Renovacija įsibėgėja, o gyventojai ir džiaugiasi, ir nerimauja

Renovacija daugiabuciuPer pirmuosius du daugiabučių namų renovacijos etapus Šilutės rajone renovuota 17 namų, dar 2 daugiabučiai bus atnaujinti iki šių metų liepos, o 9 namai spėjo įšokti į benuriedantį trečiojo renovacijos etapo traukinį ir turės būti atnaujinti iki šių metų paskutiniosios dienos.

Tad neperdedant galima sakyti, kad ir miestas, ir rajono gyvenvietės gražėja sparčiais tempais, ir metų pabaigoje turėsime jau 28 naujai nušvitusius daugiabučius.

Pirmadienį Šilutėje lankėsi trečiojo etapo renovuojamų namų investicinių projektų rengėjai UAB „a.CONS“ iš Vilniaus, kuri šilutiškių daugiabučių renovaciją projektuoja pirmą kartą. Įmonės atstovai susitiko su šiuo metu renovacijai besirengiančių 9 namų bendrijų pirmininkais bei administratoriais ir aptarė aktualiausias jiems kylančias problemas.

Kaip ir reikėjo tikėtis, aktualiausias klausimas – aukšti renovacijos darbų įkainiai.

Juknaičiuose kainos – aukščiausios

Šilutiškiams investicinius projektus rengiantys įmonės „a.CONS“ vadovas Vidmantas Bielskis ir projektuotoja Agnė Džiaugytė – Bielskienė sakė, jog Šilutės daugiabučių investiciniai planai daugiau ar mažiau yra suderinti, todėl susitikimas organizuotas tam, kad būtų galima aptarti konkrečius kiekvieno namo gyventojams kylančius klausimus.

Pasak projektuotojų, projektuojant visiems – ir miesto, ir kaimų -daugiabučiams buvo taikyti vienodi įkainiai.

Svečiai sutiko su šilutiškių pretenzijomis, kad renovacijos įgyvendinimo kainos išties aukštos ir neatsisakė dar šiek tiek jas mažinti. Tačiau labai mažinti kainų jie nerekomendavo, nes, pasak projektuotojų, jei jos bus labai sumažintos, neatsiras rangovų, norinčių imtis tų darbų.

Ypač aukštais renovacijos kaštais piktinosi Juknaičių Šiloko gatvės 9-ojo daugiabučio gyventojai. Šiame name yra 8 butai, o namo renovacijos sąmata siekia 237 tūkstančius eurų, tad butų savininkams už renovaciją teks mokėti keliolika, o kai kuriems – net keliasdešimt tūkstančių eurų (suma priklauso nuo buto dydžio).

Pasipiktinę juknaitiškiai sakė puikiai suvokiantys, kad investavę dideles sumas į namo atnaujinimą, po renovacijos savo butų jie neparduos už, pavyzdžiui, 40 ar dar daugiau tūkstančių eurų. O kaip tik tokia tuomet bus jų reali kaina.

 

Projektuotojai priminė, kad Šiloko g. 9 namo kai kurie gyventojai turi itin erdvius butus – kai kurių butų plotas siekia net 120 kvadratinių metrų. Be to, šis namas yra kiek sudėtingesnės išvaizdos – turi visokiausių stogelių ir balkonų. Dėl visų šių priežasčių jį renovuojant niekaip nepavyks taikyti menkų įkainių. Visgi projektuotojai sutiko dar koreguoti šio daugiabučio investicinį projektą.

Pretenzijas dėl aukštų įkainių reiškė ir Šilutės Turgaus g. 7, Cintjoniškių g. 12 daugiabučių pirmininkai, planus šiek tiek koregavo ir kitų namų bendrijos.

Be kita ko, susirinkusiesiems priminta, kad renovacijos kainos dar gali mažėti, jei jie ras mažesnes kainas siūlančius rangovus.

Savivaldybėms žadamos papildomos kvotosjuknaiciai Siloko_9_1

Investicinių planų rengėjai per 14 dienų rajono Savivaldybės administracijai pateiks planuose padarytas korekcijas, tuomet administracijos direktorius juos patvirtins, o rajono Taryba tvirtins renovacijos administratorių.

Projektuotojų ir daugiabučių pirmininkų susitikime dalyvavęs Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Eugenijus Bistrickas sakė, jog iki vasario 20-osios Savivaldybė Aplinkos ministerijos Būsto energijos taupymo agentūrai pateiks paraišką, kad renovacijai galėtų gauti papildomų kvotų.

Ministerija savivaldybes patikino, jog tokios kvotos bus skirstomos, tad tikimasi, kad jų teks ir Šilutei. Tuomet ruoštis renovacijai bus pasiūlyta dar kitų daugiabučių gyventojams.

Savivaldybės duomenimis, renovacijos pageidauja dar 11 Šilutės daugiabučių namų bendrijų.

E.Bistrickas pasidžiaugė, kad nuolat sulaukia atnaujintų namų gyventojų atsiliepimų. Renovacijos vargus jau įveikę šilutiškiai džiaugiasi, kad už šildymą vietoje keliasdešimties eurų bemoka vos po kelis ar keliolika eurų, kad gyvena gražiuose namuose, o mėnesinės įmokos už renovacijos darbus nėra tokios didelės, kaip atrodė pradžioje.

Renovacijos eiga rajone besirūpinančiam E.Bistrickui malonu ir matant vis gražėjantį miestą, kurį puošia vis daugiau šviesiomis spalvomis nudažytų daugiabučių.