Reguliarus sportas lemia geresnius pažymius mokykloje

Soccer1Reguliariai sportuojantys paaugliai pastebimai pagerina savo pasiekimus mokykloje, rodo tyrimas. Mokslininkai nustatė, kad yra ryšys tarp to, kiek dažnai vaikas sportuoja ir jo pažymių. Atitinkamą tyrimą atliko Škotijos Dandžio universiteto mokslininkai, praneša agentūra AFP.

Mokslininkai matavo beveik 5 000 vienuolikamečių fizinį aktyvumą ir tada lygino jų rezultatus anglų kalbos, matematikos ir gamtos mokslų dalykuose, kai jie buvo 11, 13 ir 16 metų amžiaus.

Moksleiviai, kurie jau būdami 11-os sportavo palyginti daug, visose amžiaus grupėse visuose trijuose dalykuose gavo geresnius pažymius nei mažiau aktyvūs jų bendraamžiai. Iki 16 metų pažymiai gerėjo analogiškai didėjant fiziniam aktyvumui. Be to, paaiškėjo, kad pasiekimai buvo tuo geresni, kuo anksčiau vaikas pradėjo sportuoti.

Tyrimo rezultatai skelbiami „British Journal of Sports Medicine“ svetainėje. Mokslininkai, darydami išvadas, vertino ne tik mokinių fizinį aktyvumą, bet ir kitus veiksnius, pavyzdžiui, ar motina būdama nėščia rūkė, ar vaikas gimė mažo svorio. Atsižvelgta ir į studijos dalyvių ekonominę ir socialinę aplinką.