Regionų partija nemato pagrindo K. Komskio kandidatūros į merus atšaukimui

Jono Pinskaus vadovaujama Lietuvos regionų partija nesvarstys galimybės atšaukti sprendimą kelti Kęsto Komskio kandidatūrą į Pagėgių mero postą po to, kai jo šeimos verslo bankrotas pripažintas nusikalstamu, o politiko sūnus – nuteistas dėl bandymo apgauti avarijoje užmušto vyro šeimą.

Apie tokią poziciją „Sieną“ informavo Regionų partijos atsakingasis sekretorius Vytautas Kamblevičius. Jo vertinimu, praėjusią savaitę priimtas teismo sprendimas nesudaro pagrindo kelti kitą kandidatą į Pagėgių mero postą.

„Pusė lyderių yra teisti“

Vienas argumentų – tai, kad nuteistas buvo ne pats K. Komskis, o jo sūnus, vadovavęs šeimos verslui, kuris, teismo vertinimu, buvo sąmoningai sužlugdytas, siekiant išvengti solidžių kompensacijų mokėjimo. „Tai jo ten sūnus, bet ne jisai“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

Pašnekovo vertinimu, baudžiamųjų bylų šleifas – savotiška Lietuvos politikos kasdienybė.

„Dėl to teistumo tai čia… pusė partijų lyderių yra teisti, ir nieks nekreipia dėmesio“, – svarstė politikas.

Regionų partijos atsakingasis sekretorius pažymėjo, kad K. Komskis partijai nepriklauso, o jo kandidatūrą iškelti nutarė Pagėgių skyrius. „Išrinko jį skyrius ten tuo kandidatu, tai žmonės įvertins. Mes nesikišam“, – sakė V. Kamblevičius.

Nusuktos kompensacijos ir pažadėtas traktorius

K. Komskio sūnus Algirdas Komskis nuteistas dėl nusikalstamo bendrovės „Agrolira“ bankroto, turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Nuosprendis priimtas remiantis ikiteisminiu tyrimu, kuris buvo pradėtas „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistiniuose tyrimuose surinktos medžiagos pagrindu.

Politiko sūnui skirta 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 18 mėnesių laikotarpiui, bei 10 tūkst. eurų bauda. Taip pat patenkinti civiliniai ieškiniai daugiau nei 160 tūkst. eurų sumai.

Tauragės apylinkės teismo teisėjos Elenos Simonavičienės nuosprendžiu, A. Komskis pripažintas kaltu dėl „Agroliros“ sužlugdymo, siekiant išvengti kompensacijų mokėjimo avarijoje žuvusio jauno vyro šeimai. Avarija, įvykusi 2017 metais, buvo sukelta girto „Agroliros” darbuotojo, darbo metu važiavusio su tarnybiniu automobiliu.

Apie 100 tūkst. eurų kompensacija buvo solidariai priteista iš avarijos kaltininko ir „Agroliros“. Tačiau žuvusio vyro artimieji, tarp jų – du mažamečiai vaikai – didžiosios dalies pinigų negavo, nes K. Komskio bendrovė nuriedėjo į bankrotą.

Teismo sprendimu, A. Komskis įpareigotas žuvusio vyro artimiesiems išmokėti daugiau nei 50 tūkst. eurų. Dar apie 110 tūkst. eurų priteista pagal „Sodros“ civilinius ieškinius.

K. Komskiui šioje byloje buvo pareikšti įtarimai, atliekant ikiteisminį tyrimą. Bylą perdavus į teismą, kaltinimai pareikšti tik jo sūnui, nesurinkus pakankamai įrodymų prieš kandidatą į Pagėgių merus.

Teisme paaiškėjo, kad K. Komskis pats organizavo galimai fiktyvų „Agroliros“ akcijų perrašymą eiliniams darbininkams iš Pagėgių. Vienam jų, mainais į bankrutuojančios įmonės akcijų perėmimą, kandidatas į merus pažadėjo traktorių. Traktoriaus vyriškis taip ir negavo.

Teismo nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs. Ar A. Komskis jį skųs aukštesnės instancijos teismui – kol kas nežinoma.

Su K. Komskiu ir Regionų partijos lyderiu J. Pinskumi „Sienai“ susisiekti nepavyko.