Renginys jaunimui su humoristu Z. Baranausku

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje susirinko jaunimas, kurį į energingą žaidimą įtraukė literatūrinis performansas „Pagauk mintį“. Renginį vedė Zigmantas Baranauskas – Vilniaus kamerinio teatro aktorius, humoristas. Jis kuria vaidmenis kino serialuose, LRT laidoje „Humoro lyga“, dalyvauja TV3 muzikinio projekto „X Faktoriaus“ laidoje.

Profesionalus renginių vedėjas, mimas išjudino renginio dalyvius, įtraukė į momentinę vaidybinę improvizaciją viena ar kita tema. Komandos improvizavo, kūrė siužetus pagal muzikos žanrus bei tekstus iš knygų, kino filmų. Kiekvienas galėjo trumpam tapti aktoriumi.

Aktorius pasakojo apie savo siekius pasirinkti šią profesiją, vedė žaidimus, susijusius su aktoryste. Tai buvo linksmas įvadas į komandinį rungčių žaidimą. Užduotys komandoms buvo nelengvos, bet nebuvo galima neįvertinti jaunimo sugebėjimo jas atlikti. Išmaniųjų telefonų neprireikė, visi parodė savo talentus atliekant vieną ar kitą užduotį. Z. Baranauskas negailėjo komandoms pagyrų, juokėsi iki ašarų iš kai kurių komandų sumanumo.

Užduotis vertino Šilutės kamerinio dramos teatro direktorė Ramunė Kiniulytė ir scenografė Jūratė Rinkauskienė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Renata Dedurkevičienė, vertinimus komentavo aktorius. Susumavus balus paaiškėjo, kad pirmavo ir „Oskarą“ už specialiuosius efektus, kostiumus ir originalumą gavo Kintų atviros jaunimo erdvės „Noriu. Galiu. Darau“ komanda „Braškės“ (vadovė – Vitalija Vyšniauskienė). „Oskaras“ už siužeto ir istorijos dėstymą įteiktas Šilutės atviros jaunimo erdvės komandai „LMS“ (vadovas Rimvydas Petrauskis). „Oskaras“ už grupinį įsiklausymą ir pasirodymo siužetą „Ar verta?“ įteiktas Šilutės pirmosios gimnazijos teatro klasės komandai „WC“ (vadovė Jolita Ežerinskė). „Oskaru“ už originalumą ir plastiškumą apdovanota jungtinė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos ir Vydūno gimnazijos komanda „7 utėlėti katinai“ (vadovės – bibliotekininkė Kristina Kelmelienė ir mokytoja Aurelija Žymančienė). Šilutės M. Jankaus mokyklos komandai „Citrinos“ „Oskaras“ atiteko už siužeto apie filmo „Simpsonai“ herojus įgarsinimą (vadovė Laima Giržadienė).

Jaunimas skirstėsi nenoriai, dar ilgai bendravo su aktoriumi. Bendra įdomi veikla nepaliko abejingų, buvo kalbama ir apie tolimesnę veiklą, kuri suburtų jaunimo branduolį po bibliotekos stogu.