Restorano šeimininkai rusniškiams padovanojo moliūgadienį

MOLIUGADIENIS RUSS_3Rusniškiai galimai turės dar vieną miestelio šventę – moliūgadienį. Praėjusį šeštadienį tokį renginį pirmą kartą jiems padovanojo restorano „Prie Peterso tilto“ šeimininkai. Kelios dešimtys šeimų su vaikais susirinko aikštėje prie senojo tilto, kur buvo sudėliota didžiulė drožinėtų ir skaptuotų moliūgų paroda bei įrengtos septynios rudens gėrybėmis papuoštos žaidimų aikštelės. Visi buvo vaišinami moliūgų sriuba, moliūgų blynais, pyragu ir kitokiais su šia daržove pagamintais skanumynais.
Visus į šventę suėjusius rusniškius pasitiko jos organizatoriai, restorano „Prie Peterso tilto“ direktorius Julius Azbukauskas bei jo mama, šventės vedėja Rožė Azbukauskienė.
Pasak Rožės, kai jau atsisveikinome su vasaros malonumais, norėjosi sukviesti visus pasidžiaugti rudeniu ir tokio meto derliaus gėrybe – moliūgu. Juk geros šeimininkės rankos iš jo gali sukurti daugybę gardžių patiekalų, o kai reikia, moliūgas tampa ir puikia medžiaga kūrybai.

R. Azbukauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šiemet surengtas pirmasis miestelio moliūgadienis, kurio atrakcijos skirtos vaikams. Kartu su vaikais atėję tėčiai ir mamos tiesiog vieną, kitą valandą pabus kartu su kaimynais, pabendraus, pasidžiaugs vaikų linksmybėmis. MOLIUGADIENIS RUSS_1

Šventės organizatorė Rožė sakė, kad jeigu šventė pavyks, tai kitais metais bus organizuojamas moliūgadienis su atrakcijomis ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Tuomet, skambant liaudiškai muzikai, su šokiais ir dainomis šventė taps dar didesnė ir linksmesnė.

Organizatoriai visus vaikus pakvietė įsijungti į atrakcijas: dėlioti moliūgus pagal dydį, sudėlioti perpus skirtingai išpjaustytus į vieną, apeiti surištų moliūgų virtinę, mėtyti kaštonus į indą, atrinkti skirtingų medžių lapus ir t.t. Ir suaugusiesiems, ir vaikams patiko bendras darbas sukurti „Rudens mozaikos“ vaizdelius: ant kartono lapų iš kaštonų, kankorėžių, samanų, lapų bei akmenukų sudėlioti paveikslus.

Visi šventės dalyviai buvo pavaišinti moliūgų sriuba, blynais, pyragu ir užkandžiais su moliūgais. Atrakcijų nugalėtojai apdovanoti saldumynais.

Restorano direktorius Julius ir linksmybių vedėja Rožė jau tą patį vakarą sutarė, kad kitamet irgi organizuos moliūgadienį. Į šventės parengimą planuoja įsitraukti ir bendruomenė „Rusnės sala“, kuriai vadovauja Saulius Bukantas bei Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

R. Azbukauskienė padėkojo Rusnės ūkininkui Gediminui Antanavičiui, kuris organizatoriams atvežė nemažą krūvą savo užaugintų moliūgų, močiutei Zuzanai už jos atvežtus drožinėtus moliūgus, bei kitiems talkininkams.