„Regitra“ pritrūko vairuotojo pažymėjimų blankų

vairuotojo-pazymejimasValstybės įmonė „Regitra“ informuoja, kad, sutrikus vairuotojo pažymėjimų išdavimo sistemai, vairuotojo pažymėjimai bus išduodami per ilgesnį, nei įprasta, laikotarpį: pažymėjimo išdavimas gali užtrukti apie mėnesį.

Nesklandumų vairuotojo pažymėjimų išdavimo sistemoje atsirado pristigus polikarbonatinių nustatyto Europos Sąjungos (ES) pavyzdžio vairuotojo pažymėjimų blankų, kuriuose lazerine graviravimo įranga įrašomi vairuotojo duomenys.

„ES teisės aktai nustato, kad šie blankai turi atitikti Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvą dėl vairuotojo pažymėjimų 2006/126/EB. Lietuvai vėluojant į nacionalinius teisės aktus perkelti minėtos direktyvos nuostatas, užsitęsė teisinis naujo ES pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo blanko patvirtinimas, taip pat ir šių blankų gamyba. Dėl susiklosčiusios nepalankios situacijos kurį laiką gyventojams naujo vairuotojo pažymėjimo teks luktelėti ilgėliau, tačiau šis nepatogumas yra laikinas“, – sakė „Regitros“ generalinis direktorius Dalius Prevelis.

Iki rugsėjo vidurio išimtys bus taikomos tik keičiant keleivius ar krovinius užsienyje vežančių vairuotojų pažymėjimus, kuriuose nurodytas 95 kodas. Šie pažymėjimai išimties tvarka bus išduodami per 10 darbo dienų, panaudojant pažymėjimų blankų rezervą.

„Regitra“ jau yra atlikusi būtinas viešojo pirkimo procedūras ir pasirašiusi naujų blankų gamybos sutartį su viešąjį pirkimą laimėjusia UAB „Garsų pasaulis“. Naujo ES pavyzdžio vairuotojo pažymėjimų blankus numatoma pradėti tiekti rugsėjo pradžioje. Tada „Regitroje“ vairuotojo pažymėjimai bus išduodami įprasta tvarka, per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

Naujo vairuotojo pažymėjimo laukiantys gyventojai internete operatyviai galės pasitikrinti, ar užsakytas pažymėjimas jau pagamintas. Ši nemokama informacija teikiama „Regitros“ interneto svetainės regitra.lt skyriuje „E. paslaugos“ („Informacija apie paruoštą vairuotojo pažymėjimą“).

Atsižvelgdamas į susiklosčiusią situaciją, Policijos departamentas pranešė, kad policijos pareigūnai išliks supratingi ir situacijose, kai negaliojantis vairuotojo pažymėjimas bus dar nepakeistas ne dėl vairuotojo kaltės, vairuotojų nebaus.