Respublikiniame pagarbos renginyje – ir Šilutės ūkininkai

 

Metu ukis_1Neseniai Kaune įvyko kasmetinis konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojų pagerbimo renginys, kuriame dalyvavo ir Šilutės krašto konkurso nugalėtojai.

„Girstučio“ kultūros rūmuose surengtoje šventėje šiemet ne tik surengtas koncertas, išdalinti padėkos ženklai ir dovanos, bet ir skambėjo neįprastai aštrūs pasisakymai valdžios atžvilgiu.

 

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) šiemet mini 100-metį nuo įkūrimo, 30-metį nuo atkūrimo, o konkursas „Metų ūkis“ įvyko 26 kartą. Visą tą laiką konkurso organizatoriai laikosi nuostatos pastebėti pastaraisiais metais didžiausią ūkio vystymo pažangą padariusius žemdirbius, skatinti juos pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėse.

Šiemetiniame konkurse iš viso dalyvavo 420 šalies ūkių, išrinkti 116 nugalėtojų iš 39 savivaldybių. Priminsime, kad Šilutės rajono ture III vietą šiemet iškovojo Aldona Valdžienė, gyvenanti ir ūkininkaujanti Saugų seniūnijos Alkos kaime, puoselėjanti mišrų ūkį – augina ir pieninius galvijus, ir daržoves. II vieta skirta Laimos ir Stasio Mockų ūkiui, esančiam Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Makių kaime. Laima ir Steponas turi 5 ha ploto sodą, augina vaismedžius ir šilauoges, taip pat laiko nemažai pieninių ir mėsinių veislių galvijų. I vietos laimėtojais pripažinti Solveiga ir Linas Kairiai, ūkininkaujantys Usėnų seniūnijos Galzdonų kaime, kurių ūkis pernai buvo iškovojęs II vietą. II vietos laimėtojai Mockai renginyje Kaune nedalyvavo.

Šilutiškius į renginį lydėjo Šilutės ūkininkų sąjungos pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos vadovė Ina Kuzmienė ir Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis.

Šilutiškiai pažymi, kad renginyje kaip niekada daug buvo valdžios adresu išsakytos kritikos. LŪS pirmininkas Jonas Talmantas kalbėjo: „Kantrūs ir pasyvūs buvome ilgai. Susitaikydavome su kiekvienu nauju mokesčiu. Gerovę Lietuvoje kuriame jau 30 metų, bet vis kiti kūrėjai ją kuria savaip. Žemės ūkio atžvilgiu vykdoma puolimo politika peržengia jau visas žemdirbių kantrybės ribas. Gana į mus valytis kojas“. LŪS pirmininko pasisakymą salė nutraukdavo plojimais.

Pasak J. Talmanto, šiandien laimėtojai yra ne tik „Metų ūkio 2019“ prizininkai, bet ir visi šalies žemdirbiai, išgyvenę pastaruosius 3 ypač sudėtingus metus. Tačiau toliau taikstytis su vis naujais mokesčiais ir žemės ūkio žlugdymu jie nebesiruošia, todėl ir pradėjo protesto akcijas, kurios atkreipė visuomenės dėmesį į žemdirbius.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis atvirkščiai – sulaukė replikų, mat neslėpė, kad protestams nepritaria, nes jau ir dabar aiškėja, kad žemės ūkiui akcizai, kiti mokesčiai didės nedaug.
Mūsų krašto ūkininkei A. Valdžienei ministras įteikė specialų prizą, kaip aukštų rezultatų pasiekusiai ūkininkei – moteriai.