Remontui uždarytas Priekulės tiltas

Priekule Minijos tiltasPirmadienį net pusantrų metų laikotarpiui uždarytas Priekulėje esantis tiltas per Miniją. Kai kurie gyventojai nepatenkinti kilsiančiais nepatogumais, tačiau jie bus priversti susitaikyti su padėtimi.

Tiltas per Miniją dar 2008 metais buvo pripažintas avariniu. Jo rekonstrukcija buvo atidėliojama laukiant, kol bus nutiesas Priekulės aplinkkelis, o pastarajam objektui atsiradus, pagaliau imamasi ir tilto remonto.

Darbus atliks konkursą laimėjusi bendrovė „Lemminkainen Lietuva“. Projekto vertė – 4 mln. 440 tūkst. litų. Pagal sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija, darbai turi būti baigti iki 2015-ųjų spalio 1 d.

Lengviau bus pėstiesiems – savaitę jie dar galės vaikščioti važiuojamąja tilto dalimi, vėliau bus pastatytas laikinas medinis takas šalia rekonstruojamo tilto.

Kol vyks rekonstrukcija, Šilutės link ketinantiems važiuoti Priekulės, Drevernos ar kitų į vakarus nuo Minijos esančių vietovių gyventojams teks naudotis naujuoju Priekulės aplinkkeliu. Taip susidarys maždaug 12 km lankstas.

Pirmadienį pareikšti savo nuomonės ant tilto susirinko kelios dešimtys priekuliškių. Jie teigė suprantantys, kad tiltą reikia rekonstruoti, tačiau piktinosi, kad darbai truks taip ilgai – net 18 mėnesių.

„Aišku, nepatenkintųjų yra. Tačiau kelininkai turbūt žino, kiek laiko jiems reikės. Galų gale, tik kai bus nuimta tilto danga, paaiškės, kiek iš tiesų galės trukti rekonstrukcija. Ji yra būtina – tiltas pastatytas dar 1867 metais, yra istorinė vertybė, kaip kitaip jį išsaugosi?“ – situaciją komentavo Valerijus Velkas, Priekulės seniūno pavaduotojas.

Sutarta, kad tarpmiestiniai autobusai nuo Šilutės pusės atvažiuos iki tilto ir, laikinoje stotelėje – aikštelėje prieš tiltą, Stragnų pradžioje, išleidę Priekulėn vykstančius keleivius, apsisuks bei Klaipėdos link važiuos aplinkkeliu. Vietinio susisiekimo autobusai į Klaipėdos pusę važiuos kaip ir anksčiau – nuo Priekulės stotelės.

Priekuliškiams, autobusais norintiems važiuoti Šilutės link, teks pereiti rekonstruojamą tiltą – iki minėtos laikinos stotelės.
Žadama, kad autobusų grafikai beveik nesikeis, nebent jie gali vėluoti 10 minučių.

Pagrindiniai numatomi tilto remonto darbai: akmens mūro atramų rekonstravimas, plieninių santvarų nuvalymas ir nudažymas, važiuojamąją dalį laikančių skersinių, išilginių sijų pakeitimas, taip pat apatinių horizontalių ryšių pakeitimas; naujo pakloto įrengimas; šlaitų sutvirtinimas, prietilčių ir patiltės teritorijos sutvarkymas.

Tiltas nepriklauso nekilnojamajam kultūros paveldui, bet yra registruotos kultūros vertybės – Priekulės miesto istorinės dalies – teritorijoje, todėl rangovui pateiktas reikalavimas išlaikyti esamą jo siluetą.