Rekordų dieną pirmąkart švęsime ir Lietuvoje!

Lapkričio viduryje minima Gineso rekordų diena, siekiant pagerbti visus pasiektus pasaulio rekordus ir paskatinti žmones siekti naujų aukštumų. „Rekordų akademijos“ iniciatyva Rekordų dieną šiemet pirmąkart švęsime ir Lietuvoje - lapkričio 18 dieną. Nuo ryto visoje šalyje bus siekiama įvairiausių rekordų: sportinių, kūrybinių, meninių, telkiančių bendruomenes ar tiesiog žaismingų, spinduliuojančių pozityvią nuotaiką. Nuo Šilutės iki Marijampolės, Panevėžio ar Degaičių. Rekordų bus siekiama mokyklose, Panevėžio arenoje ir net Kauno tardymo izoliatoriuje.

"Šilutės rambyno" ilgiausia sūrio lazdelė.

„Rekordų dienos tikslas – atskleisti rekordų spektrą, parodyti jų įvairovę, kad įkvėptume ir paskatintume žmones drąsiai svajoti ir siekti. Rekordai, jų siekimas sukuria gerą nuotaiką, suteikia daugiau šviesos ir spalvų mūsų kasdienybei – tai ko šiuo sudėtingu laikotarpiu taip trūksta“, – teigia  Lietuvos rekordus registruojančios agentūros „Rekordų akademija“ vadovas Gintaras Pocius.

Rekordai, kuriuos tikėtina pasiekti lapkričio 18 d.

Judėjimo negalią turintis zarasiškis Marius Montikas nuo 7 val. iki 12 val. Panevėžio sporto arenos dviračių treke sieks įveikti didžiausią atstumą per 5 valandas neįgaliojo vežimėliu. Marius neslepia ambicijų ateityje siekti ir Gineso rekordo – vien tam, kad šiais pasiekimais „sujudintų neįgaliųjų bendruomenę“, atkreiptų visuomenės dėmesį į žmonių su negalia problematiką.

„Kol esi sveikas, į daugybę dalykų tiesiog nekreipi dėmesio. Nepastebi, kad neįgaliesiems įrengtas takas neretai pasibaigia aukštu borteliu be jokio nuvažiavimo, o daug viešųjų erdvių neįgaliesiems apskritai nėra pritaikytos ir įveikiamos“, – sako Marius, į neįgaliojo vežimėlį sėdęs prieš 3 metus, po patirtos avarijos, pakeitusios jauno vyro gyvenimą.

Kauno tardymo izoliatoriaus suimtieji origami technika kuria įspūdingo dydžio lotosą, tad tikėtina, jog „Rekordų akademijos“ atstovai savo darbo dieną pradės tardymo izoliatoriuje. Lotosą išmatuosime, galbūt tai bus didžiausia gėlė iš popieriaus lankstinių. Lotosą kūrėjai ketina padovanoti Kauno Botanikos sodui – kad kūrinys taptų prieinamas ir plačiajai visuomenei. Kauno tardymo izoliatoriuje yra sukaupta nemaža nuteistųjų meninių darbų kolekcija.

Degaičių kaimo bendruomenė (Telšių r.) bandys įrodyti, kad sukūrė sunkiausią važiuojantį dviratį Lietuvoje, o gal ir pasaulyje. Pirmasis sunkiausias pasaulyje važiuojantis dviratis įrašytas ir Gineso rekordų knygoje – 1385 kg, 2,83 m ilgio, 1,8 m aukščio, 1,35 m pločio su girnapusių ratais, prieš daugiau kaip 6 metus pristatytas tuose pačiuose Degaičiuose. Prie pirmojo dviračio kūrimo prisidėjęs vietos auksinių rankų žmogus Albinas, dabar sumeistravo antrąjį dviratį: sunkias girnapuses pakeitė dar sunkesniais vilkino priekabos ratais, suvirino diskus, pridėjo pedalus. Detales konstruktorius susirinko iš laužyno ir per 2 mėnesius sumeistravo dviratį.

Kad būtų įregistruotas rekordas, dviratis turi būti ne tik sunkesnis nei 1385 kg, bet ir važiuoti bei įveikti nustatytą distanciją. Meistras prisipažįsta dviratį jau išbandęs: „Su juo gali pavažiuoti tik pirmyn ir atgal, išvystyti kokį 10 km/val greitį. Dviratis mechaninis, jei bandysi greit minti – nebsustosi, vistiek didelis svoris, stabdžių nėra. Sustabdyti galėtum nebent pakišęs akmenį po ratais“, – sako meistras. Tad lapkričio 18 dieną kviečiame į Degaičius – jei turite šiek tiek raumenų ir drąsos,  galbūt netgi pavyks pasivažinėti „dviračiu be stabdžių“!

