„Respublikos“ vairavimo mokykla renka naujas grupes ir skelbia akcijas

 

DSC 0898Dauguma norinčiųjų išmokti vairavimo gudrybių ir gauti vairuotojo pažymėjimą yra dar mokyklos nebaigę 18-mečiai. Bet tai nebūtinai minusas: tokie žmonės yra imlesni, tad ir mokosi jie lengviau.

Tokius pastebėjimus išsako jau septintus metus Šilutėje veikiančios „UAB LT Respublikos“ vairavimo mokyklos padalinio mūsų mieste vadovas Vaclovas Čaikys.

„Respublikos“ vairavimo mokykla, įsikūrusi Lietuvininkų g. 29 (įėjimas iš kiemo pusės) šiuo metu ir vėl renka naujas būsimųjų automobilių ir motociklų vairuotojų grupes, ir pirmiesiems užsiregistravusiųjų dešimtukams skelbia nuolaidas.

Mokyti praktikos atvyksta Klaipėdos instruktoriai

„Respublikos“ vairavimo mokyklos filialai jau seniai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Skuode ir kitur. Mokyklose ruošiami visų kategorijų vairuotojai, naujos grupės čia renkamos kas antrą savaitę.

Ši mokykla yra viena iš dviejų Šilutės vairavimo mokyklų, kurioje vedami ir papildomi kursai prasižengusiems arba dar 2 metų vairavimo stažo neturintiems, bet teisę vairuoti jau spėjusiems prarasti vairuotojams. Šioje mokykloje tokie kursai pigiausi – tik 69 eurai.

Mokykla ruošia ir aukščiausios – A kategorijos motociklininkus, ir šie kursai „Respublikos“ vairavimo mokykloje yra pigiausi Šilutėje. V. Čaikys pasakoja, kad į šiuo metu renkamą A kategorijos motociklininkų grupę 10-čiai pirmųjų užsiregistravusiųjų jie kainuos tik 160 eurų, kitiems – 180 eurų.

Pirmieji 10 norinčiųjų gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą mokės 250 eurų, visi kiti – 290 eurų.

„Kiekvienam mokiniui stengiamės pateikti geriausią mokymo pasiūlymą“, – sako mokyklos vadovas.Vairavimo mokykla_2

„Respublikos“ vairavimo mokykla Šilutėje neseniai įsigijo naują automobilį, turi ir motociklą. Būsimuosius vairuotojus čia ruošia ne tik pats V. Čaikys, kuris veda ir teorijos pamokas, ir moko praktinio vairavimo. Jam talkina ir vienintelė Šilutėje vairuotojų mokytoja – moteris Vaiva Kraftaitė. Be to, praktinio vairavimo paslapčių šilutiškius moko ir klaipėdiečiai instruktoriai, pasiimti mokinių kasdien atvažiuojantys į Šilutę.

Vairuoti motociklą nori ir moterys

V. Čaikys pasakoja pats jau 40 metų vairuojantis motociklą, tad gerai žino, jog automobilistai šios transporto priemonės vairuotojus yra linkę ignoruoti, „nepastebėti“ jų kelyje, kaltinti juos dėl daugelio nelaimių. Pasak ilgamečio vairuotojų mokytojo, tai toli gražu nėra tiesa. Pavyzdžiui, A kategorijos motociklų vairuotojai ruošiami tik nuo 23 metų, o tokio amžiaus žmonių jau nepavadinsi neramiais jaunuoliais, ieškančiais nuotykių ir išdykaujančiais keliuose.

Vis dažniau įgyti motociklo vairuotojo pažymėjimą siekia ir policijos bei pasienio pareigūnai, ugniagesiai, jau turintys nemažai kitų transporto priemonių vairavimo patirties.

Beje, ne tik vyrai, bet ir vis daugiau moterų pageidauja sėsti už šios transporto priemonės vairo. Štai ir šiuo metu motociklo vairavimo pamokas lanko dvi jaunos moterys. O tai, kad automobilio vairuotojo pažymėjimo siekia net daugiau jaunų merginų, nei vaikinų, pasak V. Čaikio, jau seniai nebe naujiena nė vienai vairavimo mokyklai.

Tiesa, dailiosios lyties atstovėms V. Čaikys pirmiausia pasiūlo pagalvoti, ar jos pajėgs suvaldyti 200 kilogramų sveriantį plieninį žirgą, ir tik tuomet siekti jo vairuotojo pažymėjimo.

Šį egzaminą „Regitroje“ galima laikyti ir mokyklos motociklu, o kitus egzaminus – mokyklos autobusu ir mokyklos sunkvežimiais.