Riedantis automobilis pervažiavo merginą

automobilis prie tvenkinioPraėjusių metų lapkričio pabaigoje A.D. teko prisiminti, kas nutiko praėjusią vasarą. Vaikinas tąkart nė nepagalvojo, kad prie tvenkinio pastatytas jo automobilis pradės riedėti ir sunkiai sužalos kartu su juo į gamtą atvažiavusią merginą.

Teismas neapdairiam vairuotojui skyrė beveik 3000 Lt baudą.

Vieną liepos mėnesio dieną teisiamasis su draugais atvažiavo prie Ramučių tvenkinio. Kompanija pasistatė automobilį netoli tvenkinio. Jaunuoliai, užgesinę automobilio variklį, pravėrė dureles ir įjungė magnetolą, kad girdėtų iš automobilio sklindančią mėgstamą muziką.

Neilgai trukus A.D. sumanė perstatyti automobilį arčiau draugų kompanijos, kad geriau girdėtų muziką. Vaikinas neįsitikino, kad jo automobilis tikrai pastatytas saugiai ir nepajudės iš vietos – pavara nebuvo įjungta.

Gamtoje laiką leidžiantis jaunimas kurį laiką žaidė kamuoliu. Po žaidimo viena kompanijos narė E.K. įsitaisė ant rankšluoščio už automobilio galinės dalies. Mergina, gulėdama saulėkaitoje, kalbėjosi telefonu.

Netikėtai automobilis pajudėjo atbulas, ir jaunuoliai išgirdo visus nustėrti privertusį klyksmą. Atsisukęs vaikinas pamatė ant E.K. užvažiavusį automobilį, kurio vairuotojo durelės buvo atidarytos, salonas tuščias, variklis neužvestas. Pribėgęs A.D. įsėdo į automobilį ir juo pavažiavo į priekį, kad išlaisvintų E.K.

Išlaisvinę pervažiuotą merginą, draugai nuvežė ją į ligoninę. Kai ją apžiūrėjo medikai, paaiškėjo, kad merginai nelaimės metu buvo nubrozdinta nugara ir koja, lūžo stuburo slankstelis, sužaloti plaučiai.

Sunkų sveikatos sužalojimą patyrusi E.K. draugui civilinio ieškinio nereiškia.

Automobilio savininkui, kuris pažeidė Kelių eismo taisykles, ir dėl to buvo sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata, iškelta baudžiamoji byla.

Už šį nusižengimą A.D. galėjo būti baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų. Šilutės rajono apylinkės teismas jam skyrė 23 MGL (865 Eur (2990 Lt) dydžio baudą, kurią teks sumokėti per 6 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo.

Vaikinas pripažino, kad dėl jo kaltės įvyko merginą sužalojusi nelaimė, nuoširdžiai gailėjosi ir sutiko su jam skirta pinigine bauda.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.