Remontuojamuose Vainuto kultūros namuose brokas bado akis

vainuto kulturos namai laiptaiIlgai laukę savo kultūros namų atnaujinimo, vainutiškiai sulaukė… akis badančio broko. Tokią išvadą padarė neseniai čia lankęsi ir baigtą pirmąjį remonto darbų etapą pamatyti panorę rajono merė Daiva Žebelienė su palyda.

Išsipūtusi grindų danga, du klozetai, pastatyti vienoje patalpoje be jokios pertvaros vienas nuo kito, ant paradinio įėjimo lauke laiptų suklotos tik vidaus patalpoms tinkamos plytelės, langai – be palangių, didžiulėje salėje – kur kas mažiau nei reikėtų elektrinių radiatorių, o per salės grindų vidurį nei iš šio, nei iš to nutiestas visai kitokio rašto parketo takelis… Tai dar toli gražu ne viskas, kas jau keli mėnesiai piktina Vainuto seniūnijos ir bendruomenės vadovus.

Kultūros namų remonto darbus atlikę UAB „Statybų valdymo sprendimai“ vadovai vainutiškių raštu surašytų prašymų taisyti broką negirdi, nors jų vadovas, rajono Tarybos narys Darius Soščeka, pasak vainutiškių, ne viename pokalbyje pripažino, kad broko padaryta.

Pažadą pataisyti tai, kas padaryta nesilaikant projekto, ir statybininkai, ir statybos darbų prižiūrėtojai išspaudė tik tada, kai juos „ant kilimėlio“ pasikvietė merė D.Žebelienė ir Savivaldybės administracijos vadovai.vainuto kulturos namai tualetas

Laiptų plytelės žiemos neatlaikys

Remontuoti Vainuto kultūros namus „Statybų valdymo sprendimai“ (SVS) pradėjo pernai pirmosiomis rugsėjo dienomis. Anot seniūno Vitalijaus Mockaus, iš pradžių atrodė, jog vyrai darbo ėmėsi iš širdies ir dirbs atsakingai. Bet greit jų entuziazmas išseko…

Dabar senasis kultūros namų pastatas atvykstančius pasitinka šviečiantis ryškiomis spalvomis ir kviečia užeiti šviesiomis plytelėmis nuklotais laiptais. Tie laiptai – pirmasis „prisvilęs blynas“, mat iškloti jie laukui netinkamomis plytelėmis – tai konstatuoja ne tik vainutiškiai, bet ir merę atlydėję jos pavaduotojas Algirdas Balčytis bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis.

Pabraukę padais komisijos nariai įsitikino, kad tos plytelės jau dabar slidžios, tad kaip jomis vainutiškiai laipios žiemą, neaišku. Be to, komisijos narių nuomone, tos plytelės jau per pirmuosius šalčius sutrūkinės ir atšokinės, nes A.Balčytis jau dabar nesunkiai pirštu vieną atkelia. „Tokios plytelės tinka nebent tualetams iškloti“, – kalbasi tarpusavyje atvykusieji.

A.Balčytis, vartydamas remonto dokumentus, randa pastabą, jog lauko laiptų plytelės turinčios būti akmens masės ir neslidžios. Statybininkams tokia pastaba, matyt, buvusi nė motais.

Daugiausia juokų – tualetuose

Užlipę į antrąjį kultūros namų aukštą, kuris ir buvo remontuojamas, svečiai pirmiausia pasipiktina fojė ir bibliotekoje jau išsibangavusia grindų danga. Laminatas ne vienoje vietoje tiek iškilęs, jog merė D.Žebelienė iš karto konstatuoja: „Jis išlūš per pusmetį“.

Pasukus į salę, vietos bendruomenės tarybos narė, verslininkė Laima Rimkienė rodo „taką“ per visą salės ilgį, išklotą visai kitokio rašto lentelėmis nei visas grindų parketas. „Na, gal čia toks dizainas? Statybininkai, greičiausiai, padarė taką, tokį lyg raudoną kilimą, kuriuo eiti galės tik vėliavą nešdamas seniūnas“, – šmaikštauja A.Šimelionis.

vainuto kulturos namai sales grindysV.Mockui belieka tik liūdnai šyptelti – dabar to „tako“ vis tiek jau nebeišlupsi.

Seniūno netenkina ir elektrinių radiatorių skaičius šioje salėje, anot jo, jau dabar aišku, kad kone 250 kvadratinių metrų patalpos jie neapšildys. Merė D.Žebelienė pritaria, jog ir plika akimi matyti, kad radiatorių sudėta per mažai.

O apie naująjį salės apšvietimą ir kalbėti nėra ką, mat uždegus lempas įsižiebia gal du trečdaliai jų, kitos nedega. Seniūnas V.Mockus vėl karčiai pajuokauja, esą statybininkai jam sakę, jog dalis lempų perdegusios, kai  Vainute trankėsi žaibai… Kodėl žaibas lempas užgesino pasirinktinai, neaišku ir merei, ir jos palydai.

Bet daugiausia sarkastišką juoką keliančių dalykų delegacija pamato užsukusi į tualetus. Akivaizdu, kad šiose „renovuotose“ patalpėlėse gamtinius reikalus vienu metu galėtų atlikti po du vyrus ir dvi moteris, nes kiekviename tualete pastatyta po du klozetus. Matyt, statybininkai neįžvelgia nieko bloga, jei žmonės naudosis tualetais pasižvalgydami vienas į kitą, mat klozetai net simbolinėmis sienelėmis neatskirti… Tiesa, tarp jų įtaisytos metalinės rankenos (spėjama – gal kad neįgaliesiems būtų lengviau atsikelti), bet tos rankenos jau dabar kliba.

