Renkami ekspertai, galintys nustatyti mūsų užtvankų būklę

uztvanka zemaiciu naumiescioŠilutės r. savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriuje priimami įmonių, pretenduojančių atlikti mūsų rajone esančių sovietinės statybos užtvankų techninės būklės ekspertizę, dokumentai.

Sulaukta keturių įmonių – po dvi iš Kauno ir Vilniaus – paraiškų. Viešojo konkurso nugalėtojas bus aiškus rugpjūčio pabaigoje.

Šilutės rajone ekspertų nėra

Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis jau buvo pakviestas į Viešųjų pirkimų skyrių, kur galėjo pamatyti į šilutiškių kvietimą atsiliepusių įmonių pateiktus dokumentus.

Pasak P.Budvyčio, dokumentus pateikė specializuotos įmonės, turinčios visą tokioms ekspertizėms reikiamą įrangą. Šilutės rajone šį darbą galinčių  atlikti įmonių nėra nė vienos.

„Laukti ilgiau nebegalime, nes visos mūsų rajono užtvankos pastatytos prieš keliasdešimt metų ir yra labai blogos būklės. Todėl niekas nežino, kada gali pasikartoti tokia avarija, kaip Degučiuose – užtvankos šachta prakiuro, visas didžiulio tvenkinio vanduo išbėgo“, – sakė P.Budvytis.

Priminsime, kad užtvanka Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaime sugriuvo prieš 3 metus, 2013-ųjų gegužę, o ją rekonstruoti pavyko tik po metų. Rekonstrukcija atsiėjo apie 650 tūkstančių litų.

Ekspertizes atliktų per pusmetį

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė sakė, jog skelbtas supaprastintas atviras konkursas Žemaičių Naumiesčio, Krauleidiškės, Šylių ir Vainuto užtvankų techninės būklės pilnai ekspertizei atlikti. Konkurse galėjo dalyvauti visos Lietuvos įmonės.

Pasiūlymus jau pateikė 4 įmonės. Šiuo metu, pasak E.Limbienės, įmonėms nurodyta patikslinti savo kvalifikaciją, nes konkurso rengėjus nustebino labai skirtingos jų pasiūlytos kainos. Dvi įmonės pasiūlė darbus atlikti už itin aukštą, o dvi – už žymiai mažesnę kainą.

Sutartis su laimėtoju bus pasirašyta ne anksčiau kaip rugpjūčio pabaigoje.

Tikimasi, kad ekspertizės būtų atliktos per pusmetį – toks terminas yra nurodytas savivaldybės reikalavimuose. Tiesa, numatyta ir galimybė vieną kartą pratęsti sutartį 5 mėnesiams.

Pasak P.Budvyčio, už ekspertizes bus sumokėta iš melioracijai skirtų savivaldybės lėšų. Kiek maždaug tai kainuos, vedėjas negalėjo pasakyti.

Gavusi ekspertų išvadas apie užtvankų būklę, Savivaldybės administracija kreipsis į Žemės ūkio ministeriją dėl finansavimo remonto darbams atlikti.