Renkama pavyzdingiausiai tvarkoma privati miško valda

Sherwood ForestLietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) kasmet organizuoja konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“, kurio metu išrenkami geriausiai savo miško valdą prižiūrintys miško savininkai.

Šio konkurso tikslas yra skatinti privačių miškų savininkus savo miško valdose ūkininkauti pagal tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio tvarkymo bei naudojimo principus. Miško savininkams šis konkursas svarbus ne tik dėl garbės ar apdovanojimo, taip pat suteikia galimybę palyginti savo valdą su kitomis to regiono ir respublikos valdomis, gauti praktinių patarimų iš komisijos, kuri vertins jūsų valdą, narių. Tuo pačiu, tai neatsiejama galimybė miško savininkams, bendraminčiams pabendrauti tarpusavyje baigiamojo renginio, kuris vyks gruodžio  pradžioje, metu.

Konkurse kasmet išrenkama po 3 pavyzdingiausiai savo valdose besitvarkančius miško savininkus dešimtyje Lietuvos apskričių ir 3 pavyzdingiausios miško valdos visos Lietuvos mastu, iš viso – 33 prizininkai. Taip pat išdalijama dešimt prizų už skatintinas miškininkystės iniciatyvas.

Daug įmonių ir organizacijų teikia specialiuosius prizus. Pastovūs tokių prizų steigėjai yra LR Aplinkos ministerijos Miškų departamentas, UAB „Linkmerė“, UAB „Husqvarna Lietuva“, IĮ „Ginalas“, MSK „Aukštaitijos šilas“, UAB „Miško darbai“ ir kitos įmonės. Prizą konkursui gali įsteigti bet kuris juridinis ar fizinis asmuo.

Renkant pavyzdingiausiai besitvarkančius miško savininkus miško valdos vertinamos kompleksiškai: dėmesys skiriamas valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams, taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams  įrenginiams, savanoriškiems aplinkosauginiams įsipareigojimams, šalutiniam ir nemedieniniam miško naudojimui. Papildomi balai paprastai rašomi už išskirtinius sprendimus ir rezultatus.

Plėtojant bendradarbiavimą tarp Lietuvos miško savininkų asociacijos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT), šiemet į konkurso vykdymą įsijungė ir LŽŪKT, kurios atstovas dalyvaus ir vertinimo komisijoje. Kadangi LŽŪKT betarpiškai užsiima ES paramos projektų parengimu, visi konkurso dalyviai turės galimybę gauti konsultaciją apie ES paramos galimybes jų valdose ir preliminariai tartis dėl projektų parengimo.

Primename, kad naujame ES paramos finansiniame laikotarpyje (2014-2020 m.) prognozuojamos šios paramos priemonės miškininkystei: žemės ūkio  paskirties sklypų apželdinimas mišku; ugdomieji ir rekonstrukciniai kirtimai; miško infrastruktūros gerinimas; viešo naudojimo rekreaciniai įrenginiai; miško technikos įsigijimas.

Lietuvos miško savininkų asociacija kviečia visus privačių miškų savininkus pristatyti savo valdas ir dalyvauti konkurse „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2013“, kuris vyks 2013 m. spalio 1-31 d.

Registruotis konkursui galima nuo dabar iki pat spalio 15 d. el. p.  info@forest.lt; tel.: (8 5) 276 7590, 8 614 53376, 8 686 07496.

Iki malonių susitikimų!

Informacija publikuojama bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija.