Rekordinėje turizmo parodoje „Adventur“ šilutiškiai pristatė naujovę – keltą Šilutė – Nida

adventur laima_asaks_nuotraukaSavaitgalį Vilniuje, Lietuvos konferencijų ir parodų centre „Litexpo“, baigėsi 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Tris dienas parodos organizatoriai keliautojus kvietė ragauti pasaulio ir Lietuvos.

Bendrame stende kartu su kitomis septyniomis Klaipėdos apskrities savivaldybėmis paragauti Pamario krašto kvietė Šilutės turizmo ir informacijos centro atstovai (TIC).

„Šių metų „Adventur“ paroda buvo labai dėkinga Pamario kraštui, nes jos tema – gastronominis turizmas. Juk Pamarys, be lankomų objektų, be krašto gamtinio unikalumo, dar išsiskiria kulinariniu paveldu – rūkyta žuvimi, žuviene“, – įspūdžiais dalinosi TIC direktorė Rasa Kmitienė.

Šioje parodoje Šilutės rajonas buvo pristatytas kaip vienas iš lyderiaujančių organizuojant renginius, susijusius su kulinariniu paveldu – „Žuvienės virimo čempionatą“, „Šaktarpio šventę“.

Tai jau antroji paroda šiemet, iš kurios grižo šilutiškiai. Sausio viduryje Pamario kraštą jie pristatė parodoje Olandijoje, o artimiausiu metu laukia ir daugiau tarptautinių parodų, kuriose viešins mūsų krašto unikalumą ir kvies čia apsilankyti kuo daugiau užsienio turistų.

Intensyviai dalyvauja parodose

Sausis, vasaris, kovas, balandis Šilutės TIC darbuotojams įtemptas laikas, nes, be kasdienės veiklos, jie intensyviai dalyvauja parodose. „Adventur“ – tau jau antroji paroda, kurioje šilutiškiai dalyvavo sausio mėnesį.

Sausio 11-15 d. Šilutės TIC dalyvavo Olandijoje, parodoje „Vakantiebeurs 2017“. R.Kmitienė pasakojo, kad ši paroda yra viena iš pačių ilgiausių, tačiau joje labai smagu dirbti.

Į šią didžiulę 12 salių parodą lankytojai ateina tikslingai žinodami, kur nori keliauti. Lietuva susidomėję turistai dažnai jau būna susidarę preliminarų maršrutą ir gilinasi į kelionės detales.adventur 3

Anot TIC direktorės, turistus labiausiai domina kempingai, lankytinos vietos, maitinimo įstaigos. Šiuo metu stebima nauja tendencija – užsienio turistai ieško vadinamosios „Bed and breafast“ (nakvynė ir pusryčiai) paslaugos arba mažų viešbutėlių. Matyti, kad atkeliaujantys iš užsienio turistai – vis jaunesni.

„Labai smagu išgirsti, kad užsienio turistai mano, kad Lietuva yra saugi šalis, kurioje malonu keliauti“, – džiaugiasi R.Kmitienė.

Vasario 3-5 dienomis Šilutės TIC dalyvaus „Baltur“ parodoje Rygoje, 9-12 dienomis – Talino ir Hamburgo parodose, 16-19 dienomis – parodoje „Holiday world“ Prahoje. Po intensyvaus vasario mėnesio dar yra suplanuotos parodos Minske (Baltarusija) ir Lenkijos Katovicų mieste, kuriame vyksta didžiausia šios šalies turizmo paroda.

„Daugeliui kyla minčių, kad dalyvavimas parodose neduoda grįžtamojo ryšio, tačiau jeigu norime būti matomi, jeigu norime, kad apie mus žinotų, reikia dalyvauti parodose“, – įsitikinusi Šilutės TIC direktorė.

adventur 1Ji pastebi, kad iš tų šalių, kur buvo pristatyti Pamario turizmo ištekliai, sezono metu atkeliauja daugiau turistų – užsuka ir į TIC’ą, kreipiasi elektroniniu paštu ir įvairiomis kitomis ryšio priemonėmis. Jeigu turistai iš užsienio mūsų krašte ir nenakvoja, tai jie pietauja, vakarieniauja, apsilanko parduotuvėse, perka paslaugas.

Šilutės TIC darbuotojos suskaičiavo, kad 2016 metais suteikė 14 896 turizmo informacijos paslaugas, iš jų 8128 – Lietuvos gyventojams, 6768 – užsieniečiams. Į šiuos skaičius įeina ne tik konsultacijos turizmo informacijos centre apsilankiusiems turistams, bet ir paslaugos, suteiktos telefonu ir elektroniniu paštu.

Pristatė kulinarinio paveldo šventes

Parodai „Adventur 2017“ šilutiškiai ruošėsi labai atsakingai. Bendru, Klaipėdos regiono turizmo taryboje priimtu sprendimu, septynios Klaipėdos regiono savivaldybės viename stende bendrai pristatė Klaipėdos regiono turizmo išteklius. Tačiau kiekvieno rajono turizmo informacijos centras savo išteklius pristatė ir atskirai.

Klaipėdos regiono stendas buvo daugiau kaip 100 kv. m dydžio, vientiso stiliaus. Tai, anot R.Kmitienės, labai traukė lankytojus.

