Rekonstruojama svarbiausia Savivaldybės aikštelė

SAVIVALDYBES KIEMASPrie Dariaus ir Girėno gatvės 5A namo, kurio gyventojai naudojasi bendra automobilių aikštele su Savivaldybe, vykstantys rekonstrukcijos darbai artėja link pabaigos.
Šiuo remontu, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, pavyko nušauti du zuikius vienu metu: bus sutvarkyta aikštelė ir pakeistas šilumos trasos vamzdynas.

Automobilių aikštelės rekonstrukcija, pasak S.Šepučio, bus padaryta Gariaus ir Girėno gatvės rekonstrukcijos projekto lėšomis. Aikštelė jau daug metų buvo intensyviai naudojama ir nebeatlaikė krūvio, nors nuolat buvo remontuojama.

Joje automobilius laikė ne tik minėto 5A namo gyventojai, bet ir Savivaldybės administracijos darbuotojai. Savaitgaliais čia suplūsdavo jaunavedžių palydos.

Aikštelės pagrindas anksčiau nebuvo pakankamai sutankintas, todėl danga lūžinėjo, atsirasdavo nelygumai ir duobės.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Dariaus ir Girėno gatvės rekonstravimo darbų kaina yra 757 tūkst. eurų. Iš šios sumos automobilių stovėjimo aikštelių ir sustojimo vietų (prie Dariaus ir Girėno g. 1, 5A, 7, 22 pastatų) statybos darbų kaina – apie 90 tūkst. eurų.

Rekonstruota automobilių aikštelė prie Savivaldybės bus erdvesnė, tvarkingesnė, daugiau vietos bus namo gyventojų ir vestuvininkų automobiliams. Planuojama, kad Savivaldybės administracijos automobiliai iš jiems skirtos aikštelės važinės ne per rekonstruotą aikštelę, bet per vartus tiesiai į Klaipėdos gatvę.

Rekonstruojant aikštelę pasinaudota palankia proga atnaujinti ir centralizuoto šildymo trasas, kurios priklauso Savivaldybės šilumos įmonei UAB „Šilutės šilumos tinklai“. Senosios šilumos trasos pakeistos į šiuolaikišką bekanalį vamzdyną.

„Šilutės šilumos tinklų“ direktorius Algis Šaulys „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nauja vamzdyno atšaka nuo jau anksčiau rekonstruotos šilumos tranzitinės trasos Dariaus ir Girėno gatvėje iki Savivaldybės pastato atsiėjo palyginti nebrangiai: medžiagos kainavo apie 3,8 tūkst. eurų, vamzdyno pakeitimo darbus atliko įmonės darbuotojai.

Darbus automobilių sto-vėjimo aikštelėje planuojama baigti iki miesto šventės.