Registrų centro reikalavimas papylė benzino į šilutiškių gyvenimus

jaunimo kv adresaiŠilutės seniūnija pakibo ant tikros prakeiksmų bangos, kuomet „Šilutės naujienų“ interneto svetainėje priminėme faktą, jog tūkstančiams šilutiškių keičiami adresai: visiems Jaunimo alėjos, daliai Pramonės ir Sodų gatvių daugiabučių suteikiami nauji adresai. Iš viso mieste bus pakeista apie 30 daugiabučių adresų!

Šilutės seniūno įsakymai apie tokią naujovę pasirašyti paskutinėmis kovo ir pirmosiomis balandžio dienomis, beje – jau vėluojant, mat seniūnijai dar sausį buvo duotas VĮ Registrų centro įspėjimas tai padaryti iki kovo 31-osios. Antraip net pagrasinta sankcijomis.

Sankcijų dar nėra, bet gyventojų pasipiktinimo – apsčiai, nors seniūnija čia niekuo dėta. Ji tik vykdo Registrų centro, o šis – 2011 metų sausio 25 d. Vidaus reikalų ministro įsakymą…

Tačiau žmonėms, aišku, tokia tolima priešistorė visai neįdomi. Jiems skaudu, kad, anot jų pačių, pusę šimto metų gyvenę ir vieną vakarą atgulę Sodų gatvėje, pabudo jau Jaunimo alėjoje, kad turės visiems giminaičiams, visoms įstaigoms pranešinėti naujus adresus, o gal dar ir pinigus mokėti bei laiką gaišti keisdami dokumentus…

Jaunimo alėja tampa Cintjoniškių ar V.Kudirkos gatve

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasirašė jau kelis įsakymus dėl pastatų numerių keitimo Šilutės mieste.
Jaunimo alėjos 7, 9, 10, 1 ir 4 namų gyventojai nuo šiol turės priprasti, kad gyvens Cintjoniškių arba V.Kudirkos gatvėse.

Jaunimo al. 7 namo adresas keičiamas į Cintjoniškių g. 16, Jaunimo al. 9 – į Cintjoniškių g. 16A, Jaunimo al. 10 – į Cintjoniškių g. 18, Jaunimo al. 1 – į V.Kudirkos g. 20B, Jaunimo al. 4 – į V.Kudirkos g. 20C.

Jaunimo al. 6A namas keičiamas į Jaunimo al. 1A, Jaunimo al. 5A – į Jaunimo al. 1, Jaunimo al. 3 – į Jaunimo al. 4,o Sodų g. 11-asis tampa Jaunimo alėjos 10-uoju.

Suteiktas ir naujas – Jaunimo alėjos 6T adresas šioje alėjoje esančiam pastatui.

Jau parengti ir įsakymai dėl paskutiniųjų šios alėjos namų numeracijos. Tad žinoma, kad Jaunimo al. 8 namas taps tos pačios alėjos 3-iuoju, Sodų g. 9-asis bus „perkrikštytas“ į Jaunimo alėjos 8-ąjį, o Sodų g. 19-asis taps Jaunimo alėjos 5-uoju.

Baigus šios miesto dalies numeracijos pakeitimus seniūnijos specialistai užsiims Pramonės gatve, kur irgi bus naujai sunumeruota nemažai pastatų. Apie tai seniūnijos specialistė kaimo reikalams Dalia Skarbalienė jau informavo šios gatvės gyventojus, o kai bus žinomi tikslūs adresai, skaitytojus informuos ir „Šilutės naujienos“. 

Perskaitę apie šias naujoves „Šilutės naujienų“ interneto svetainėje šilutiškiai negailėjo pasipiktinimo žodžių: valdžią išvadino „glušais“, o naująją tvarką – „nesąmonių nesąmone“, ragino keisti ne adresus, o seniūną, ir tikino, kad nežada mokėti pinigų ir „gaišti laiką institucijose“ dėl adreso keitimo, ir t.t.

Informacijos buvo

Šilutės seniūnijos specialistė D.Skarbalienė sakė, kad daugiabučių numeracija keičiama palaipsniui, nes iš karto neįmanoma to padaryti visiems namams: vieną adresą anuliavus jis priskiriamas kitam namui.