O vienas klozetas jau dabar, remontui dar nesibaigus, iš tolo šviečia užrašu: „Tualetas neveikia“…

Pamatų šiltinimas – betikslis

Toliau V.Mockus veda svečius į pirmame aukšte esančią salę, kurioje kada nors turės vykti koncertai ir kiti renginiai. Čia dar pilna statybininkų drabužių ir visokio šlamšto, o palei pakraščius sukrautose dėžėse puikuojasi net „Vodka Lithuania“ butelis.

Bet ne tai labiausia piktina seniūną. V.Mockui neaišku, kaip reikėjo sugalvoti šildymo vamzdžius tiesti tiesiog virš grindų, mat visiems suprantama, kad vamzdynas turėtų būti paslėptas po grindimis. Dabar gi į koncertus susirinkę vietiniai, išjungus šviesas, turės itin atsargiai „ropoti“ į savo vietas, antraip jie rizikuos užkliuvę už to vamzdyno vainuto kulturos namai lemposišsitiesti visu ūgiu…
Tiesa, šildymo sistemą renovavo jau ne „SVS“, o jos subrangovas – UAB „Avižeda“.

V.Mockaus viltys, kad laukujės salės durys būsiančios apšiltintos, irgi neišsipildė – jos paliktos plikutėlės. Šilumos akivaizdžiai nesuteiks ir „apšiltinti“ pamatai. Mat, pasak komisijos narių, apšiltinimo medžiaga turėtų būti įleista apie 70 centimetrų į žemę, tuo tarpu Vainute statybininkai į žemę apskritai nesikasė, apšiltinimą priklijavo tik iki jos.

„Visai betikslis toks šiltinimas“, – konstatuoja ir merė D.Žebelienė.

Atvykėliai kelia galvas aukštyn ir pamato, kad naujai sudėti langai – be išorinių palangių, o juos dedant nutrupėjęs sienų tinkas taip ir paliktas nesutvarkytas.

Trūkumus matė ir prieš kelis mėnesius

Šie darbai – tik pirmasis kultūros namų renovacijos etapas, pagal sąmatą atsiėjęs apie 300 tūkstančių litų. Antrajam etapui šiuo metu paskelbtas konkursas, tam skirta dar 220 tūkstančių litų. II etapo metu bus remontuojamas pastato stogas, tvarkomas parapetas, atliekami kiti smulkesni darbai.

Abiejų darbo etapų pristatymas vyks kartu, kai bus užbaigtas II etapas.

V.Mockus pasakoja jau prieš kelis mėnesius raštą apie visus pirmojo etapo trūkumus surašęs „SVS“ vadovams. Šie žadėję, jog trūkumai bus ištaisyti, bet, anot seniūno, netęsėjo.

Merė D.Žebelienė irgi prisimena visus minėtus trūkumus mačiusi jau prieš kelis mėnesius, kuomet Vainute lankėsi su Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariais.

A.Balčytis mano, kad statybininkai niekur nedings, esą Savivaldybė privers juos broką ištaisyti. Jo nuomone, taisymo darbų nėra daug – keli žmonės viską sutvarkytų per kelias dienas. Jis įžvelgia, kad nevykęs pamatų apšiltinimas – projektuotojų klaida. O projektą rengė UAB „TS projektai“ – su UAB „Statybų valdymo sprendimai“ savininkais susijusi projektavimo įmonė.

vainuto kulturos namai vamzdziaiSumokėta ir už priežiūrą

Bet juk remontuojamą objektą turi prižiūrėti kvalifikuoti priežiūros specialistai. Darbų užsakovas – Savivaldybė – konkurso būdu yra išrinkusi įmonę statybų techninės priežiūros darbams atlikti ir gerus pinigus už tai moka.

Tai kas gi „prižiūrėjo“ Vainuto kultūros namų remontą? – ieškome toliau.

Išsiaiškiname, jog prižiūrėtoja nuo lapkričio 11-osios buvusi Juozo Žiemio vadovaujama įmonė „Statybos konsultacijų ir paslaugų centras“.

J.Žiemys neatsakė, kiek jo įmonei sumokėta už statybos darbų priežiūrą. Užtat jis sako, jog vardyti trūkumus dar per anksti ir tai esąs „nerimtas klausimas“: remonto darbai tam ir sustabdyti, sąmatos tam ir peržiūrimos, kad trūkumai būtų pašalinti. „Pristatant objektą viskas bus sutvarkyta“, – pažadėjo J.Žiemys.

UAB „SVS“ vadovas D.Soščeka irgi mano kad trūkumų reikėtų ieškoti tuomet, kai objektą priims Valstybinė komisija. Jam keista, kad tai daroma statybos viduryje.

Pasak D.Soščekos, radiatorių salėje yra tiek, kiek turi būti pagal projektą, sienelės tualetų pertvaroms jau atvežtos ir taip pat bus sumontuotos. O ant lauko laiptų statybininkai iš karto siūlę dėti trinkeles, bet jiems buvę griežtai atsakyta: ne, reikia plytelių. Kas taip griežtai atsakė, D.Soščeka įvardinti nepanoro. „Bet jei iškils problemų, mes ir plyteles pakeisime“, – pažadėjo.

Projektuotojai, statybininkai ir remonto kokybės prižiūrėtojai jau pabuvojo merės D.Žebelienės kabinete. „Bendro pokalbio metu pripažinome, kad broko pridaryta ir statybininkai ketina visus minėtus trūkumus ištaisyti“, – sakė D.Žebelienė ir pažadėjo pati tai kontroliuoti.

Silutes naujienu LOGO