Rengiamas motociklininkų aikštynas baugina Laučių kaimo gyventojus

 

MOTOCIKLININKAI _2Šilutės savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas pirmąjį savo išvažiuojamąjį posėdį surengė išvykoje į Laučių gyvenvietės pakraštyje kuriamą motociklininkų klubo “Šilutės greitis” aikštyną. Klubo nariai tik prieš pusmetį gavo teisę kurti aikštyną savo reikmėms. Jau dabar yra matomi būsimi teritorijos apmatai ir būsimos trasos kontūrai. Motociklininkai iki šiol tik tris kartus čia treniravosi, tačiau jau dabar gauna priekaištų iš kai kurių Laučių gyvenvietės žmonių. Laučiškiai skundžia Savivaldybės valdžiai ir politikams, kad netoli jų namų motociklininkų technika kelia didelį triukšmą, ir nesiaiškina, ar tai motociklininkų klubo, ar tiesiog iš kitur atvykstančios jaunuomenės motociklų triukšmas.

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Tomas Budrikis bei narys Audrius Endzinas užsimojo išsiaiškinti situaciją ir padėtį.

Nustebinti atliktu darbu

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas T. Budrikis, bei nariai A. Endzinas, Lijana Jagintavičienė, Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas bei grupelė Savivaldybės administracijos atstovų praėjusį trečiadienį nuvyko į šalia Laučių kuriamą motociklininkų klubo aikštyną. Nors ši vieta pradėta tvarkyti tik prieš kelis mėnesius, jau dabar akivaizdžiai matosi, jog klubo nariai čia praleidžia daug laisvalaikio. Yra iškastas ir vandens prileistas tven- kinėlis, sukloti mediniai pamatų klojiniai būsimai varžybų organizatorių tribūnai, ruošiamos vietos žiūrovams. Matosi ir būsimos motociklininkų trasos kontūrai su dirbtinėmis ir natūraliomis kalvomis ir greičio keliukais.

Atvykusiems politikams motociklininkų lyderis, organizuojamo klubo „Šilutės greitis“ vadovas Aivaras Dubauskas sakė, kad klubo nariai yra patenkinti paskirtu sklypu. Darbai vyksta, tik neramu, jog yra žmonių gyvenvietėje, kurie nepatenkinti motociklininkų kaimynyste bei kuriama nauja aplinka.

Bendruomenės pirmininkė priekaištų neturi

Susirinkusieji nuo kalvos apžiūrėjo laukus link Laučių gyvenvietės. Jie stebėjosi, kad gyventojai girdi didelį triukšmą, nors rengiamos trasos vieta nuo artimiausių namų yra nutolusi mažiausiai apie 1,5 km, be to, tarp jų yra miškelis. Komiteto narių nuomone, gyventojus galėtų pasiekti nebent silpnas motociklų keliamas triukšmas. Juolab, kad klubo nariai patvirtino, jog jie motociklus iki trasos susiveža vežimėliais ir stengiasi nepažeisti visiems būtino poilsio laiko.

Motociklininkų klubo vadovas A. Dubauskas pasakojo, kad jam ne kartą skambino neprisistatę galimai Laučių gyvenvietės žmonės. Jie skundėsi, jog šalia jų namų važinėja motociklininkai ir keturračiai, ir reikalavo tokius važinėjimus nutraukti. Akivaizdu, kad tie motociklininkai tikrai nėra klubo nariai, o keturračių apskritai nėra klubo sąrašuose. Todėl tenka tik paraginti besiskundžiančius, kad tokiais atvejais kviestų policiją ar bent nufotografuotų motociklų numerius.
Politikų ir motociklininkų susitikime dalyvavo ir Laučių gyvenvietės bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė. Ji sakė, kad tik sužinojus, jog Laučiuose bus kuriama motociklininkų trasa, buvo daug nerimo. Buvo manančių, kad čia suvažiuos daug jaunų motociklinin- kų, bus daug betvarkės. Tačiau dabar yra visiškai aišku, jog klubas tvarkingas, jame daug suaugusių žmonių ir jie kuria gražią aplinką bei normalią motociklininkų trasą.

Pasak S. Dauskartės, motociklininkai irgi turi būti kantrūs. Laučių gyvenvietėje taip pat gyvena įvairių žmonių, kai kurie jų nemėgsta jokių permainų. Jai tai pat buvo sakoma, jog nereikalingi čia jokie motociklininkai ir jų važinėjimai, tegu būna ramybė ir t.t. Pirmininkei lieka tik išklausyti, nuraminti ir paraginti žmones į situaciją žvelgti pozityviau. „Gal mums patiems, Laučių gyvenvietės žmonėms su savo vaikais šis klubas patiks, gal čia vyks įdomių renginių, bus ką pamatyti, o gal ir mus pačius priims?“, – taip laučiškius ramina S. Dauskartė. Iš jos kalbos buvo aišku, kad bendruomenės pirmininkė neturi jokių priekaištų klubo narių veiklai.
Poitikai prašys Savivaldybės paramos

Komiteto narys A. Endzinas sakė neabejojantis, kad kubo „Šilutės greitis“ nariai čia sukurs gerą trasą ir sutvarkys teritoriją. Tačiau politikas abejoja, kad po to kai viskas bus baigta, neatsiras kokių nors piktų žmonių ar valdiškų tarnybų atstovų, kurie klubui apkartins gyvenimą vien dėl to, jog čia iš anksto nebuvo atlikti kokie nors tyrimai. Todėl jis mano, jog Savivaldybės administracija galėtų pasirūpinti, kad klubui paskirtoje teritorijoje būtų atlikti bent minimalūs archeologiniai tyrimai. Tegu tyrėjai pasako ir išduoda dokumentą, jog motociklų trasos teritorijoje jokio istorinio ar kultūrinio paveldo nėra.
Komiteto pirmininkas T. Budrikis pritarė A. Endzino siūlymui. Jis sakė, kad tikrai reikia pasirūpinti ne tik tos teritorijos tyrimais. Jo nuomone, būtina ir šiek tiek pagerinti kelio dangą per gyvenvietės atkarpą iki posūkio link motociklininkų trasos. Reikėtų, kad važiuojantis transportas nekeltų dulkių, tad puikiai čia tiktų smulkinto asfaltbetonio danga. Jis sakė, jog yra labai patenkintas klubo narių atliekamu darbu ir prašė jį pakviesti, kai vyks kokios nors varžybos.

Politikų, motociklinin- kų ir Laučių bendruomenės atstovės susitikimas baigėsi taikiai, gavus politikų pažadą padėti kurti motociklininkų aikštyną.