Rekonstruoti Šilutės dviračių takai susijungs į žiedinę sistemą

grindinys dviraciu takas 1Šilutės kraštas patrauklus ne tik vietiniams, bet ir užsienio turistams. Miesto puošmena – Šilokarčemos kvartalas išsiskiria ne tik senove alsuojančiais pastatais, bet ir išlikusiu senuoju grindiniu. Daugelį glumino dar pavasarį Žuvų gatvėje prasidėję darbai, kuomet buvo lupami grindinio akmenys, pilamos žvyro krūvos, pjaustomas asfaltas.

Tai – Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo projekto „Šilutės miesto dviračių – pėsčiųjų takų rekonstrukcija“ „Traksėdžių polderio pylimo dviratininkų – pėsčiųjų takas“ tąsa. Darbus atlieka statybos bendrovė UAB „Šilutės polderiai“. Bendrovė projektą turi baigti šiemet, spalio pabaigoje.

Pritrauks turistus

Pasak projekto rengėjų, Šilutės rajonas turi aukštą turizmo plėtros potencialą, todėl būtina efektyviai išnaudoti Šilutės rajono rekreacijos ir turizmo išteklius, gerinti turizmo produktų kokybę, didinti jų įvairovę.

Siekiant atkurti lankytojams patrauklią, jaukią ir patogią Šilutės parko ir miesto aplinką, padidinti Šilutės rajono gyventojų ir turistų užimtumą, pagerinti turistų kultūrinio bei visuomeninio ugdymo galimybes ir tuo būdu padidinti turistų srautus į Šilutės rajoną, nuspręsta inicijuoti šį projektą ir jo įgyvendinimo metu atlikti dviračių – pėsčiųjų takų rekonstravimo darbus, sujungiant į vientisą transporto sistemą jau anksčiau rekonstruotus dviračių takus. Įgyvendinus projektą bus sukurtas žiedinis dviračių – pėsčiųjų maršrutas Šilutės mieste.
grindinys
Bendra projekto „Šilutės miesto dviračių – pėsčiųjų takų rekonstrukcija“ vertė – 495 827 Lt. 393 638 Lt skiria  Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programa.

Atnaujintas grindinys

Dviračių tako ruožas tarp Lietuvininkų ir Uosto gatvių patenka į valstybės saugomos, registruotos kultūros vertybės, Šilutės istorinės miesto dalies, kuri pripažinta saugoti viešajam pažinimui ir naudojimui teritoriją.

Istorinėje miesto dalyje esantis akmenų grindinys (brukas) išsaugotas, atnaujintas ir papildytas trūkstamais elementais, išlaikant autentišką skersinį ir išilginį profilį, o kai kuriose atkarpose, siekiant išlaikyti estetinį tako vaizdą bei funkcionalumą, nuklotas naujas akmenų grindinys.

Tako ilgis – 0,545 km, dangos plotis, priklausomai nuo esamos situacijos, svyruoja nuo 1,6 m iki 6,0 m.

Palei naujai išgrįstą dviračių taką meistrai sumūrijo dvi akmenines sieneles, sutvirtinančias Šyšos apsauginio pylimo šlaitus, siekiančius taką.
ES logo su trim fondais spalvotas copy
Pagal techninį projektą, šiame dviračių tako ruože dar turėtų būti įrengtos trys poilsio aikštelės (dvi – Klaipėdos gatvėje, ties autobusų stotele, viena – už akmeninės sienelės) su suolu, šiukšliadėže ir dviračių stovais, skirtais dešimčiai vietų. Stotelėje bus įrengtas suolas ir šiukšliadėžė.