Respublikinėje dainų šventėje skambėjo šilutiškių balsai

dainu svente delegacijos vadovemilukieneŠokiai lietuje, Lietuvos himno giedojimas kartu su dar 10-čia tūkstančių visos šalies moksleivių, begalinis karštis ir begalinė euforija – tokius įspūdžius iš liepos pradžioje Vilniuje vykusios respublikinės moksleivių dainų ir šokių šventės „Mūsų vardas – Lietuva“ parsivežė keli šimtai mūsų rajono mokinių – įvairių meno kolektyvų narių – bei jų vadovų.

Rajono vadovai penktadienį padėkojo šventėje dalyvavusių kolektyvų vadovams už dainų švenčių tradicijų puoselėjimą, vaikų paruošimą šiai šventei ir puikų atstovavimą mūsų kraštui, už rūpestingą jaunųjų dainininkų ir šokėjų globą bei didžiulį organizacinį darbą.

Vadovų prašyta jų ir ateityje nenuleisti rankų, ir toliau dirbti taip prasmingai, kad ir kokios krizės beužkluptų.

Himną giedojo su visa Lietuva

Į liepos 3-8 dienomis Vilniuje vykusią Lietuvos moksleivių dainų šventę „Mūsų vardas – Lietuva“ suvažiavo daugiau nei 20 tūkstančių šalies moksleivių ir jų vadovų.

Šiemetinėje dainų šventėje dalyvavo per 800 kolektyvų: suvažiavo 225 chorai, 225 šokėjų kolektyvai, 198 ansamblių vakaro kolektyvai, 55 pučiamųjų orkestrai ir 29 choreografinės grupės iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Šventę liepos 6-ąją atidarė jos globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tądien pasirodė folkloro kolektyvai, vyko savivaldybių vėliavų paradas, o pavakary Vingio parke jau skambėjo dainos – įvyko Dainų diena. Valstybės dienos proga 21 valandą dalyviai ir žiūrovai, kartu su visa Lietuva, „sugiedojo“ Tautišką giesmę.

Dalyvavo 225 Šilutės moksleiviaidainu svente sokiai

Mūsų rajonui šventėje atstovavo 13 įvairių meno kolektyvų, kuriuose dalyvauja 225 mokiniai. Šilutiškių delegacijai vadovavo Švietimo skyriaus vyr. specialistė Giedrė Milukienė.

Į Vilnių vyko keli Šilutės vaikų meno mokyklos kolektyvai: jaunučių choras (vadovė Daiva Pielikienė), jaunių choras (vadovė Rūta Gatelienė) ir fanfarinis orkestras „Pamarys“ (vadovas Gražvydas Raila).

Daugiausia šilutiškių dalyvavo liepos 7-ąją „Siemens“ arenoje vykusioje Šokių šventėje, pavadintoje „Laiko vaikai“. Tai Pamario pagrindinės mokyklos jaunučių liaudies šokių grupė „Viržytė“ (vad. Rita Kurpeikytė), Žibų pradinės mokyklos jaunučių liaudies šokių grupė „Žiburėlis“ (vad. Regina Puodžiuvienė), Vydūno gimnazijos ir Kintų vidurinės mokyklos jungtinė merginų liaudiškų šokių grupė (vad. Asta Gužauskienė), Vainuto vidurinės mokyklos merginų liaudies šokių grupė „Ūta“ (vad. Viktorija Joniškaitytė), Šilutės pirmosios gimnazijos merginų liaudies šokių grupė „Atlaja“ (vad. Rita Kurpeikytė), Šilutės vaikų meno mokyklos klasikinių šokių grupė „Pamarietė“ (vad. Judrė Railienė).

Kitą dieną surengtas ansamblių vakaras „Tai gražiai, gražiai mane augino“, kuriame irgi pasirodė šilutiškiai: Meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras (vad. Angelė Ališauskienė) bei šios mokyklos akordeonininkų grupė, mokoma Loretos Kazanovos, taip pat Juknaičių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų folkloro ansamblis „Skalviai“ (vad. Rasa Gailiuvienė).

Organizatoriai sugalvojo naujovių

Į Savivaldybę sukviesti kolektyvų vadovai pasidžiaugė, kad ir šiandienos vaikai neprarado noro lipti į sceną. Meno mokyklos direktorės Rūtos Gatelienės nuomone, kuo daugiau užsiėmimų vaikas turi, tuo daugiau jis ir padaro. Be to, dar ir išmoksta susiplanuoti savo laiką. O muzika, direktorės nuomone, labiausiai lavina protą, tad prie jos prisilietę vaikai labiau lavėja.

Administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis sakė manantis, jog vaiko įtraukimas į meninę veiklą atitraukia jį nuo kitų blogų dalykų. Kartu jis gauna geros patirties, kuri vėliau praverčia daugelyje sričių. Sėkmingu šilutiškių pasirodymu pasidžiaugė ir R.Ambrozaičio pavaduotojas Alvidas Šimelionis.DAINU SVENTES PEDAGOGAI

Kolektyvų vadovai pasakojo ne kartą su moksleiviais gavę stipraus lietaus. Kai kurios repeticijos vyko tiesiog lietuje, o moksleiviai šoko basomis. Bet smagios nuotaikos tai niekam nesugadino, atvirkščiai – paliko neišdildomą įspūdį.

Vietoje ilgų varginančių repeticijų šiemetinės šventės organizatoriai sugalvojo naujovių. Pavyzdžiui, dalyviai „žadino“ vilniečius žygiuodami ar autobusu važinėdami gatvėmis. Vadovus stebino, kad ir po ilgos repeticijų dienos moksleiviams dar užtekdavo jėgų sužaisti krepšinį. Visi dalyviai, anot R.Gatelienės, buvo laimingi, tai patvirtino ir grįžus apklausti jų tėvai.

Gal ir Šilutėje atgis dainų šventės

Ne vienam moksleiviui didžiulė patirtis buvo dalyvavimas tokio masiškumo renginyje, kokį šilutiškiams buvo sunku net įsivaizduoti. O „Tautiškos giesmės“ giedojimas kartu su tūkstančiais kitų buvo, vadovų nuomone, pati geriausia pilietiškumo pamoka, euforija ir su niekuo nepalyginamas pojūtis.

Ne vienas moksleivis jau grįžtant namo išsitarė, kad kitą dieną vėl mielai važiuotų į tokį pat renginį.

Šilutiškiai pasigedo šventės reklamos ir atributikos, kurią būtų galėję parsivežti prisiminimui. Tikriausiai, tai lėšų stygiaus pasekmė.

Susitikimo pabaigoje išsivystė diskusija apie tai, kad ir Šilutė anksčiau garsėjo savo dainų šventėmis, bet pastaruoju metu ši graži tradicija užmiršta. Tuo tarpu meno saviveikloje dalyvaujantiems moksleiviams ypač svarbu parodyti plačiam žiūrovų ratui, ko išmoko.

Tikimasi, kad rajono dainų švenčių tradicija bus atgaivinta, net jei jos vyktų kas keleri metai. Gali būti, jog į tokius renginius pavyks prikviesti ir gretimų rajonų meno kolektyvus.