Rekuperatoriaus atliekamos funkcijos, prisidedančios prie alergijų mažinimo
Filtravimas. Priklausomai nuo to, kokio modelio filtrai rekuperatoriams naudojami, įrenginys gali efektyviai išvalyti įvairaus dydžio daleles (dulkes, pelėsį, bakterijas ir kitus alergenus) iš patalpoje esančio oro. Ne mažiau svarbus faktas, jog rekuperatorius valo ne tik patalpoje esantį, bet iš lauko į vidų pernešamą orą, pašalindamas iš jo, pavyzdžiui, žiedadulkes, dėl kurių sukeliamų alergijų kenčia dažnas.
Oro ventiliacija. Rekuperatorius, užtikrindamas efektyvią oro cirkuliaciją, neleidžia jam užsistovėti, taip efektyviai sumažindamas alergenų koncentraciją patalpoje ir padėdamas išlaikyti švarų orą.
Oro drėgmės kontrolė. Kai kurie rekuperatoriai pasižymi ir drėgmės lygio patalpoje kontrolės funkcija, galinčia sumažinti pelėsį, kuris, kaip žinia, taip pat priskiriamas alergenams, atsiradimo riziką. Kita vertus, ši funkcija, užtikrindama optimalų drėgmės lygį, naudinga ir tiems žmonėms, kurie kenčia nuo sauso patalpų oro sukeliamų alergijų.
Kaip pasirinkti tinkamą rekuperatoriaus filtrą?
Oro taršos dalelės, priklausomai nuo pastarųjų dydžių ir galimos grėsmės, yra skirstomos į 4 grupes.
- „ePM1“ – tai labai smulkios oro taršos dalelės (dulkių erkutės, smogas), dėl savo dydžio, galinčios patekti net į kraujotakos sistemą.
„ePM2,5“ – šiek tiek stambesnės, tačiau vis vien labai smulkios daleles (pavyzdžiui, tabako dūmai ar įvairių rūšių bakterijos), galinčios patekti į kvėpavimo takus ar net pasiekti plaučius. - „ePM10“ – nors tai – gana stambios oro dalelės, kaip, pavyzdžiui, žiedadulkės, trąšos ir pan., jos vis vien gali patekti į kvėpavimo takus, vieniems sukeldamos tiesiog momentinį kosulį ar čiaudulį, tuo tarpu kitiems – ir gerokai sunkesnę alerginę reakciją.
- „Coarse“ – stambios oro taršos dalelės (cemento dulkės, plaukai, automobilių išmetamosios dujos).
Rekuperatoriaus filtrai, priklausomai nuo to, kokio dydžio ore esančias daleles ir kokių efektyvumu gali sulaikyti, yra skirstomi į atskiras klases, apie kurias išsamią informaciją galima rasti „Filtrupasaulis.lt“ interneto svetainėje arba pasikonsultavus su šios įmonės specialistaiss.
Taigi, rekuperatorius, išvalydamas patalpoje esantį ir iš lauko patenkantį orą nuo įvairių alergenų (žiedadulkės, dulkių erkutės, pelėsio sporos ir kita), gali palaikyti ne tik bendrą gerą savijautą, bet ir tapti efektyvia pagalba žmonėms, kenčiantiems nuo įvairių alergijų. Žinoma, prieš tai būtina išsiaiškinti, kokie konkrečiai alergenai sukelia alergines reakcijas ir šias lydinčius simptomus (čiaudulys, akių perštėjimas, sloga, dusulys ir kita). Ir, atsižvelgus į tai, pasirinkti tinkamiausią rekuperatoriaus filtrą bei jį reguliariai keisti.
Rašyti atsakymą