Rėmėjų dosnumas išpildys vaikų svajonę – nuvykti į vandens parką

sanatorines mokyklos gerumo akcija Pyragu ruosimasPirmą kartą Švėkšnos specialioji mokykla rengė paramos akciją, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos šios mokyklos moksleivių išvykai.

Švėkšnos specialiojoje mokykloje mokosi vaikai, turintys elgesio ir emocijų sutrikimų, šiuo metu – 78 mokiniai. Moksleiviai atvyko iš įvairių Lietuvos vietovių, 58 vaikučiai – vaikų globos namų auklėtiniai. Tai vaikai, kurie jau patyrė gyvenimo sunkumus, netektis, išgyveno įvykius, kurie sukrėtė jų vidinį pasaulį.

Ar šiemet rengsime atvirų durų dieną? Ar galėsime parodyti save? O jeigu būsime geri, ar vyksime į ekskursiją? Tokie klausimai skambėjo iš vaikų lūpų. Atimti jų svajones mes tiesiog neturėjome teisės. Pasakyti vaikams, kad jų išvykoms nenumatyta lėšų, tai tarsi atimti tikėjimą geresniu juos supančiu pasauliu.

Septynis metus mokykla dalyvavo „Išsipildymo akcijoje“, kurią organizuoja TV3 televizija. Už gerų žmonių suaukotas lėšas mokykla pagerino vaikų gyvenamąją aplinką, praturtino laisvalaikį įvairiomis kelionėmis. Gaila, bet šiemet, pasikeitus organizatorių nuostatoms, mokykla neteko galimybės dalyvauti TV3 akcijoje. Todėl nusprendėme patys surengti paramos akciją „Padovanokime vaikams kelionę“ bei atvirų durų dieną.

Buvo suburta darbo grupė: Ramutė Stankuvienė, Inga Girskienė, Jonas Girskis, Daiva Budvytienė, Virginija Rukšnaitienė, Eglė Dobrovolskienė. Ji parengė akcijos veiklos planą. Pamažu gimė idėja – rinkti aukas, apsilankant įvairiose įstaigose ir vaišinant mokinių bei auklėtojų gamintais pyragais. O prisiminimui atsidėkoti pačių gamintu atviruku. Akciją „Padovanokime vaikams kelionę“ turėjo vainikuoti šventinis moksleivių pasirodymas atvirų durų dieną, gruodžio 7-ąją.sanatorines mokyklos gerumo akcija Pyragu ruosimas2

Tačiau Jūsų geranoriškumas, noras pradžiuginti vaikus pažinimo džiaugsmu, tęsėsi ir toliau. Pyragais vaišinome ir po atvirų durų dienos, sulaukę Jūsų kvietimų.

Prasidėjus akcijai, gerumu užsikrėtė ne tik visa mokyklos bendruomenė, bet ir miestelio, rajono gyventojai. Už aukas esame labai dėkingi Švėkšnos seniūnijos darbuotojams, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenei, „Ginkmedžio“ vaistinei, Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centrui, verslininkams A. ir J.Paldauskams, A. ir A.Ambrozams, R. ir R.Paulauskams, V. ir A.Toliušiams,  A. ir A.Martinkams, Švėkšnos neįgaliesiems, lopšeliui – darželiui, Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento Švėkšnoje kolektyvui, rajono Savivaldybės administracijai, Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriui, UAB „Šilutės vandenys“, švėkšniškių draugijai „Tėviškė“, pavieniams aukotojams. Žinoma, ir visoms rajono informacinėms priemonėms, kurios neatsisakė skleisti gerumo idėjų.

Šv. Kalėdų proga mokyklą pinigais ženkliai parėmė AB „Klaipėdos energija“, UAB „Minijos nafta“, 2 kompiuterius padovanojo AB „Teo“. Dėkojame šių įmonių vadovams už vaikams padovanotą džiaugsmą.

Jūsų visų dėka mūsų vaikai sausio mėnesį keliaus į Vilniaus „Vichy“ vandens ir atrakcionų parką. Leidote išsipildyti didžiulei vaikų svajonei. Ačiū Jums už Jūsų dosnumą, supratingumą, kilnią širdį. Gerumas mus vienija.