Renkama pavyzdingiausiai tvarkoma privati miško valda

miskasLietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) kasmet organizuoja konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“, kurio metu išrenkami geriausiai savo miško valdą prižiūrintys miško savininkai. Šio konkurso tikslas yra skatinti privačių miškų savininkus savo miško valdose ūkininkauti pagal darnaus miškų ūkio tvarkymo bei naudojimo principus.

Miško savininkams šis konkursas svarbus ne tik dėl garbės ar apdovanojimo. Jis suteikia galimybę palyginti savo valdą su kitomis to regiono ir respublikos valdomis, gauti praktinių patarimų betarpiškai iš komisijos, kuri vertins jūsų valdą, narių. Tuo pačiu tai neatsiejama galimybė miško savininkams, bendraminčiams pabendrauti tarpusavyje baigiamojo renginio, kuris vyks lapkričio pradžioje, metu.

Konkurse kasmet išrenkama po 3 pavyzdingiausiai savo valdose besitvarkančius miško savininkus dešimtyje Lietuvos apskričių ir 3 pavyzdingiausios miško valdos visos Lietuvos mastu, iš viso – 33 prizininkai. Taip pat išdalijama dešimt prizų už skatintinas miškininkystės iniciatyvas. Daug įmonių ir organizacijų teikia specialiuosius prizus. Nuolatiniai tokių prizų steigėjai yra LR APLINKOS MINISTERIJOS MIŠKŲ DEPARTAMENTAS, UAB LIKMERĖ, UAB HUSQVARNA LIETUVA, IĮ GINALAS, MSK AUKŠTAITIJOS ŠILAS, UAB MIŠKO DARBAI, UAB GRA-DERLITAS, UAB PARAKAS LT ir kitos įmonės. Prizą konkursui gali įsteigti bet kuris juridinis ar fizinis asmuo.

Renkant pavyzdingiausiai besitvarkančius miško savininkus miško valdos vertinamos kompleksiškai: dėmesys skiriamas valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams, taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams įrenginiams, savanoriškiems aplinkosauginiams įsipareigojimams, šalutiniam ir nemedieniniam miško naudojimui. Papildomi balai paprastai rašomi už išskirtinius sprendimus ir rezultatus.

Plėtojant bendradarbiavimą tarp Lietuvos miško savininkų asociacijos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT), LŽŪKT atstovai dalyvauja ir vertinimo komisijoje. Kadangi, LŽŪKT yra ES paramos projektų rengėja, visi konkurso dalyviai turės galimybę gauti konsultaciją apie ES paramos galimybes jų valdose ir preliminariai tartis dėl projektų parengimo. Primename, kad kvietimai teikti paraiškas miškininkystės priemonėms jau prasidėjo (daugiau informacijos ES paramos klausimais oficialioje LMSA svetainėje www.lietuvosmiskai.lt arba Nacionalinės mokėjimo agentūros tinklalapyje www.nma.lt).

Lietuvos miško savininkų asociacija kviečia visus privačių miškų savininkus pristatyti savo valdas ir dalyvauti „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2015“ konkurse, kuris vyks 2015 m. rugsėjo 1-30 d. Registruotis konkursui galima nuo dabar iki pat rugsėjo 25 d. el. p. info@forest.lt; tel.: (8 5) 276 7590, 8 614 53376, 8 686 07496.