Renovuojamo daugiabučio gyventojais rūpinasi… sugėrovas

kiauras stogas kintuose3Daugiabučių renovacija, žinia, darbas, kurio nepadarysi per savaitę, ir kuris, ypač jei atliekamas šaltuoju metų laiku, suteikia nemažai nepatogumų gyventojams.

Nepasitenkinimo kupinas skambutis šįkart ragino suskubti į Kintus. Vyriškas balsas įtikinėjo, esą čia daugiabutį renovuojantys statybininkai yra tokie beširdžiai, jog neįgalių žmonių šeimą per naktį paliko absoliučiai be jokio stogo virš galvų, todėl žmonės sausio pradžios naktį privalėję skaičiuoti žvaigždutes danguje. O kadangi ta naktis buvusi lietinga ir šlapių snaigių pabėrusi, tai kintiškiai dar ir šlapiomis nosimis tas žvaigždeles skaičiavę…

Čia, žinoma, šiek tiek šmaikštaujame, bet šmaikštauti nebuvo nusiteikęs kintiškis, kuris įtikinėjo išgyvenantis ne dėl savęs – tik dėl tų apsiginti negalinčių žmonių.

Už renovaciją nemokės

„Statybininkai beširdžiai: išdraskė lubas ir net plėvelės toje vietoje neištempę išvažiavo, o šeštame bute gyvenanti dviejų stogas kaiuras lubos 2neįgalių žmonių šeima turėjo per naktį kęsti šaltį ir lietų“, – aštrių žodžių negailėjo tų neįgaliųjų draugu prisistatęs kintiškis Antanas G.

Anot jo, jis dar bandęs protinti statybininkus, bet šie atšovę: „Ką mes kalti?..“

Avarinės būklės, tiesiogine žodžio prasme – griūvantis daugiabutis Kintų centre jau seniai buvo UAB „Šilutės būstas“ vadovų galvos skausmas. „Trejus metus vargome, kol „prastūmėme“ tą namą iki renovacijos“, – sako šios įmonės vadovas Aleksas Kvederis.

Daug gyventojų į šį namą buvo atkelta apie 1995-uosius. Dabar kone visos šiame sovietinės statybos daugiabutyje gyvenančios šeimos yra socialiai remtinos, o tai reiškia, kad ir už savojo būsto renovaciją mokėti joms nereikės. Tad regis – laimė neregėta, ir pakentėti dėl laikinų nepatogumų verta.

Gyventojai apie būsimus nepatogumus žinojo

Iš tiesų, to vargano daugiabučio gyventojai ir būtų pasiryžę kentėti kiek reikės, bet jais labai „rūpinasi“ šiame name net negyvenantis „draugas“ Antanas G. Tą mums patvirtina ir seniūnijos darbuotojai, ir jau neblogai situaciją išsiaiškinęs statybos rangovo – UAB „Toluta“ vadovas Romualdas Žebelys.

stogas kiauras namas„Tame name jau buvo neįmanoma gyventi, kai kurie butai dėl to net tušti stovėjo. Tad ačiū ir „Šilutės būstui“, ir statybininkams, kad jie ėmėsi tokio vargo – padėti šio namo gyventojams“, – sako Kintų seniūnas Antanas Kližentis.

Pasak seniūno, visi šio namo gyventojai sutiko, kad renovacija vyktų jiems neišsikėlus. „O kaip pakeisti namo stogą ir visas jo konstrukcijas jo nenuėmus?“ – retorinį klausimą užduoda seniūnas. Ir primena, kad renovaciją atliekantys statybininkai darbus turi baigti numatytu laiku, todėl dirba ir žiemą.

Seniūnas patikina, kad patys minėto 6 buto šeimininkai niekada nesiskundė nepatogumais, juolab kad sutikdami likti bute ir renovacijos metu suaugę žmonės žinojo, kad nepatogumų išvengti nepavyks. Užta neva už jų patogumą kariauti besistengiantys „draugai“ seniūnijai statybininkus skundė jau bent 3 kartus.

„Pats Antanas yra tik šio buto gyventojų sugėrovas ir vienas didžiausių seniūnijos veltėdžių, niekad gyvenime niekur nedirbęs. Tad kam jau kam, o jam tikrai nederėtų ieškoti svetimo darbo broko“, – sako seniūnas A.Kližentis.

Be to, seniūnas dažnai užsuka į statybvietę pasikalbėti su statybininkais ir pats žino, jog situacija toli gražu nėra tokia, kokią ją piešia Antanas. „Statybininkai stogą keičia dalimis, uždeda ir laikiną dangą. Be to, jie tikrai korektiškai bendrauja ir kylančias problemas svarstome kartu“, – sakė A.Kližentis.

Jis dar pajuokavo, jog didžioji to daugiabučio problema prasidėjusi bene prieš 5 metus, kuomet jau tapo nebeįmanoma sustabdyti per stogą bėgančio vandens. O dabar problema kaip tik jau baigiama išspręsti.

Gyventojai ant statybininkų nepyksta

Statybininkų vadovas R.Žebelys irgi sako, kad iš pačių minimo buto šeimininkų nė vieno nepasitenkinimo žodžio dar neišgirdęs. Statybininkai patys puikiai suvokia, jog virš galvos vykstantis stogo remontas – malonumas menkas, ypač, kai yra keičiama ne tik stogo danga, bet ir supuvusios gegnės, ir visa perdanga.

Vadovas sakė pats dažnai važiuojantis apžiūrėti šio renovuojamo namo Kintuose.

„Stengiamės kiek įmanoma apsaugoti tuos žmones, stogą ardome dalimis ir plėvele nuolat uždengiame, kad bent kiek mažiau nepatogumų jie patirtų. Bet kai nuolat arba lyja, arba tirpsta sniegas, o dar ir vėjai siaučia, sunku taip išsaugoti, kad nė lašas į butus nepatektų“, – sakė R.Žebelys.

Pasikalbėti su 6-ojo buto šeimininkais nepavyko, jie telefono nekėlė.