Marijampolėje kelių karinių dalinių kariai planuoja siekti masiškiausio atsispaudimų darymo rekordo – kariai vienu metu apie 40 sekundžių darys atsispaudimus. Dalyvių skaičius dar tikslinamas, jis turėtų būti įspūdingas! Rekordų dienos proga kariams planuojame nuvežti ir dovanų – keletą neseniai išleistų knygų „Įdomiausi Lietuvos rekordai“.

Šilutės bendruomenę drauge siekti masiškiausio „PIK-NIK“ sūrio dešrelės valgymo rekordo pakvies ABF „Šilutės Rambynas“ – vaikų taip mėgstamas sūrio dešreles vienu metu valgys Pamario progimnazijos ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojai, bendruomenės nariai. Tikimasi suburti iki 1600 valgytojų!

Individualūs kūrybiniai rekordai

Lapkričio 18 dieną Lietuvos kūrybiškų rekordų kraitį turėtų papildyti ir kauniečio, garsaus tarptautinės kategorijos sportinių šokių teisėjo, trenerio Česlovo Norvaišos piešiniai – daugybe talentų apdovanotas vyras turi pomėgį piešti gyvūnų šaržus, portretus. Išskirtinę meilę jis jaučia tigrams. Tigras iš Kauno zoologijos sodo kažkada trumpai net yra gyvenęs Jūratės ir Česlovo Norvaišų namuose. Pasak Č. Norvaišos, visi esame truputį panašūs į tigrus: galime būti ir minkšti, ir šilti, nerodome savo jėgos tiems, kuriais pasitikime. Tačiau kai reikia, tampame galingi, drąsūs ir kitiems primename, kad turime iltis ir nagus. Meilę tigrams Česlovas išreiškia juos tapydamas – tigrų portretų yra nutapęs kelias dešimtis! Ne vieną yra padovanojęs draugams – kad Tigro metai sėkmę neštų. Tad įpusėję Tigro metai ir Rekordų diena – puiki proga tigrų portretus inventorizuoti ir suskaičiuoti. Galbūt Č. Norvaiša yra žmogus, nutapęs daugiausia tigro portretų.

78 metų vilnietė Zita Midverienė, tvarkydama spintas rado daugybę drabužių, kuriuos „ir išmesti gaila, ir nešioti negali“ (daugeliui moterų pažįstama situacija). Tad, atėjus pandemijai ir ilgam įstrigus namuose, ėmė mąstyti, ką įdomaus ir prasmingo su šiomis „atliekomis“ galima daryti. Internete rado filmuką apie tai, kaip viena vokietė karpo nenaudojamus trikotažo gaminius į juosteles ir iš jų mezga klumpes-kroksus. Kilo mintis, jog toks mezginys galėtų būti puiki dovana 50-metį švęsiančiam sūnui. Z. Midverienė sukarpė ir sumezgė viską, ką turėjo nenaudojamo namuose, o pritrūkusi medžiagos savo kūriniams, ėmė jos ieškoti dėvėtų rūbų parduotuvėse. „Platūs kliošiniai trikotažiniai sijonai yra tikras lobis, juos gali sukarpyti plonomis ilgomis juostomis ir nerti, derinti spalvas“,- patarimais dalijosi kūrybiška moteris, iš trikotažo juostelių numezgusi daugiausia – ne vieną dešimtį porų – klumpių-kroksų. Kiek – sužinosime.

Dviejų fotografinių rekordų (didžiausio fotoaparato, ir didžiausios nuotraukos Lietuvoje) autorius Gintas Kavoliūnas pradėjęs fotografuoti su didžiausiu fotoaparatu žinomus turistinius vaizdus serijai „Atvirukas“ neseniai nufotografavo Frenkelio vilą Šiauliuose. 127x83cm dydžio atviruką-atvirlaiškį lapkričio 18 d. jis planuoja išsiųsti paštu į Fotografijos muziejų Šiauliuose. Tikėtina, jog tai bus didžiausias atvirlaiškis, išsiųstas paštu!

“Rekordų akademijos“ inf.