Šilutiškiai džiaugiasi, kad šių metų „Adventur“ tema „#Paragauk Pasaulio. Paragauk Lietuvos“ buvo labai dėkinga mūsų kraštui, kuris garsėja kulinariniu paveldu. „Labai džiaugiamės, kad salėje „Autentiška Lietuva“ mums prisistatyti pagelbėjo Česlovo Ramoškos vyno ūkis. Vyndariai siūlė vyno degustacijas parodos lankytojams ir taip sustiprino Pamario krašto pozicijas šioje parodoje. Dviejose salėse pristatyti Pamario kraštą buvo labai įdomu ir naudinga“, – pasakojo R.Kmitienė.

Šilutės TIC dalyvavo ir parodos metu vykusiame miestų forume, kur Šilutės rajonas buvo pristatytas kaip vienas iš lyderiaujančių, organizuojant renginius, susijusius su kulinariniu paveldu.

Direktorė džiaugiasi, kad pati galėjo papasakoti ne tik apie Žuvienės virimo čempionatą (jo sumanytojas yra Marijus Budraitis), bet ir apie Rusnėje vykstančią Šaktarpio šventę.„Buvo labai smagu forume dalintis patirtimi, kaip Pamario kraštui sekasi organizuoti šias šventes“, – sakė R.Kmitienė.

Parodoje pristatytos mūsų krašto turizmo naujienos: šiemet planuojamą naują paslaugą – keliones keltu Šilutė – Nida (registracijos darbus vykdo UAB „Kintai“, turizmo kompleksas „Mėlynasis karpis), įvairūs verslininkų turizmo paslaugų paketai, kultūros įstaigų edukacinės programos.

„Šilutės rajonas turi labai platų turizmo paslaugų spektrą, kuriuo mes džiaugėmės ir parodos metu. Šia paslaugų įvairove galima pritraukti daug turistų ir užlaikyti juos kuo ilgiau“, – teigė R.Kmitienė.

Sėkmingiausiųjų rinkimuose liko antri

Šiemet „Adventur“ metu jau 13-ąjį kartą buvo apdovanoti šalies turizmo sėkmingiausieji. Už geriausius buvo galimaAdventur silutiskiai_2 balsuoti internetu. Visos šalies turizmo asociacijos ir turizmo profesionalai buvo atrinkę 30 kandidatų į įvairias nominacijas. Mėnesį trukusio balsavimo metu savo balsus atidavė 11 tūkstančių asmenų.

Pamario kraštas pretendavo tapti „Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos vietove“. Šioje nominacijoje jis varžėsi su Kaunu ir Telšiais. Parodos metu paaiškėjo, kad sėkmingiausiu šioje nominacijoje tapo Kaunas.

R.Kmitienė neslepia liūdesio, kad minimaliu skirtumu Pamario kraštas nusileido Kaunui ir užėmė antrąją vietą. Kita vertus, Šilutės TIC darbuotojus tai motyvuoja dar labiau stengtis ir garsinti mūsų krašto turizmo išteklius.

Direktorė taip pat dėkoja visiems, kurie šiuose rinkimuose atidavė balsą už Pamario kraštą.

Parodą aplankė beveik 30 000 žmonių

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad „Adventur“ kelionių paroda šiais metais vėl sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus.

Trijose parodų ir kongresų centro „Litexpo“ salėse parodai buvo skirtas 12929 kvadratinių metrų plotas – 5 procentais daugiau nei pernai. Parodoje prisistatė 300 dalyvių iš 28 šalių, ir tai yra 30 procentų daugiau nei 2016-aisiais.

Gastronominė kelionė po Lietuvos miestus ir miestelius bei užsienio šalis į „Adventur“ parodą šiemet priviliojo 29631 lankytoją. Tai net 19,54 proc. daugiau nei pernai. 27 proc. lankytojų parodoje norėjo pigiau įsigyti kelionių, 32 proc. domėjosi poilsiu ir atostogomis Lietuvoje, 36 proc. – poilsiu ir atostogomis užsienyje, dar 9 proc. teigė, kad įdomiausi jiems pasirodė lietuviško turizmo atradimai, galimybė paragauti ir įsigyti  kulinarinio paveldo produktų.
Valstybinis turizmo departamentas šiais metais keliautojus ne tik vaišino patiekalais, kuriuos gamino žymūs kulinarijos entuziastai – Alfas Ivanauskas, Beata Nicholson, Vytaras Radzevičius ir Gidonas Šapiro, bet ir kvietė lankytojus rinkti „Lietuvos skonį“.
Apie 50 proc. balsavusiųjų įsitikinę, kad Lietuvos skonis yra kaip medaus, 15 proc. mano, kad kaip juodos duonos, dar 15 proc. – kaip cepelinų. Nemažai balsų surinko ir varškės sūrio bei šaltibarščių skonis. Dešimtys balsus atidavė už kastinį, čiobrelių ar kitų vaistažolių arbatas, grybus ar … pušų spyglių skonį bei jūros skonį.
Sulaukta įdomių atsakymų: Lietuva yra miško uogų, antaninių obuolių skonio, mėlynių su pienu, stintos, aguonpienio, sulos, pienių vyno ar mineralinio vandens skonio. Labiausiai įsiminusi nuomonė: „Lietuva yra saldi kaip medus, kvapni kaip kmynai ir aštri kaip svarainiai“.