Kad šilutiškiai apie gresiančią naujovę negavo jokios informacijos, nepasakysi. Pasak D.Skarbalienės, pranešimai apie adresų keitimą buvo iškabinti namų informacinėse lentose, jie buvo platinami ir pašto dėžutėse, informacija buvo iškabinta seniūnijoje. Dar ir žodžiu buvo informuojami visi, kas čia ateidavo tvarkyti reikalų.

Pagaliau ir „Šilutės naujienų“ vasario 12 d. numeryje spausdinome išsamų straipsnį ta tema „Valdininkų akibrokštas: tūkstančiai šilutiškių turės keisti adresus“.

Tačiau visada atsiranda „girdinčių pirmą kartą“, taip nutiko ir šįkart.

Įstaigos ir Registrų centras adresus pakeis patys

D.Skarbalienė pasakoja, kad paslaugų teikimo įmonės – „Šilutės vandenys“, „Šilutės šilumos tinklai“ ir „Šilutės būstas“ – taip pat buvo informuotos, kad pakeistų savo bazėse esančius duomenis apie gyventojų adresus. Jų vadovai patikino, kad tai bus padaryta.

Gyvenamoji šilutiškių vieta automatiškai turėtų būti keičiama ir Registrų centro duomenų bazėje. Tačiau nereikėtų tikėtis, kad tai įvyks iš karto po pakeitimo – norint gauti dokumentą su nauju adresu, reikėtų luktelti bent porą savaičių. Tuomet dokumentai su nauju adresu bus išduoti be trikdžių.

Pasak D.Skarbalienės, jau būta atvejų, kai ir poliklinikon nuvykęs žmogus buvo informuotas apie tai, ko ir pats dar nežinojo – kad pasikeitė jo gyvenamoji vieta. Tačiau ji visgi pataria patiems pasidomėti ir tuo, ar adresų pakeitimus mato visos gydymo įstaigos.

Savivaldybėn eiti nereikės

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus, kur tvarkomi ir mokesčiai už atliekų surinkimą, specialistai taip pat D.Skarbalienę patikino, kad sugebės naujus gyventojų adresus rasti pagal jų mokėtojų kodus. Todėl gyventojams esą nereikės vaikščioti į Savivaldybę.

Tačiau šiuo klausimu karčios patirties turintys kai kurie šilutiškiai sako tuo abejojantys.

Štai pernai lapkričio pradžioje butą Melioratorių alėjoje įsigijusi šilutiškė pasakoja prieš porą savaičių gavusi Viešųjų paslaugų skyriaus išsiųstą sąskaitą už atliekų išvežimą, bet… buvusios buto savininkės pavarde. Paskambinusi į Viešųjų paslaugų skyrių išgirdo, kad pati dėl to esanti kalta, mat turėjusi atvykti asmeniškai ir dar atsinešti naujo buto pirkimą patvirtinančius dokumentus…

Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus tikina, kad šiuo atveju jo pavaldiniai persistengė, būtų užtekę telefonu pranešti naują buto savininką.

Bet juk neužteko! Tad kaip bus adresus pakeitusiems tūkstančiams šilutiškių?

Pasak R.Rimkaus, Savivaldybė tikrai nepirks naujausios informacijos iš Registrų centro, nes tai yra labai brangu. „Turėsime verstis savomis jėgomis: specialistai, žinantys, kurių namų adresai keitėsi, pagal juos įves naujus adresus“, – tikino vedėjas.

Šio skyriaus specialistas Artūras Losius irgi įtikinėjo, kad gyventojams užteks paskambinti telefonu 79295. Taip mokesčių už šiukšles klausimas buvo tvarkytas ir tuomet, kai Šilutės kvartalai vienu ypu buvo pervadinti į alėjas.
Susisiekti ir užduoti klausimus galima ir el. paštu rinkliava@silute.lt.

Visgi, ko gero peradresuotiems šilutiškiams šįkart vertėtų pasikliauti sena liaudies išmintimi, teigiančia, kad reikia tikėti, bet neprošal ir pasitikrinti…