„Reitingai“ išskyrė, kad geriausia Šilutės rajone – Vydūno gimnazija

reitingai vyduno_gimnazijaŽurnalas „Reitingai“ ir vėl pristatė Lietuvos švietimo įstaigų reitingą – paskelbtos geriausios šalies gimnazijos, progimnazijos bei pradinės mokyklos. Taip pat paskelbta, kurios šalies aukštosios mokyklos – universitetai ir kolegijos – karaliauja reitingų viršūnėse.

Tradiciškai tyrinėjome, kurioje „Reitingų“ pozicijoje įsitvirtino penkios Šilutės rajono gimnazijos. Kaip ir pernai, aukščiausią poziciją sąraše užėmė Vydūno gimnazija, esanti 68-oje vietoje iš 360 Lietuvos gimnazijų. Prasčiausiai pasirodė Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, šiemet esanti 285-oje reitingų vietoje.

„Džiaugiamės savo sėkme, tačiau „Reitingų“ rezultatus vertiname blaiviai ir neturime pagrindo riesti nosį prieš kitas mokyklas, kurios liko mūsų užnugaryje. Nes šie reitingai yra gana sąlyginis dalykas“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.

Vertino ir pagal šimtukininkų skaičių

Žurnalas „Reitingai“ penktą kartą pristatė institucinį visų šalies gimnazijų reitingą. Vertindamas gimnazijas žurnalas mokinius atsirenkančias mokyklas atskyrė nuo mokyklų, kurios priima mokytis visus mokinius.

Gimnazijų reitingas sudarytas įvertinus visų praėjusių metų abiturientų, baigusių konkrečią gimnaziją, kiekvieno valstybinio brandos egzamino – lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, anglų kalbos, informacinių technologijų, fizikos, chemijos, biologijos, geografijos – balų vidurkius.

Aukščiausią įvertinimą už konkretų egzaminą turinti gimnazija gavo aukščiausią balą, tai yra 8 taškus. Žemiausią įvertinimą turinti mokykla gavo 0 taškų. Taip pat, remiantis Nacionalinio egzaminų centro (NEC) duomenimis, įvertinta, kiek dvyliktokų konkretų brandos egzaminą išlaikė vienu šimtuku (1 taškas), kiek dviem (2 taškai), trimis (3 taškai), keturiais (4 taškai) ir kiek penkiais šimtukais (5 taškai).

Tos gimnazijos, kurių 2017-ųjų laidos abiturientai negavo nė vieno šimtuko, buvo įvertintos 0 taškų. Remiantis Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, buvo vertinama, kiek kiekvienos gimnazijos absolventų įstojo į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas studijų vietas arba gavo studijų stipendijas (8 taškų svoris). Taip pat, remiantis gimnazijų pateikta informacija, buvo atsižvelgta ir kiek mokinių išvyko studijuoti į užsienio universitetus. Mokykla, kurios daugiausia praėjusių metų laidos abiturientų išvyko studijuoti į užsienio šalių universitetus, gavo 5 taškus.

Vydūniečiai – aukštoje pozicijoje

Gimnazijų reitingas išskirtas į dvi lenteles: tų gimnazijų, kurios mokinius atsirenka, ir tų, kurios moko visus mokinius.

Atsirenkančios mokinius yra 10 gimnazijų, o nesirenkančios – 360. Mūsų rajono gimnazijos – tarp mokyklų, nesirenkančių mokinių. Pirmasis šioje lentelėje, kaip ir pernai, Klaipėdos licėjus, surinkęs 77,03 taško. Paskutinėje vietoje – Šalčininkų r. Kalesninkų gimnazija, surinkusi 1,75 taško.
Geriausiai iš visų Šilutės rajono gimnazijų įvertinta, kaip ir pernai, Vydūno gimnazija. Šiemet ji yra 68-oje reitingo vietoje, surinkusi 44,35 taško. Pernai buvo aukštesnėje pozicijoje – 43-oje vietoje.

2017 metais iš 112 Vydūno gimnaziją baigusių abiturientų 56 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, 8 įstojo į užsienio aukštąsias mokyklas. Du vydūniečiai už brandos egzaminus gavo 3 šimtukus, 2 – po du šimtukus ir net 7 – po vieną šimtuką.

179-oje reitingų vietoje atsidūrė Šilutės pirmoji gimnazija, surinkusi 34,23. Pernai ši mokyklą buvo 156 reitingo vietoje. Iš 108 gimnaziją baigusių abiturientų 25 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, 1 įstojo į užsienio aukštąsias mokyklas. Nė vienas gimnazijos abiturientas už egzaminą nesurinko šimtuko.

186-oje reitingų vietoje atsidūrė Žemaičių Naumiesčio gimnazija, surinkusi 33,81 taško. Iš 33 šią gimnaziją baigusių abiturientų 17 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, 1 įstojo į užienio aukštąją mokyklą. Du šios gimnazijos dvyliktokai už brandos egzaminus gavo po vieną šimtuką. Pernai gimnazija buvo 107-ojoje vietoje.

192-oje reitingų vietoje yra Vainuto gimnazija, surinkusi 33,27 taško. Iš 16 šią gimnaziją baigusių abiturientų 6 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, nė vienas neįstojo į užienio aukštąsias mokyklas. Pernai gimnazija buvo 196-ojoje vietoje.

285-oje vietoje Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, surinkusi 25,31 taško. 2017 metais iš 27 gimnaziją baigusių abiturientų 10 įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, nė vienas nesirinko studijų užsienyje. Pernai ši gimnazija buvo 215-ojoje vietoje.

Vertina ir kitų mokyklų indėlį

„Pusę sėkmės šiuose reitinguose lemia gabiausi mokiniai, per valstybinius egzaminus surinkę šimtukus“, – džiaugiasi Vydūno gimnazijos direktorė M.Stirbienė.

Visgi pačią „Reitingų“ sistemą ji vertina blaiviai. Anot direktorės, ši reitingavimo tvarka nėra apibrėžta ir visų normų nustatyta, ją tiesiog sugalvojo žurnalas, kuris pagal savo kriterijus surikiuoja šalies mokyklas.

„Negaliu pasakyti, kad kitų mokyklų pamokų kokybė prastesnė, nes „Reitingai“ kasdienio darbo nematuoja, o matuoja tik įstojimą ir galutinius rezultatus“, – sakė M.Stirbienė.

Aukštą poziciją reitingų lentelėje užėmusios gimnazijos direktorė nevertina to, kaip didelio savo vadovaujamos įstaigos atotrūkio nuo kitų mokyklų. Anot jos, šią sėkmę gimnazijai atnešė mokiniai į devintą klasę atėję iš kitų mokyklų. Tai yra tęsinys kitų mokyklų, kurios paruošė gabius devintokus. Tuo tarpu pagrindinės mokyklos yra reitinguojamos pagal dešimtokų rezultatus, kai patys geriausi jau būna išėję į gimnazijas.

„Paskui mes gražioje pozicijoje, o pagrindinės mokyklos vos ne reitingų pabaigoje velkasi“, – apie pagrindinių mokyklų vertinimą kalba M.Stirbienė.

Be abejo direktorė labai džiaugiasi savo gimnazijos šimtukininkais. Džiaugiasi ji ne vien todėl, kad jie atnešė dalį sėkmės mokyklai, bet ir todėl, kad jų gražūs rezultatai jiems patiems atveria duris ne į vieną universitetą, kur jų laukia ir juos vertina.