Rekonstruotas „beždžionių“ tiltas atlaikė bandymus

IMG 1941Rekonstruotas kabantysis tiltas per Pakalnės upę, kurį Rusnės gyventojai vadina „beždžionių” tiltu, pagaliau saugus. Praėjusį penktadienį Transporto kelių tyrimo  instituto specialistai jį išbandė svoriu ir leido eksploatuoti.

Pirmasis minėto tilto bandymas rugsėjo pradžioje baigėsi nesėkme. Kai tiltą renovavę UAB „Kavesta“ statybininkai ėmė krauti ant tilto smėlio maišus, atitrūko tiltą laikantys lynai ir jis nugarmėjo į upę.

Rusnės „beždžionių” tilto rekonstrukcijos darbus užsakė Šilutės rajono savivaldybė ir buvo pasiruošusi už atliktus darbus sumokėti 150 tūks. Lt.

Pasak UAB „Kavesta“ darbų vykdytojo Edvardo Gabrėlaičio, tilto rekonstrukcijos projektą parengė UAB „Hidroprojektas“, kuris rėmėsi UAB „Klaipėdos ekspertizė“ duomenimis, kad 1980 metais pastatyto tilto nešantieji lynai dar yra geros būklės ir juos keisti netikslinga. Tokiam darbui sąmatoje nebuvo skirta lėšų, todėl „Kavesta“ šių lynų nekeitė.

Praktinis bandymas parodė, kad lynus pakeisti buvo būtina. Rugsėjį tiltas neatlaikė nė pusės numatytos apkrovos – sukrovus ant jo apie 12 tonų smėlio, lynai nutrūko.

Dabar, pasak UAB „Kavesta“ direktoriaus statybai Dionizo Liatuko, Pakalnės upės tiltas kabo ant naujų lynų ir mažiausiai porą dešimtmečių jie patikimai tarnaus.
TILTAS BEZDZIONIU sugriuves 1
Beje, statybininkai sako, kad pirmasis išbandymas buvo vykdytas su per dideliu svoriu.  Šilutės rajono mero V.Pozingio raštu Transporto kelių tyrimo institutas buvo informuotas, kad ant Pakalnės upės pakabinamojo tilto ir šalia jo esančiose upės pakrantėse ir pievose nebus planuojami masiniai renginiai. Tiltu naudosis tik pavieniai žmonės ar jų grupelės.

Todėl iš naujo rekonstruotą tiltą minėtas tyrimų institutas nusprendė išbandyti mažesne apkrova – 6,5 tonos.

joomplu:1355joomplu:1357joomplu:1356

Pasak D.Liatuko, tyrėjai visą dieną atlikinėjo bandymus, tirdami svorio poveikį abiejose tilto pusėse ir išdėlioję svorį jo centre. Taip buvo įsitikinta, kad jis atsparus.

Bendrovė „Kavesta“ po avarijos visus rekonstrukcijos statybos ir projektavimo darbus iš naujo atliko savo lėšomis, papildomo finansavimo neprašė. Artimiausiu metu ketina atiduoti tiltą eksploatuoti užsakovui ir tikisi gauti Savivaldybės atlygį – 150 tūkst. litų.