kad dalyvaudama šiame mokomajame projekte  sužinojo apie dar vieną projektą – „Designe to move“. Tai projektas, kuris ruošia mokytojus, galinčius lavinti mažų vaikų (nuo 2 metų) fizinį aktyvumą. Vadinamąją Z kartą siekiama atitraukti nuo kompiuterių ir ugdyti fizines savybes: koordinaciją, vikrumą, greitį ir t.t.

Trenerė tikisi, kad Romoje sukaupos žinios padės ne tik sporto vadyboje, bet ir jaunųjų sportininkų treniruotėse.

Pasak Austėjos, vaikai yra sukurti judėti, tačiau šiais laikais jų aktyvumas stipriai sumažėjęs. Vaikai nebesidomi sportu ir neturi motyvacijos pajudėti.

Projekto „Designe to move“ kūrėjai atkreipė dėmesį į tai, kad mokslininkai perspėja, jog dėl judėjimo stygiaus mūsų jaunoji karta pirmą kartą žmonijos istorijoje gyvens 5 metais trumpiau negu jų tėvai. Kaip galime tai pakeisti?

Galime, jei skatinsime aktyvų laisvalaikį ir vaikų fizine veikla užsiimsime nuo pat ankstyvo amžiaus. Projekto dalyviai yra paruošę nemažai informacijos ir knygučių su pratimais, kurie padeda lavinti  koordinaciją, greitį, judėjimo laisvumą, vikrumą ir t.t.

Reikia tikėtis, kad Austėjai pavyks kuo daugiau vaikų įtraukti į aktyvesnį gyvenimo būdą.