Restauratorės sulaukė įvertinimo

muziejaus restauratores_kucinskaja_ragelieneŠilutės Hugo Šojaus muziejų pasiekė gera žinia. Muziejaus fondų saugotoja, restauratorė, laikinai einanti direktorės pareigas Natalija Kučinskaja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje apgynė dokumentų restauratorės pirmąją kvalifikacinę kategoriją, o  muziejaus restauratorė Idalija Ragelienė apgynė antrąją tekstilės restauratorės kvalifikacinę kategoriją.

N.Kučinskaja vasarą kvalifikaciją kėlė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, nuo šiol ji ne tik geba konservuoti ir restauruoti sudėtinga ir įvairia technologija atliktus arba smarkiai pažeistus dokumentus, bet gali konsultuoti ir mokyti kitus restauratorius. Natalijai įstabiausias ir smagiausias darbas kai dokumentas buvęs senas, neįskaitomas, jos rankose atgimsta ir gali būti naudojamas dar daugybę metų.

I.Ragelienė džiaugiasi, kad jos darbas, kuriame būtinas kruopštumas, susikaupimas. yra labai susijęs su jos mėgstamiausiu užsiėmimu – rankdarbiais. Idaliją labai žavi pats darbo procesas, daikto istorija ir, žinoma, rezultatas.